سه شنبه 1 اسفند 1396 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 10 اردیبهشت 1390 - 17:10:03 | کد مطلب: 133785 چاپ

زندگینامه: علیرضا منصوریان (۱۳۵۰-)

ورزش > فوتبال - محمد ملاحسینی:
علیرضا منصوریان در سال ۱۳۵۰ در تهران به دنیا آمد. وی از نوجوانی به فوتبال علاقه داشت و همین موضوع باعث شد در سال ۱۳۷۳ به شکل حرفه‌ای فوتبال خود را آغاز کند و برای تیم پارس‌خودرو به میدان برود.

با درخشش در این تیم خیلی زود به یک پدیده بدل گشت و سال بعد سر از تیم مطرح استقلال تهران درآورد. منصوریان 2 فصل برای این تیم بازی کرد و سال 1376 به ترکیه رفت و برای تیم بالیستر سنترال یک فصل به میدان رفت.

سال بعد مجددا به استقلال بازگشت اما این بار نیز دوام نیاورد و در فصل 1377 - 78 برای تیم سکودا یونان بازی کرد.

علیرضا منصوریان همچنان به بازی در تیم‌های مختلف ادامه داد، به طوری که یک فصل در تیم آپولون اسمیرنیس یونان شرکت داشت و 2 فصل نیز در آلمان برای تیم سن پائولی توپ زد.

وی سرانجام به تیم همیشگی خود؛ استقلال برگشت و 5 فصل برای این تیم بازی کرد و در سال 1387 برای همیشه از بازی فوتبال خداحافظی کرد.

منصوریان در خلال دوران بازیگری به مدت 2 سال (1375 تا 1377) پیراهن تیم ملی را نیز به تن کرد.

وی نیز همچون بسیاری از فوتبالیست‌ها، پس از آویختن کفش‌ها، به مربیگری رو آورد و در ابتدا در سال 1387 توسط مدیرعامل اسقلال به عنوان رئیس آکادمی فوتبال باشگاه استقلال منصوب شد. چندی بعد وی به عنوان سرمربی تیم پاس همدان، هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

منصوریان در سال 2011 به همران تیم ملی و به عنوان دستیار افشین قطبی به جام ملت‌های آسیا رفت. همین سال پس از کناره‌گیری قطبی، وی در بازی دوستانه مقابل روسیه به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی حاضر شد.

اردیبهشت سال 1390 علیرضا منصوریان از سوی فدراسیون فوتبال به عنوان سرمربی تیم فوتبال امید ایران انتخاب شد.

وی در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ به عنوان سرمربی باشگاه فوتبال نفت تهران و جانشین یحیی گل محمدی انتخاب شد و در خرداد سال 95 سرمربي استقلال تهران شد

در همین زمینه: