یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 4 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 14 تیر 1397 - 01:31:00 | کد مطلب: 409822 چاپ

نمایشگاه ایران ناسیونال | قهرمانان ملی دهه‌های ۴۰ و ۵۰ روی پارچه

فرهنگ > هنر - همشهری آنلاین:
عکس‌هایی از قهرمانان فوتبال ملی دهه‌های ۴۰ و ۵۰ با مِتُد چاپ دستی روی پارچه روی دیوار می‌رود.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از روابط‌عمومی شهرکتاب فرشته، نمایشگاه انفرادی «ایران ناسیونال» با آثاری از علی آل‌حسینی در گالری فرشته افتتاح می‌شود.

این نمایشگاه عصر جمعه پانزدهم تیرماه، از ساعت ۱۶ آیین افتتاح می‌شود. «ایران ناسیونال» عنوانِ نمایشگاهی انفرادی از مجموعه آثار علی آل‌حسینی است که عکس‌هایی از قهرمانان ملی دهه‌های ۴۰ و ۵۰ خورشیدی را با مِتد چاپ دستی روی پارچه به تصویر کشیده است.

در شرحِ متن این نمایشگاه با عنوان «همان پسرک، همان سکوها» به قلم حمیدرضا صدر آمده است:

«آن‌جا هستند، درون آن میدان، دنبال توپ می‌دوند، دوباره ...

بی اعتنا به سیاهه دراز اتومبیل‌های که در بندشان گرفتار آمده‌ای پا به توپ شدن کارو حق وردیان را دنبال می‌کنی. تکل ابراهیم آشتیانی را. ضربه غلامحسین مظلومی را. گل... فلاش فوروارد. نفوذ جعفر کاشانی. پاس او به حسین کلانی و پاس کلانی به همایون بهزادی. ضربه نهایی صفر ایرانپاک ... گل. یک یک...

شعارهایی به گوش می‌رسند. بلند می‌شوند و بلندتر، پر طنین‌تر. بویی به مشام می‌رسد،   رایحه‌ای خوشبو، عطر امجدیه. مست می‌شوی، مست...

توانایی شیفتگان فوتبال در جامپ کات حیرت انگیز است. آنها به آسانی دیداری را به دیداری دیگر در زمانی دیگر پیوند می‌دهند و از دورانی به دوران دیگر سفر می‌کنند. تو با آن جامپ کات‌ها راهی امجدیه می‌شوی. دوباره می‌شوی همان پسرک سکونشین. پسرکی که می‌خواهد به روزگار بدسگال پوزخند بزند.

آن میدان و آن سکوها، خانه ات بود. خانه ای برای پرسه های بی موقع، بی مقدمه، بی بهانه. با خاطره‌هایی که خوشبختانه کاری از دستت برای کنار گذاشتن شان برنمی‌آید.

آن‌جا هستند، درون آن میدان، دنبال توپ می دوند، دوباره ...»

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا بیست و ششم تیر ماه، به گالری فرشته واقع در شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب شهر کتاب فرشته، شماره ۱۶۷۱ مراجعه کنند.