دوشنبه 30 مهر 1397 | به روز شده: 8 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 11 خرداد 1397 - 23:49:15 | کد مطلب: 407028 چاپ

بهروز رضوی | گویندگان جدید کمتر اهل مطالعه‌اند

سینما و تلویزیون > رادیو و تلویزیون - همشهری آنلاین:
بهروز رضوی گوینده پیشکسوت رادیو معتقدست برخی از گویندگان جدید اهل مطالعه نبوده و با کتاب بیگانه هستند.

به گزارش مهر؛ بهروز رضوی درباره مجریان و گویندگانی که در رادیو و تلویزیون از سطح تخصصی مناسبی در کارشان برخوردار نیستند  گفت: حضور این مجریان به مرحله انتخاب آنها برمی گردد و اینکه در آن مرحله باید انتخاب درستی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: انتخاب مجری و گوینده نباید فقط با توجه به فاکتور صدای خوب باشد بلکه باید لحن، سواد رسانه ای، میزان مطالعه و فاکتورهای دیگر را هم بررسی کرد.

رضوی عنوان کرد: کسی که در مرحله اول صدایش پذیرفته می شود مراحل دیگری برای تست دارد و متن های مختلفی را باید اجرا کند تا مشخص شود که لحن او برای چه برنامه هایی کاربرد دارد و در اجرا و مصاحبه چقدر می تواند موفق باشد.

این مجری و گوینده پیشکسوت تصریح کرد: متاسفانه گویندگان نسل جدید اهل مطالعه نیستند، آنها با کتاب بیگانه هستند و گاهی وقتی شعر یا متن ادبی می خوانند به گونه ای احساساتی می شوند که لحن شان تغییر می کند.

وی در پایان با اشاره به ضرورت حضور تهیه کنندگان و سردبیران باسواد و حرفه ای تصریح کرد: تهیه کننده برنامه هم در برخی موارد این سواد را ندارد که بگوید شعر درست خوانده شود. از طرف دیگر به هر دلیلی کارهای سردبیران هم به تهیه کنندگان سپرده می شود و سردبیران کمتر در برنامه حضور دارند.