یکشنبه 29 مهر 1397 | به روز شده: 38 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 12 مهر 1397 - 04:30:00 | کد مطلب: 418184 چاپ

آسمان‌نمای گنبد مینا میزبان هفته جهانی فضا

دانش > فضا - همشهری آنلاین:
ویژه‌برنامه هفته جهانی فضا همزمان با چهارمین سالگرد افتتاح آسمان‌نمای گنبد مینا ۱۲ تا ۱۸ مهر در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت نوسازی عباس‌آباد، کارگاه‌های آموزشی، غرفه‌های مربوط به کودک و نوجوان، شناخت شگفتی‌های فضا و آشنایی با علوم و فنون نجوم و فضا در زندگی روزمره همراه با برگزاری رقابت‌هاي علمی برای علاقه‌مندان در کنار ساختن ماکت‌های فضایی از برنامه‌های گنبد مینا در هفته جهانی فضاست.

این برنامه‌ها از روز پنجشنبه 12 مهر همزمان با آغاز هفته جهانی فضا با مشارکت و همیاری سازمان فضایی ایران با شعار جهانی «فضا جهان را متحد می‌كند» به شکل علمی‌تر و تخصصی‌تر برگزار مي‌شود. اکران‌های ویژه با حضور کارشناسان فضا و نجوم از دو مجموعه آسمان‌نمای گنبد مینا و سازمان فضایی ایران با تخفیف برای دوستداران فضا در نظر گرفته شده است.

جشنواره علمی ترویجی هفته جهاني فضا فرصتی دوباره برای علاقه‌مندان خواهد بود تا بتوانند با پیوستن به باشگاه هواداران فضا و نجوم گنبد مینا از امتيازهاي این عضویت در برنامه‌های آينده آسمان‌نما بهره‌مند شوند. اين برنامه تا 18 مهرماه در ميدان آرژانتين، بلوار آفريقا، ورودي شهر گل ادامه دارد.