یکشنبه 29 مهر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 56 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 11 مهر 1397 - 08:55:36 | کد مطلب: 418150 چاپ

تخصیص خدمات جدید حمایتی صندوق اعتباری هنر به امور رفاهی

فرهنگ > هنر - همشهری آنلاین:
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارائه خدمات رفاهی به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسین سید زاده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به دنبال اعزام هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران آسیب دیده از زلزله سال گذشته غرب کشور به مشهد مقدس گفت: صندوق اعتباری هنر به عنوان مهم ترین نهاد حمایتی از جامعه فرهنگی و هنری کشور در نظر دارد در کنار خدمات حمایتی خود سرفصل جدیدی را به امور رفاهی اختصاص دهد.

وی افزود: در سال گذشته نیز به منظور ایجاد زمینه‌ برای رفاه حال اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه و استفاده بهینه از ظرفیت های مراکز اقامتی و پذیرایی ارزان برای اعضاء صندوق با شرکت ملی سفر کارت تفاهم نامه همکاری منعقد کرد که خوشبختانه با استقبال خوب اعضاء صندوق روبه رو شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به اعزام ۵۲ نفر از هنرمندان مناطق زلزله زده سرپل ذهاب به مشهد مقدس، گفت: بعد از زلزله مهیب آبان ماه سال گذشته و مشکلات عدیده هموطنان آسیب دیده از زلزله، طی دو سفر به این منطقه از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات اهالی فرهنگ، هنر ور سانه قرار گرفتیم وبر این اساس تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه سرپل ذهاب در دستور کار قرار گرفت. تاکنون۱۶۰ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی و ۳۳۰ نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران آسیب دیده از زلزله و افراد تحت تکفلشان به طوررایگان از بیمه درمان تکمیلی برخوردار شدند.

سیدزاده در ادامه گفت: با توجه به تألمات روحی و روانی اهالی فرهنگ، هنر ور سانه سرپل ذهاب کاروان زیارتی متشکل از ۹۰ نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران آسیب دیده از زلزله و خانواده آنها به مدت ۶ روز به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی در پایان گفت: با تدوین برنامه‌ها و سیاست‌های جدید امیدواریم در کنار گسترش کیفی و کمی خدمات حمایتی خود با ارائه خدمات رفاهی موجباب آرامش و نشاط فعالان فرهنگی و هنری کشور خصوصاً در نقاط کم‌برخوردار را فراهم آوریم.