نسخه چاپی/همشهری آنلاین
تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
تاریخ : سه شنبه 17 مرداد 1391 - 09:51:42 کد مطلب:180216
سرویس خبری: ورزش > المپیک

نتایج کامل دهمین روز بازی‌های المپیک 2012 لندن

همشهری‌آنلاین:
نتایج کامل دهمین روز سی امین دوره بازی های المپیک 2012 لندن در رشته‌های مختلف مشخص شد.

به گزارش ایرنا، رقابت های دهمین روز بازی های المپیک لندن از ساعت 11 دوشنبه به وقت تهران با تساوی بدون گل تیم های هاکی زنان نیوزلند و آلمان آغاز شد و با دیدار تیم های والیبال ساحلی مردان هلند و ایتالیا که از ساعت 2:30 بامداد سه شنبه آغاز شد و به برتری 2 بر صفر تیم هلند انجامید، به پایان رسید.

در این روز ورزشکاران در 20 رشته مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند که نتایج کامل این مسابقه‌ها به شرح زیر است:

** دو و میدانی

* پرتاب دیسک مردان: نمایندگان هندوستان، بریتانیا، لیتوانی، استونی، استرالیا، اسپانیا، ایران (احسان حدادی)، کوبا، هلند، آلمان، لهستان و آلمان به مرحله نهایی صعود کردند.

* 100 متر بامانع زنان: دونده های بلاروس، اتریش، آمریکا، ترکیه، استرالیا و آمریکا به ترتیب در رده نخست گروه های اول تا ششم قرار گرفتند.

* پرتاب وزنه زنان: پرتاب گران بلاروس، نیوزلند و روسیه به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را تصاحب کردند.

* 800 متر مردان: ورزشکاران بوتسوانا، کنیا، سودان، آمریکا، مصر، اتیوپی و آمریکا به ترتیب رده نخست گروه های اول تا هفتم را به خود اختصاص دادند.

* 1500 متر زنان: نمایندگان اتیوپی، بریتانیا، ترکیه به ترتیب در رده نخست گروه های اول تا سوم جای گرفتند.

* پرش با نیزه زنان: ورزشکاران آمریکا، کوبا و روسیه مدال های طلا، نقره و برنز را به دست آوردند.

* 200 متر زنان: دونده های ساحل عاج، سه ورزشکار از آمریکا، اوکراین و جامائیکا به ترتیب رده نخست گروه های اول تا هفتم را کسب کردند.

* 400 متر با مانع زنان: ورزشکاران روسیه، آمریکا و نیجریه به ترتیب در رده نخست گروه های اول تا سوم ایستادند.

* 400 متر بامانع مردان: نمایندگان جمهوری دومینیکن، آمریکا و پورتوریکو به ترتیب صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند.

* 3هزار متر با مانع زنان: ورزشکاران روسیه، تونس و اتیوپی به ترتیب به مدال های طلا، نقره و برنز دست یافتند.

* 400 متر مردان: دونده های گرانادا، جمهوری دومینیکن و ترینیداد و توباگو به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را تصاحب کردند.

** بسکتبال مردان

گروه A: تونس63 لیتوانی76 / فرانسه79 نیجریه73 / آرژانتین97 آمریکا126

گروه B: استرالیا82 روسیه80 / بریتانیا90 چین58 / اسپانیا82 برزیل88

** والیبال ساحلی مردان

برزیل2 لهستان1 / لتونی2 آمریکا1 / آلمان2 برزیل صفر / هلند2 ایتالیا صفر

** بوکس

* وزن 51 کیلوگرم زنان: نمایندگان چین، آمریکا، هند و بریتانیا با غلبه بر حریفان خود به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.

* وزن 60 کیلوگرم زنان: بوکسورهای ایرلند، تاجیکستان، برزیل و روسیه با برتری مقابل حریفان خود راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

* وزن 75 کیلوگرم زنان: ورزشکاران قزاقستان، آمریکا، چین و روسیه به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

* وزن 60 کیلوگرم مردان: بوکسورهای اوکراین، کوبا، لیتوانی و کره جنوبی به مرحله نیمه نهایی صعود کردند.

* وزن 75 کیلوگرم مردان: نمایندگان بریتانیا، برزیل، ازبکستان و ژاپن راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

* وزن به علاوه 91 کیلوگرم مردان: بوکسورهای جمهوری آذربایجان، ایتالیا، قزاقستان و بریتانیا با شکست حریفان خود به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

** قایقرانی کانو

* کایاک انفرادی هزار متر مردان: نمایندگان بریتانیا، سوئد، نروژ، آلمان، کانادا، بلاروس، دانمارک و اسپانیا به مرحله نهایی (فینال A) صعود کردند.

* کانو انفرادی هزار متر مردان: قایقرانان ازبکستان، روسیه، مجارستان، فرانسه، آلمان، کانادا، اسپانیا و بلاروس به مرحله نهایی (فینال A) راه یافتند.

* کایاک دونفره هزار متر مردان: ورزشکاران نیوزلند، روسیه، سوئد، مجارستان، آلمان، اسلواکی، استرالیا و پرتغال راهی مرحله نهایی (فینال A) شدند.

* کایاک چهارنفره 500 متر زنان: تیم های بریتانیا، بلاروس، پرتغال، آلمان، مجارستان، لهستان، روسیه و فرانسه به مرحله نهایی (فینال A) صعود کردند.

** دوچرخه سواری

* اسپریت مردان: نمایندگان بریتاینا، فرانسه و استرالا به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

* اومینیوم زنان: نمایندگان بریتانیا، آمریکا، استرالیا، کانادا و بلژیک در رده های اول تا پنجم قرار گرفتند.

* اسپریت زنان: رکابزنان بریتانیا، آلمان، استرالیا و چین به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

** شیرجه

* تخته سه متر مردان: نمایندگان روسیه، چین، آمریکا، آلمان و مکزیک به ترتیب در رده های اول تا پنجم قرار گرفتند.

** سوارکاری

* مرحله سوم پرش انفرادی: دو سوارکار از هلند و نماینده بریتانیا بدون خطا و به طور مشترک در رده نخست قرار گرفتند.

* مرحله دوم پرش تیمی: تیم های بریتانیا، هلند و عربستان سعودی به ترتیب به مدال های طلا، نقره و برنز دست یافتند.

** فوتبال زنان - نیمه نهایی

فرانسه1 ژاپن2 / کانادا3 آمریکا4

** ژیمناستیک هنری

* دارحلقه مردان: ورزشکاران برزیل، چین و ایتالیا مدال های طلا، نقره و برنز را از آن خود کردند.

* چوب موازنه زنان: نمایندگان روسیه، چین و بریتانیا به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را کسب کردند.

* پرش خرک مردان: ژیمناست های کره جنوبی، روسیه و اوکراین به ترتیب به مدال های طلا، نقره و برنز دست یافتند.

** هندبال مردان

گروه A: آرژانتین23 تونس25 / ایسلند41 بریتانیا24 / فرانسه29 سوئد26

گروه B: مجارستان26 صربستان23 / دانمارک26 کره جنوبی24 / اسپانیا25 کرواسی30

** هاکی زنان

گروه A: ژاپن1 چین صفر / کره جنوبی3 بلژیک1 / بریتانیا1 هلند2

گروه B: نیوزیلند صفر آلمان صفر / آمریکا صفر آفریقای جنوبی7 / آرژانیتن صفر استرالیا صفر

** قایقرانی بادبانی

* دونفره کلاس 470 مردان: ورزشکاران کرواسی، آرژانتین، پرتغال، ایتالیا و استرالیا در پایان مرحله هشتم در رده های اول تا پنجم قرار گرفتند.

سه نفره کلاس Elliott 6 زنان: تیم های هلند، استرالیا، فنلاند، آمریکا، فرانسه، اسپانیا، بریتانیا و روسیه به مرحله بعد صعود کردند.

* سه نفره کلاس Laser Radial زنان: ورزشکاران چین، هلند و بلژیک صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند.

* کلاس لیزر (Laser) مردان: قایقرانان استرالیا، قبرس و سوئد به ترتیب به مدال های طلا، نقره و برنز دست یافتند.

* دونفره کلاس 49er مردان: نمایندگان ایتایلا، فنلاند، استرالیا، اتریش و یونان در پایان مرحله پانزدهم به ترتیب در رده های اول تا پنجم قرار گرفتند.

** تیراندازی

* تفنگ سه وضعیت 50 متر مردان: ورزشکاران ایتالیا، کره جنوبی و آمریکا مدال های طلا، نقره و برنز را تصاحب کردند.

* اهداف پروازی (تراپ) مردان: تیراندازان کرواسی، ایتالیا و کویت به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را به خود اختصاص دادند.

** شنای موزون

* دونفره زنان: نمایندگان فرانسه، آمریکا، کره جنوبی، ایتالیا، یونان، بریتانیا، چین، کانادا، اوکراین، روسیه، اسپانیا و ژاپن به مرحله نهایی صعود کردند.

** پینگ پنگ

* تیمی زنان: تیم چین با برتری 3 بر صفر مقابل کره جنوبی به دیدار نهایی صعود کرد.

* تیمی مردان: تیم های چین و کره جنوبی به ترتیب با برتری مقابل آلمان و هنگ کنگ به دیدار نهایی راه یافتند.

** والیبال - مردان

گروه A: استرالیا3 لهستان1 / ایتالیا صفر بلغارستان3 / بریتانیا صفر آرژانتین3

گروه B: روسیه3 صربستان صفر / آمریکا3 تونس صفر / برزیل3 آلمان صفر

** واترپلو مردان

گروه A: قزاقستان4 کرواسی12 / یونان8 استرالیا13 / اسپانیا7 ایتالیا10

گروه B: رومانی4 صربستان12 / مجارستان11 آمریکا6 / بریتانیا4 مونته نگرو13

** وزنه برداری مردان:

* دسته 105 کیلوگرم: نمایندگان اوکراین، ایران (نواب نصیرشلال) و لهستان به ترتیب مدال های طلا، نقره و برنز را تصاحب کردند.

** کشتی فرنگی

* وزن 60 کیلوگرم: نماینده ایران (امید نوروزی) به مدال طلا دست یافت، کشتی گیر گرجستان صاحب مدال نقره شد و فرنگی کاران روسیه و ژاپن مدال برنز را به طور مشترک کسب کردند.

* وزن 84 کیلوگرم: کشتی گیران روسیه و مصر به ترتیب مدال های طلا و نقره را به خود اختصاص دادند و فرنگی کاران لهستان و قزاقستان به طور مشترک به مدال برنز رسیدند.

* وزن 120 کیلوگرم: نمایندگان کوبا و استونی به ترتیب به مدال های طلا و نقره دست یافتند و فرنگی کاران سوئد و ترکیه به طور مشترک مدال برنز را کسب کردند.

http://www.hamshahrionline.ir/details/180216 لینک مطلب: