نسخه چاپی/همشهری آنلاین
تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
تاریخ : پنجشنبه 26 اسفند 1395 - 16:23:15 کد مطلب:365178
سرویس خبری: دفاع > دفاع مقدس
امیر ظریفی‌یگانه:

وابستگان نظامی ۲۷ کشور از مناطق عملیاتی جنوب بازدید می‌کنند

همشهری آنلاین:
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب نیروی زمینی ارتش گفت: وابستگان نظامی ۲۷ کشور دوست از یادمان شهدا و مناطق عملیاتی خوزستان بازدید می‌کنند.

به گزارش تسنیم، امیر علی ظریفی‌یگانه فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب نیروی زمینی ارتش در نشست با وابستگان نظامی 27 کشور دوست در محل لشکر 92 زرهی اهواز اظهار داشت: بازدید از یادمان شهدا و مناطق عملیاتی خوزستان از جمله برنامه‌هایی است که برای وابستگان نظامی کشورهای دوست در یک سفر دو روزه برنامه ریزی شده و امید است در این سفر این میهمانان ویژه با رشادت‌های شهدای دوران دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: دوران دفاع مقدس حادثه عظیمی در تاریخ بود که درس رشادت، ایستادگی و ایثار را برای ما به یادگار گذاشت و مناطق عملیاتی نیز یادگار این دوران مقدس است که راهیان نور از سراسر کشور و همچنین گردشگران خارجی را به این مناطق می کشاند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در جای جای خوزستان آثار دوران دفاع مقدس به چشم می‌خورد و این مناطق عملیاتی برای ما تداعی کننده رشادت‌های بزرگ مردانی است که با نثار جان خود درس ایستادگی و مقاومت را به ما آموختند.

امیر ظریفی‌یگانه تصریح کرد: لشکر 92 زرهی استان در دوران دفاع مقدس نقش برجسته‌ای را ایفا کرد و طرح ریزی عملیات شکست حصر سوسنگرد نیز در محل لشکر92 زرهی اهواز انجام شد.

وی تصریح کرد: اقتدار، امنیت و آرامش کنونی نظام اسلامی به برکت خون پاک شهدایی است که هشت سال در جبهه‌های حق علیه باطل از خاک این مرز و بوم حراست کردند.

http://www.hamshahrionline.ir/details/365178 لینک مطلب: