نسخه چاپی/همشهری آنلاین
تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
تاریخ : چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 10:14:04 کد مطلب:407877
سرویس خبری: اجتماع > آموزش

سیستان و بلوچستان دارای بیشترین مدارس خشت و گلی

همشهری‌آنلاین:
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: سیستان و بلوچستان بیشترین مدارس خشتی و خراسان جنوبی کمترین مدرسه‌های خشتی را دارد.

 مهراله رخشانی‌مهر، رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور در گردهمایی خیرین مدرسه‌ساز که در مدرسه دارالفنون برگزار شد به بیان تحلیلی از وضعیت موجود مدارس پرداخت و گفت: متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور 5.18 مترمربع است در حالی که استاندارد آن 8.39 متر مربع است.

مهرانه رخشاني‌مهر افزود: 11 استان کشور زیر خط میانگین سرانه آموزشی قرار دارند که گلستان، گیلان، سیستان و بلوچستان و البرز از این جمله اند.

به گزارش ایسنا،رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود:  30 درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی اند.بیشترین آمار مدارس نیازمند تخریب مربوط به تهران و کمترین مدارس مربوط به استان قم است. همچنین بیشترین مدارس نیازمند بازسازی در تهران و کمترین میزان آن مربوط به چهارمحال و بختیاری است.

او  در ادامه به حکم برنامه ششم توسعه بابت اختصاص سه میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای تخریب و نوسازی مدارس عنوان کرد: بر اساس این حکم باید این مبلغ برداشت شود اما چون حساب ذخیره ارزی اعتبار ندارد در سال اول اجرای برنامه ششم توسعه مغفول مانده است.

http://www.hamshahrionline.ir/details/407877 لینک مطلب: