سه شنبه 24 مهر 1397 | به روز شده: 42 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 15 خرداد 1397 - 16:40:16 | کد مطلب: 407333 چاپ

کتاب جدید سیدمحمد بهشتی چاپ شد

فرهنگ > ادبیات - همشهری آنلاین:
کتاب «پرسه در عرصه روزمرگی» نوشته سیدمحمد بهشتی توسط انتشارات روزنه منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب جدید سید محمد بهشتی به تازگی با عنوان «پرسه در روزمرگی» توسط انتشارات روزنه منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب ۶۷ یادداشت کوتاه از بهشتی را که سال ۹۶ نوشته‌ شده‌اند در بر می‌گیرد. «پرسه در روزمرگی» به تعبیری ماحصل پرسه‌های روزمره‌ نویسنده لابلای اخبار و رویدادها و اشخاص است. جلد اول و دوم گفتگوهای سینمایی بهشتی از دیگر کتاب‌هایی است که روزنه از وی منتشر کرده است.

بهشتی در این کتاب درباره چیزهایی نوشته که در وهله نخست به هم بی‌ارتباط به نظر می‌رسند؛ مثل اشیاء جمع شده در کشکول اما فصل مشترک همه‌ آن‌ها این است که بی‌ عزم سوداگری و پیش‌فرض حول آنها گشته‌ و نازشان را کشیده‌ است.

او در معرفی مطالب این کتاب نوشته است: در نگاه سوداگرانه آن‌چیزی را می‌یابیم که خود می‌خواهیم ولی در پرسه‌زدن خود را در معرض دیدن و شنیدن و استشمام و مشمول لطف موضوعات قرار می‌دهیم. این همان جنس شناختی است که فرهنگ‌مان ما را به آن دعوت کرده؛ یعنی شناختی که بر اثر انس و الفت به دست می‌آید. لذا می‌توان گفت همه این یادداشت‌ها در یک امر مشترک‌اند و آن اینکه همه‌شان ماحصل نگاه فرهنگی به موضوعات‌ است.

این کتاب با ۳۶۸ صفحه و قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر شده است.