پنج شنبه 25 مرداد 1397 | به روز شده: 56 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 14 مرداد 1397 - 16:46:38 | کد مطلب: 412769 چاپ

نامزدهای بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران اعلام شد

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران - همشهری آنلاین:
علی نصیریان رئیس بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران، فهرست نامزدهای این رویداد را که بر اساس آراء داوران انتخاب شده‌اند به ترتیب حروف الفبا (نام فیلم) به شرح زیر اعلام کرد.

بهترین فیلم:

1-علی جلیلوند برای فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء»

2-محمد خزاعی برای فیلم «به وقت شام»

3-مانی حقیقی برای فیلم «خوک»

4-رضا درمیشیان برای فیلم «عصبانی نیستم»

5-جهانگیر کوثری برای فیلم «فراری»

بهترین کارگردانی:

1-اصغر یوسفی نژاد برای فیلم  «ائو» (خانه)

2-وحید جلیلوند برای فیلم  «بدون تاریخ، بدون امضاء»

3-ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم «به وقت شام»

4-فریدون جیرانی برای فیلم «خفه گی»

5-مانی حقیقی برای فیلم «خوک»

6-رضا درمیشیان برای فیلم «عصبانی نیستم»

بهترین فیلمنامه:

1-علی زرنگار و وحید جلیلوند «بدون تاریخ، بدون امضاء»

2-رضا مقصودی و افرا جورابلو  «خجالت نکش»

3-مانی حقیقی «خوک»

4-فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی«زادبوم»

5-امیر عربی «سارا و آیدا»

6-رضا درمیشیان  «عصبانی نیستم»

بهترین فیلمبرداری:

1-پیمان شادمان فر   «بدون تاریخ، بدون امضاء»

2-مسعود سلامی  « خفه گی»

3-داود امیری   «دلم می خواد»

4-فرشاد محمدی  «قاتل اهلی»

5-بهرام بدخشانی   «نگار»

بهترین تدوین:

1-مهرداد خوشبخت «به وقت شام»

2-محمدرضا موئینی و هدا موئینی   «بیست و یک روز بعد»

3-بهرام دهقانی  «خفه گی»

4-احمد مرادپور  «سارا و آیدا»

5-حسن حسندوست   «فراری»

6-بهرام دهقانی «نگار»

بهترین بازیگر نقش اول زن:

1- محدثه حیرت   برای فیلم    «ائو» (خانه)

2- شبنم مقدمی  برای فیلم   «خجالت نکش»

3- الناز شاکردوست  برای فیلم     «خفه گی»

4- فرشته حسینی  برای فیلم       «رفتن»

5- غزل شاکری    برای فیلم       «سارا و آیدا»

6- زهرا داودنژاد   برای فیلم       «شماره 17 سهیلا»

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

1- امیر آقایی   برای فیلم    «بدون تاریخ، بدون امضاء»

2- نوید محمد زاده   برای فیلم    «خفه گی»

3- حسن معجونی   برای فیلم       «خوک»

4- حامد بهداد     برای فیلم       «سد معبر»

5- نوید محمدزاده   برای فیلم      «عصبانی نیستم»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

1-زکیه بهبهانی برای فیلم   «بدون تاریخ، بدون امضاء»

2-پانته آ پناهی ها    برای فیلم    «جشن دلتنگی»

3-لیلی رشیدی      برای فیلم       «خوک»

4-پگاه آهنگرانی      برای فیلم       «سارا و آیدا»

5-مهتاب کرامتی     برای فیلم       «ناخواسته»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

1-فرید سجادی حسینی     برای فیلم    «ایتالیا، ایتالیا»

2-نوید محمد زاده      برای فیلم       «بدون تاریخ، بدون امضاء»

3-اکبر زنجانپور      برای فیلم       «پل خواب»

4-مسعود کرامتی      برای فیلم     «چهار راه استانبول»

5-نادر فلاح      برای فیلم       «سد معبر»

6-بهرام افشاری      برای فیلم   «کارگر ساده نیازمندیم»

بهترین موسیقی فیلم:

1-آرمان موسی پور    برای فیلم    «چهار راه استانبول»

2-کارن همایونفر     برای فیلم       «خفه گی»

3-پیمان یزدانیان     برای فیلم       «خوک»

4-ستار اورکی      برای فیلم       «فیلشاه»

5-بهزاد عبدی    برای فیلم       «قاتل اهلی»

6-امیر معینی      برای فیلم       «ملی و راه های نرفته»

بهترین طراحی صحنه:

1-محسن نصراللهی  برای فیلم   «بدون تاریخ، بدون امضاء»

2- کامیاب امین عشایری  برای فیلم «بیست و یک روز بعد»

3-حجت اشتری      برای فیلم    «سد معبر»

4-کیوان مقدم      برای فیلم       «مالاریا»

5-امیر اثباتی      برای فیلم       «هجوم»

بهترین طراحی لباس:

1-سارا سمیعی      برای فیلم       «اسرافیل»

2-کامیاب امین عشایری      برای فیلم       «بیست و یک روز بعد»

3-نازنین خزائی برای فیلم       «تابستان داغ»

4-نگار نعمتی   برای فیلم       «خوک»

5-امیر اثباتی   برای فیلم       «هجوم»

بهترین صدابرداری:

1-جهانگیر میرشکاری و مهدی ابراهیم زاده   برای فیلم   «اسرافیل»

2-امین میرشکاری    برای فیلم   «بدون تاریخ، بدون امضاء»

3-طاهر پیشوایی   برای فیلم    «به وقت شام»

4-رشید دانشمند  برای فیلم       «پل خواب»

5-پرویز آبنار  برای فیلم       «فراری»

بهترین صداگذاری:

1-علیرضا علویان  برای فیلم    «به وقت شام»

2-محمود موسوی نژاد  برای فیلم    «جشن دلتنگی»

3-آرش قاسمی   برای فیلم     «حریم شخصی»

4-امیر حسین قاسمی   برای فیلم     «خوک»

5-محمدرضا دلپاک برای فیلم     «عصبانی نیستم»

بهترین چهره پردازی:

1-محسن ملکی  برای فیلم    «آپاندیس»

2-عبدالله اسکندری  برای فیلم   «بدون تاریخ، بدون امضاء»

3-عباس عباسی  برای فیلم     «چهار راه استانبول»

4-مهرداد میرکیانی  برای فیلم     «خوک»

5-نوید فرح مرزی  برای فیلم       «مصادره»

بهترین جلوه های میدانی:

1-حمید رسولیان  برای فیلم   «اشنوگل»

2-محسن روزبهانی  برای فیلم   «به وقت شام»

3-آرش آقابیگ  برای فیلم     «خفه گی»

4-ایمان کرمیان  برای فیلم       «خوک»

5-عباس شوقی  برای فیلم      «سوگ»

بهترین جلوه های بصری:

1-سید هادی اسلامی   برای فیلم   «به وقت شام»

2-فرید ناظرفصیحی  برای فیلم     «چهار راه استانبول»

3-بهنام خاکسار  برای فیلم       «سارا و آیدا»

4-امیر ولیخانی  برای فیلم       «شکلاتی»

متعاقبا نامزدهای بخش‌های فیلم کوتاه، انیمیشن و مستند طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.