جمعه 27 مهر 1397 | به روز شده: 20 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 16 مرداد 1397 - 12:27:11 | کد مطلب: 412970 چاپ

اداره حسابرسی ملی پاکستان، عمران خان را احضار کرد

جهان > آسیا و اقیانوسیه - همشهری‌آنلاین:
چند ساعت پس از آن‌که حزب تحریک انصاف پاکستان، عمران خان را برای پست نخست وزیری این کشور نامزد کرد، اداره حسابرسی ملی او را به اتهام سوءاستفاده از هلیکوپتر دولتی احضار کرد.

 عمران خان که حزبش در آستانه تشکیل دولت برای یک دوره پنج ساله است، با تحقیق و تفحص از سوی اداره حسابرسی ملی به اتهام استفاده از هلیکوپترهای دولتی ایالت خیبر پختون خوا در شمال غرب این کشور روبه رو شد؛ جایی که حزبش از ژوئن 2013 تا مه 2018 در آن، قدرت را به دست داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی،از آنجاکه در آن زمان عمران خان هیچ جایگاه رسمی نداشت، اجازه استفاده از از این هلیکوپترها را برای مصارف شخصی نداشته است.

براساس گزارش اداره حسابرسی ملی پاکستان، شواهدی مستند دال بر این مساله وجود دارد که او 30 هزار و 500 دلار برای استفاده از یک هلیکوپتر متعلق به دولت برای استفاده 74 ساعته پرداخت کرده‌است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که نخست‌وزیر آتی پاکستان از هلیکوپترهای یک کمپانی خصوصی نیز استفاده کرده که هزینه زیادی نیز بابت آن پرداخت کرده‌است.

عمران خان این اتهام‌ها را رد کرده و گفته سروزیر ایالت پختون خوا در ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه سیل ‌زده را همراهي کرده‌است.

يکی از اعضای حزب تحریک انصاف پاکستان که خواست نامش فاش نشود، تایید کرد عمران خان احضار شده و او تصمیم گرفته تا در مقابل مقام‌های اداره حسابرسی ملی در پیشاور حضور یابد.