دوشنبه 23 مهر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 16 مرداد 1397 - 18:51:38 | کد مطلب: 413039 چاپ

الهه به جای کیمیا پرچمدار ورزشکاران ایران شد

ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
الهه احمدی، قهرمان تیراندازی بانوان به عنوان پرچمدار ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ معرفی شد.

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که همه منتظر بودند کیمیا علیزاده به عنوان اولین پرچمدار ایران زن ایران در بازی‌های آسیایی جلوی تمامی ورزشکاران در رژه روز افتتاحیه در جاکارتا حرکت کند، مصدومیت شدید او باعث شد تا رویای پرچمداری برایش به پایان برسد.

روز گذشته وزیر ورزش اعلام کرد جانشین کیمیا علیزاده قطعا یکی از ورزشکاران زن خواهد بود. الهه احمدی و خواهران منصوریان گزینه‌های اصلی محسوب می‌شدند كه در نهایت همانطور که پیش‌بینی می‌شد، الهه احمدی به عنوان پرچمدار جدید معرفی شد.

در یک دهه اخیر این بانوی تیرانداز یکی از موفق‌ترین زنان ورزشکار ایران بوده و توانسته در 2 دوره المپیک تا یک قدیمی مدال هم پیش برود.

الهه احمدی که يك فرزند دارد، بارها از داستان‌های سخت زندگی ورزشی‌اش به خاطر داشتن یک بچه کوچک سخن گفته و به همین خاطر به مادر قهرمان مشهور شده است.

این برای نخستین بار است که در بازی‌های آسیایی، پرچمدار کاروان ایران یک زن خواهد بود.

بازی‌های آسیایی 2018 از 27 مردادماه تا 11 شهریورماه در 2 شهر اندونزی برگزار می‌شود.

شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در این باره گفت: با ابراز تاسف از مصدومیت کیمیا علیزاده و باتوجه به گزارش رییس فدراسیون پزشکی ورزشی برای حفظ سلامت این قهرمان بزرگ، ستاد عالی تصمیم گرفت سرکار خانم الهه احمدی را بعنوان یک مادر قهرمان که توانسته به رغم مسئولیت خانواده و فرزند، دوبار در المپیک حضور داشته باشد و دارنده مقام ششم بازیهای المپیک لندن است و البته نفر دوم گزینه‌های قبلی بعد از خانم علیزاده به عنوان پرچمدار ایران انتخاب کند.