جمعه 27 مهر 1397 | به روز شده: 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 21 خرداد 1397 - 12:52:44 | کد مطلب: 407713 چاپ

مردم برای حفظ ارزش پول ملی خود سکه می‌خرند | سرمایه‌گذاری در بازار سکه و شمش ریسک است

اقتصاد > تجاری - مالی - همشهری آنلاین:
رئیس سابق انجمن صنفی طلا و جواهر تصریح کرد: الان تفکری در جامعه وجود دارد که احساس می‌کند باید با تبدیل سرمایه کوچک خود به شمش یا سکه علاوه بر نگه داشتن ارزش آن، ارزش افزوده‌ای نیز بر دارایی خود اضافه کند.

عبادالله محمدولی در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص افزایش قیمت سکه در بازار گفت: به نظر می‌آید یک سری از سرمایه‌های کوچک و متوسط وارد بازارهای مختلف از جمله طلا شده‌اند که خود را بیشتر در سکه و طلای آب شده (شمش) نشان داده است و همین میزان تقاضا سبب شده که شاهد افزایش قیمت در این دو بخش باشیم.

رئیس سابق انجمن صنفی طلا و جواهر ادامه داد: به طور معمول اگر تقاضا در بازار نباشد قیمت‌ها کاهش پیدا خواهد کرد کما اینکه اکنون نیز در فروش طلا و جواهر ما شاهد رکود هستیم و هیچ تحرکی وجود ندارد و فقط در بخش سکه و شمش قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: الان تفکری در جامعه وجود دارد که احساس می‌کند با تبدیل سرمایه کوچک خود به شمش یا سکه علاوه بر نگه داشتن ارزش آن، ارزش افزوده‌ای نیز بر دارایی خود اضافه کند.

وی تصریح کرد: با توجه به اتفاقاتی که در بازار رخ می‌دهد نمی‌توان گفت که آیا این حرکت درست است یا خیر؟ در واقع کسانی که امروز سکه یا طلا می‌خرند یک ریسکی انجام می‌دهند و مردم بهتر است در این مواقع با دقت بیشتر سرمایه‌گذاری کنند.

محمدولی در خصوص وضعیت مالیات بر ارزش افزوده صنف طلا و جواهر گفت: درخواست ما این بود که دریافت مالیات تنها بر روی اجرت ساخت طلا و جواهر اعمال شود که منتظر هستیم در صحن علنی مجلس تصویب شود تا اندکی بازار از وضعیت رکود خارج شود.

در همین زمینه: