سه شنبه 24 مهر 1397 | به روز شده: 4 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 20 خرداد 1397 - 15:57:05 | کد مطلب: 407641 چاپ

مدیر مسئول و نویسنده روزنامه شرق مجرم شناخته شدند

ارتباطات > رسانه و روزنامه‌نگاری - همشهری آنلاین:
سخنگوی هیات منصفه مطبوعات گفت: مدیر مسئول روزنامه شرق و نویسنده یک مقاله این روزنامه در دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شدند.

احمد مومنی‌راد در گفت‌و‌گو با ایرنا با تشریح دادگاه امروز ( 20 خرداد) مطبوعات اظهار داشت: دادگاه با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برای رسیدگی به پرونده دو رسانه در شعبه 6 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی شقاقی برگزار شد.

وی علت تشکیل پرونده روزنامه شرق را شکایت موسسه باران هامون عنوان کرد و گفت: این موسسه، مدیر مسئول روزنامه شرق و نویسنده مقاله آن را با سه اتهام توهین، افترا و نشر اکاذیب به دادگاه کشاند که اعضای هیات منصفه مطبوعات با بررسی پرونده مدیر مسئول روزنامه و نویسنده مقاله هر دو را مجرم شناختند.

وی ادامه داد: نویسنده مقاله برای دفاع از خود در برابر اتهامات وارده در دادگاه حضور نیافت اما مدیر مسئول به دادگاه آمد؛ اعضای هیات منصفه با اکثریت آرا مدیر مسئول روزنامه شرق را مستحق تخفیف دانست اما نویسنده مقاله را مستحق تخفیف ندانست.

سخنگوی هیات منصفه مطبوعات درباره پرونده دیگر رسیدگی شده در دادگاه مطبوعات گفت: مدیر مسئول سایت خبری شمال نیوز با شکایت بانک مرکزی به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی امروز در جایگاه متهم قرار گرفت که هیات منصفه مطبوعات استان تهران به اتفاق آرا این متهم را مجرم نشناخت.