شنبه 28 مهر 1397 | به روز شده: 18 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 16 مهر 1397 - 11:29:37 | کد مطلب: 418600 چاپ

اجرا طرح دوست من، اتوبوس در پایتخت

شهر  > شهری - همشهری‌آنلاین:
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از اجرا طرح دوست من ، اتوبوس در پایانه‌های اتوبوسرانی و خطوط منتخب سرویس مدارس سطح شهر تهران خبر داد.

پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درباره این طرح گفت: هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران براي آموزش شهروندی تهران، شهری دوستدار کودک در مباحث استفاده بهینه از حمل ونقل عمومی خصوصاً اتوبوس برای کودکان و نوجوانان در رده سنی 6 تا 12 سال از تاریخ پانزدهم تا پایان مهر ماه، اقدام به اجرای برنامه‌های متنوع آموزشی از جمله برپایی ایستگاه فرهنگی در پایانه‌ها و ایستگاه‌های اصلی سطح شهر تهران، دیدار مدیران ارشد و اجرایی سامانه‌ها با کودکان و نوجوانان، توجه به تقویت سرویس های اتوبوس مدرسه و ... می‌كند.

به گزاش ایسنا، پيمان سنندجي ادامه داد: از مهم‌ترین اهداف اجرا این طرح،توسعه و ترویج مشارکت اجتماعی، نهادینه کردن مهارت‌های خلاقانه در بین کودکان، آماده‌سازی افکار عمومی به‌ویژه کودکان سنین پایه و نوجوانان برای ترویج و توسعه استفاده از حمل‌و نقل عمومی، آشنایی با سیستم‌های هوشمند، آشناسازی کودکان با مزایای حمل‌و نقل عمومی و تکریم شهروندی می‌توان برشمرد.

سنندجی گفت: در این طرح آموزش‌هایی نظیر نحوه سوار و پیاده‌شدن همراه با رعایت نظم، رعایت نظافت در داخل اتوبوس و ایستگاه‌ها، تکریم افرادسالمند،کم‌توان و معلول، احترام به راننده اتوبوس، توجه به نظافت شخصی و شئونات اجتماعی، حفظ و نگهداری از اتوبوس به‌عنوان اموال عمومی جامعه، توجه به حریم شخصی یکدیگر، اشاعه فرهنگ نوع‌دوستی از طریق رعایت ادب اجتماعی و فرهنگ لبخند همشهریان ، استفاده از کارت بلیت، نظارت همگانی در ارائه خدمات مطلوب ، آشنایی با حقوق متقابل شهروندی و ... ارائه می‌گردد.

بنابر اعلام روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی، سنندجی در خاتمه گفت: در روز آغازین طرح، گروهی از دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستانی، دبستان و راهنمایی منطقه 20 تهران از ستاد مرکزی شرکت واحد بازدید و با سیستم‌های هوشمند اتوبوسرانی آشنا شدند.