دوشنبه 23 مهر 1397 | به روز شده: 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 24 تیر 1397 - 08:22:11 | کد مطلب: 410618 چاپ

سامسونگ | افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید گوشی جهان در هند

میزآنلاین > گزارش - همشهری آنلاین:
بزرگترین کارخانه تولید گوشی در جهان با حضور نخست‌وزیر هند و رییس جمهور کره جنوبی افتتاح شد.

به گزارش همشهري آنلاين؛ این کارخانه در شهر «نویدا» (Noida)، یکی از شهرهای اقماری دهلی، قرار دارد و گفته می‌شود در سال تا ۱۲۰ میلیون گوشی هوشمند را می‌تواند تولید کند.

به گفته‌ی سامسونگ ، این کارخانه برای ساخت گوشی‌های پایین‌رده‌ی ارزان‌تر از ۱۰۰ دلار و همچنین ساخت پرچم‌دارهایی مانند گلکسی اس ۹ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هند با داشتن بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر، یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهان برای گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود و با توجه به جمعیت ۱.۳ میلیاردی این کشور، این بازار پتانسیل زیادی برای رشد دارد.

مدتی پیش، شیائومی در هند موفق شد جای سامسونگ را به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت سازنده‌ی گوشی‌ها پر کند و با توجه به این موضوع، افتتاح این کارخانه نقش مهمی در این رقابت تنگاتنگ ایفا خواهد کرد.

نخست‌وزیر هند برای حمایت از تولید داخلی، تعرفه‌ی واردات را افزایش داده است و به همین خاطر شرکت‌هایی مانند سامسونگ و شیائومی که در این کشور کارخانه دارند، از پرداخت این تعرفه‌ها معاف هستند. حتی اپل هم که گوشی‌هایش قیمت چندان کمی ندارند، علاوه بر مدل SE، از مدتی پیش خط تولید آیفون ۶ اس را در این کشور راه انداخت.

هند با داشتن جمعیت بسیار زیاد، یکی از بازارهای بسیار جذاب برای سازندگان گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود، اما به دلیل قدرت خرید پایین این افراد، رقابت زیادی بر سر ارائه‌ی گجت‌های ارزان‌قیمت وجود دارد. این بازار برای بزرگ‌ترین سازنده گوشی در جهان (سامسونگ) آنقدر مهم به حساب می‌آید که بزرگ‌ترین کارخانه تولید گوشی در جهان را در این کشور تاسیس کرده است.