نسخه چاپی/همشهری آنلاین
تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
تاریخ : شنبه 23 دی 1396 - 12:04:08 کد مطلب:395299
سرویس خبری: شهر > محیط زیست ایران
فرماندار تهران: 52

۵۲ درصد مردم تهران با روند فعلی بارندگی، فاقد آب شرب خواهند بود

همشهری آنلاین:
فرماندار تهران با بیان این که در ۴۷ سال گذشته کم‌ترین میزان آب را داشته‌ایم و اگر بارندگی‌ها در تهران به همین روند باشد ۵۲ درصد مردم تهران فاقد آب شرب خواهند بود، گفت: وضعیت آبی در تهران بحرانی‌تر از بیرجند و خراسان‌ جنوبی است.

به گزارش ایسنا، عیسی فرهادی در جلسه شورای اداری خراسان‌ جنوبی با حضور استانداران ادوار خراسان، اظهار کرد: در استان خراسان‌ جنوبی چند ارزش وجود دارد که در کشور کم‌تر دیده می‌شود.

وی اظهار کرد: خراسان ‌جنوبی ظرفیت‌های بسیاری دارد و زیرساخت‌های بسیاری در استان ایجاد شده است.

فرهادی افزود: وجدان کاری که در مردم متدین و پرکار این استان دیده می‌شود و تربیت نیروی انسانی، از ارزش‌های خراسان‌ جنوبی است.

فرماندار تهران بیان کرد: تربیت نیروی انسانی به عنوان سرمایه یک کشور است که در خراسان‌جنوبی به واسطه سمن‌ها، صندوق‌ها و تعاونی‌هایی که تشکیل شده و شعبه‌های مختلفی که دارند، این نیروی انسانی وجود دارد.

وی افزود: مردمان بیرجند و خراسان‌ جنوبی با قناعتی که دارند ماندگارتر بوده و باید کاری انجام دهیم که جمعیت در استان بماند.
فرماندار تهران ادامه داد: زیرساخت‌های خوبی در استان ایجاد شده از جمله فرودگاه، دو بانده شدن جاده‌ها، احداث کارخانه سیمان باقران، فولاد قاین و گازرسانی که ظرف 11 ماه انجام شد.

فرهادی بیان کرد: کارهای بزرگی در استان انجام شده اما برای ماندگاری جمعیت کارهای بزرگ‌تری از جمله ایجاد گلخانه‌ها، اشتغال و توجه به صنایع دستی باید مورد توجه باشد.

وی یادآورشد: با توجه به وجود چهار بازارچه مرزی متاسفانه استفاده بهینه از این مزیت نداشته‌ایم که امیدواریم با وجود نیروهای دلسوز و پیگیری‌های استاندار خراسان ‌جنوبی شاهد رشد استان باشیم.

http://www.hamshahrionline.ir/details/395299 لینک مطلب: