یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 56 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 14 شهریور 1397 - 00:31:00 | کد مطلب: 415412 چاپ

اعلام نامزدهای بهترین‌های چهل سال سینمای کودک و نوجوان

سینما و تلویزیون > سینمای‌ ایران - همشهری آنلاین:
نامزدهای نظرخواهی چهل سال سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب که توسط انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران انجام شده، معرفی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، اسامی نامزدهای بهترین‌های چهل سال سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب در بخش‌های بهترین فیلم کودک، بهترین فیلم نوجوان، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر کودک و بهترین بازیگر نوجوان در نظرخواهی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اعلام شد.

جعفر گودرزی نایب رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران نامزدهای ۶ بخش نظرخواهی این انجمن را معرفی کرد. نامزدهای این نظرخواهی که در آن بیش از ۲۰۰ فیلم به رای ۱۲۰ منتقد و نویسنده سینما گذاشته شده است، به شرح زیر است:

بهترین فیلم کودک

۱.  «باشو غریبه کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی
۲.  «خانه دوست کجاست» به کارگردانی عباس کیارستمی
۳.  «شهر موش ها» به کارگردانی محمدعلی طالبی و مرضیه برومند
۴.  «گلنار» به کارگردانی کامبوزیا پرتوی 
۵.  «کلاه قرمزی و پسر خاله» به کارگردانی ایرج طهماسب 

بهترین فیلم نوجوان

۱.  «شرم» به کارگردانی کیومرث پوراحمد
۲.  «نیاز» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد
۳.  «باشو غریبه کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی
۴.  «دونده» به کارگردانی امیر نادری
۵.  «دختری با کفش های کتانی» به کارگردانی رسول صدرعاملی
۶.  «من ترانه  ١٥ سال دارم» به کارگردانی رسول صدرعاملی
۷.  «بچه‌های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی 

بهترین فیلمنامه

۱.  «خانه دوست کجاست؟» به نویسندگی عباس کیارستمی
۲.  «نیاز» به نویسندگی علی‌اکبر قاضی‌نظام، علی‌رضا داوودنژاد و علی واجدسمیعی 
۳.  «باشو غریبه کوچک» به نویسندگی بهرام بیضایی
۴.  «من ترانه ١٥ سال دارم» به نویسندگی کامبوزیا پرتوی
۵.  «بچه‌های آسمان» به نویسندگی مجید مجیدی

بهترین کارگردان

۱.  بهرام بیضایی 
۲.  کیومرث پوراحمد
۳.  امیر نادری 
۴.  عباس کیارستمی
۵.  ایرج طهماسب
۶.  محمدعلی طالبی

بهترین بازیگر کودک

۱.  غزل شاکری برای بازی در فیلم «گلنار»
۲.  فرخ هاشمیان برای بازی در فیلم «بچه‌های آسمان»
۳.  آیدا محمد خانی برای بازی در فیلم « بادکنک سفید»
۴.  بابک احمدپور برای بازی در فیلم «خانه دوست کجاست؟»
۵.  عدنان عفراویان برای بازی در فیلم «باشو غریبه کوچک»
۶.  محسن رمضانی برای بازی در فیلم «رنگ خدا»
۷.  سمانه جلالی برای بازی در فیلم «چکمه»

بهترین بازیگر نوجوان

۱.  مهدی باقربیگی برای بازی در فیلم «قصه های مجید»
۲.  عدنان عفراویان برای بازی در فیلم «باشو غریبه کوچک»
۳.  ترانه علیدوستی برای بازی در فیلم «من ترانه ۱۵ سال دارم»
۴.  عباس عالیزاده برای بازی در فیلم «به خاطر هانیه»
۵.  پگاه آهنگرانی برای بازی در فیلم «دختری با کفش‌های کتانی»
۶.  مجید نیرومند برای بازی در فیلم «دونده»

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تا ۱۴ شهریور ماه به دبیری علیرضا رضاداد در شهر اصفهان ادامه دارد.