سه شنبه 1 آبان 1397 | به روز شده: 17 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 16 مرداد 1397 - 15:10:10 | کد مطلب: 413009 چاپ

بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ کالیفرنیا در حال گسترش است

جهان > آمریکا - همشهری آنلاین:
آتش‌سوزی شمال کالیفرنیا که پنجم مرداد آغاز شده اکنون به بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ این منطقه تبدیل شده و مساحتی به وسعت کلان شهر لس‌آنجلس را در شعله‌های خود بلعیده است.

به گزارش دويچه وله، آتش‌نشان‌های کالیفرنیا درگیر نبردی نابرابر با بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ این ایالت شده‌اند. به نقل از مقامات کالیفرنیا تا کنون ۱۱۵ هزار هکتار از مساحت شمال کالیفرنیا - یعنی مساحتی به وسعت کلان شهر لس‌آنجلس- طعمه حریق شده است.

این آتش‌سوزی که "کمپلکس مندیسینو" نام گرفته ۲۷ ژوئیه (پنجم مرداد) شعله‌ور شد و در یازده روز گذشته هر روز مساحت بیشتری را در خود بلعیده است.

آتش‌نشانی کالیفرنیا می‌گوید تا کنون تنها موفق به مهار حدود ۳۰ درصد از شعله‌های آتش شده است.

این شعله‌ها هرچند در مناطق دورافتاده سر کشید‌ه‌اند، اما هزاران نفر از ساکنان شمال کالفیرنیا را مجبور به ترک خانه‌های خود کرد. تا کنون دو نفر در این آتش‌سوزی کشته و ۷۰ ساختمان ویران شدند.

همزمان در یک آتش‌سوزی دیگر به نام "کار" در شمال کالیفرنیا که هنوز مهار نشده است، هفت نفر کشته شدند.

شمال کالیفرنیا هفت ماه پیش هم شاهد یک ‌آتش‌سوزی سهمگین بود. شعله‌هایی که چهارم دسامبر در این منطقه گسترده شد، مساحتی به وسعت ۱۱۴۰ کیلومتر مربع از جنگل‌و بیشه‌های شمال کالیفرنیا را به زمین سوخته تبدیل کردند. "آتش توماس" در ماه دسامبر بدترین آتش‌سوزی تاریخ کالیفرنیا بود.