چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 2 ساعت و 18 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 20 تیر 1397 - 17:07:40 | کد مطلب: 410449 چاپ

برق تعدادی از سازمان های پرمصرف در تهران قطع شد

اقتصاد > انرژی - همشهری آنلاین:
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در راستای بخشنامه استانداری تهران مبنی بر کاهش مصرف انرژی، برق تعدادی از اداره‌ها و سازمان‌های بدمصرف و پرمصرف را قطع کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، بر اساس مصوبه هیات وزیران و ابلاغ بخشنامه استانداری تهران، اداره‌ها و سازمان‌ها موظف شدند سیستم‌های سرمایشی خود را از ساعت 13 و 30 دقیقه قطع و مصرف انرژی خود را کاهش دهند.

کامبیز ناظریان، معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در این خصوص گفت: با توجه به وظیفه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ درخصوص کنترل پایش مصرف انرژی، این شرکت در راستای نظارت بر حسن اجرای بخشنامه ذکرشده با اعزام 250 اکیپ فنی و مهندسی به سازمان‌ها و ادارات شهر تهران نسبت به ارزیابی و پایش مصرف انرژی و نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه و رعایت الگوی مصرف برق اقدام کرد.

وی افزود: ارزیابان این شرکت از شنبه این هفته در دور دوم ممیزی، با مراجعه به سازمان‌ها و اداره‌های شهر تهران و ارزیابی مواردی همچون قطع سیستم‌های سرمایشی از ساعت 13 و 30 دقیقه، تنظیم دمای محیط کار در مدت زمان کار اداری حداقل روی 25 درجه سانتیگراد، اطمینان از به مدار آمدن دیزل ژنراتور‌های همه اداره‌ها، صنایع، کشاورزی و ... از ساعت 12 تا 16 و اصلاح سیستم‌های روشنایی محیط کار، نسبت به صدور اخطار به اداره‌هایی که این موارد را رعایت نکرده‌اند، اقدام کرده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع انرژی و رفاه و آسایش شهروندان و پیشگیری از هرگونه مشکل در تامین برق پایدار شهر تهران، برق همه سازمان‌های دولتی، غیردولتی، موسسه‌ها، بانک هایی که با دریافت اخطار همچنان نسبت به اصلاح الگوی مصرف و اجرای بخشنامه ذکر شده اقدام نکردند، قطع شد.

ناظریان بر این نکته تاکید کرد که در شهر تهران هیچ برنامه منظم و قطعی مبنی بر اعمال محدودیت بار نداریم و فقط با 10 درصد صرفه جویی از سوی مشترکان، به راحتی می‌توانیم از پیک تابستان عبور کنیم.