چهارشنبه 25 مهر 1397 | به روز شده: 3 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 18 شهریور 1397 - 16:45:37 | کد مطلب: 415853 چاپ

آیفون‌های سال آینده | خبری از حسگر اثر انگشت نیست

میزآنلاین > گزارش - همشهری آنلاین: اپل ترجیح می‌دهد که تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که این فناوری به قابلیت‌های موردنظر اپل نرسیده، از آن استفاده نکند.

آیفون X که سال گذشته معرفی شد، مجهز به فناوری فیس آی‌دی بود و به همین خاطر اپل تصمیم گرفت که سیستم تاچ آی‌دی را در این گوشی تعبیه نکند. حالا «مینگ چی کو»، تحلیلگر محصولات اپل، در جدیدترین گزارش تحلیلی خود نوشته که اپل برای آیفون های سال آینده از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر استفاده نخواهد کرد.

به گفته‌ی «کو»، از آنجایی که سنسورهای فعلی فقط بخش محدودی از صفحه‌نمایش را پوشش می‌دهند، اپل ترجیح می‌دهد که تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که این فناوری به قابلیت‌های موردنظر اپل نرسیده، از آن استفاده نکند. بر اساس جدیدترین شایعات، می‌توانیم انتظار بهره‌گیری از این فناوری را در گوشی گلکسی اس ۱۰ سامسونگ داشته باشیم؛ به همین خاطر شاید یکی از تفاوت‌های شاخص این گوشی و آیفون‌های سال آینده، بر سر بهره‌گیری از این فناوری باشد.

علاوه بر این، از آنجایی که سیستم فیس آی‌دی عملکرد بسیار خوب و دقیقی دارد و کاربران مشکلی با آن ندارند، اپل فعلا نیازی به بهره‌گیری از سیستم امنیتی جداگانه احساس نمی‌کند. البته باید خاطرنشان کنیم که یک سیستم امنیتی ثانویه به معنای افزایش امنیت گوشی است و حق انتخاب بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اپل قرار است در روز ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) ۳ مدل آیفون جدید را معرفی کند که دو تا از آن‌ها مجهز به نمایشگرهای اولد و یکی هم از نمایشگر LCD بهره می‌برد. تمام این گوشی‌ها فاقد تاچ آی‌دی هستند و در عوض از سیستم فیس آی‌دی بهره می‌برند.