سه شنبه 2 آبان 1396 | به روز شده: 24 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اجتماع
 • ۳ بار قصاص؛ مجازات عامل جنایت خانوادگی

  ۳ بار قصاص؛ مجازات عامل جنایت خانوادگی اجتماعی > پسر جوانی که در جریان جنایتی هولناک، پدر، مادر و پدربزرگش را در خانه‌شان به قتل رسانده و از سوی قضات دادگاه به ۳بار قصاص محکوم شده بود با تأیید این رأی در دیوان‌عالی کشور در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.

 • قتل برادر برای فرار از آبروریزی

  قتل برادر برای فرار از آبروریزی اجتماعی > تحقیقات در پرونده قتل مرد افغان که جسدش در میان زباله‌ها کشف شده بود، نشان می‌دهد که او قربانی جنایتی خانوادگی شده‌ است. برادران او اعتراف کردند که برای حفظ آبروی‌شان او را به قتل رسانده‌اند.

 • صدور کیفرخواست در پرونده قتل امیرعلی

  صدور کیفرخواست در پرونده قتل امیرعلی اجتماعی > پدر خشمگین که پسر سه‌ماهه‌اش به نام امیرعلی را به قتل رسانده بود، صحنه جنایت را بازسازی کرد.

 • دختر نوجوان راز جنایت ۷ ساله را می‌دانست

  دختر نوجوان راز جنایت ۷ ساله را می‌دانست اجتماعی > ۷ سال پیش وقتی دختر ۱۶ ساله به جرم قتل پسر جوانی در خراسان شمالی دستگیر شد، تصمیم گرفت جنایت را به گردن بگیرد تا قاتل اصلی لو نرود.

 • بی‌خیالی در حرکت!

  بی‌خیالی در حرکت! اجتماعی > رضا جمیلی: سفر، مکاشفه‌ای برای یافتن است. برای کشف آدم‌ها، مکان‌ها، حس‌ها یا لحظه‌هایی که در تکرار و روزمره، ممکن است از نظر پنهان بمانند ‌ یا مناسبات عادت‌شده ما، حجاب آنها شوند.

 • خنده حلال ، آقای قرائتی

  خنده حلال ، آقای قرائتی اجتماعی > رضا رفیع: ۲ تا از موضوعات خوب و مهم مورد بحث آقای محسن قرائتی- که نیازی به معرفی ندارند- هیچ وقت از ذهن این حقیر سراپا تقصیر نمی‌رود؛یکی سفارش‌های همیشگی ایشان درباره کظم غیض و فروخوردن خشم است که همیشه داستان‌هایی از این مقوله تعریف کرده‌اند و الحق که همیشه نیز شیرین و خوشمزه تعریف کرده‌اند.

 • کشف آثار خودزنی روی بدن دختر اصفهانی

  کشف آثار خودزنی روی بدن دختر اصفهانی اجتماعی > تلاش پزشکان بیمارستان امین اصفهان برای درمان دختر نوجوانی که قربانی بازی نهنگ آبی شده بود در حالی ادامه دارد که بررسی‌ها نشان می‌دهد دختر دیگری که در این حادثه جان باخته به‌شدت درگیر این بازی یا چالش اینترنتی بوده است.

 • ‌صف‌طولانی‌برای ویزای اربعین

  ‌صف‌طولانی‌برای ویزای اربعین سفر > محمدصادق خسروی‌علیا: این در حالی است که از صبح روز گذشته طبق خبری که ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد ویزای اربعین هم گران‌تر شد و همزمان خبر افزایش ١٠٠درصدی کرایه اتوبوس‌ها به مقاصد شهرهای مرزی و چند برابر شدن کرایه تاکسی در مناطق مرزی هم به گوش می‌رسد.

 • ترجمه همزمان برای دادگاه بین‌المللی حقوق بشر

  ترجمه همزمان برای دادگاه بین‌المللی حقوق بشر اجتماعی > انتخاب و ترجمه: اسدالله امرایی: توی گاراژ دوستم مخفی‌شده بودم، جایی که هیچ‌کس به فکرش نمی‌رسید آنجا را بگردد.

 • ۳ سال پایین نیامدن از درخت

  ۳ سال پایین نیامدن از درخت اجتماعی > لاپاز> مرد ۴۷ ساله‌ فیلیپینی پس از اینکه ۳ سال تمام بالای یک درخت بود و پایش به زمین نرسیده بود به زور مأموران پلیس از درخت پایین آمد.

 • جوانان؛ خود محوری یا مسئولیت پذیری؟

  جوانان؛ خود محوری یا مسئولیت پذیری؟ اجتماعی > میترا فردوسی: یکی از کلیدواژه‌هایی که امروزه در سبک زندگی گروهی از جوانان به‌صورت‌ رایج استفاده می‌شود، اصطلاح«بی‌خیالی» یا همان «ول‌انگاری» است.

 • رئیس قوه قضاییه: بنیان احضار و تعقیب‌های قضایی باید شرعی، قانونی و عادلانه باشد

  رئیس قوه قضاییه: بنیان احضار و تعقیب‌های قضایی باید شرعی، قانونی و عادلانه باشد اجتماعی > همشهری آنلاین: رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مسئولان قضایی باید محکم در برابر فضاسازی‌های رسانه‌ای بایستند و منفعل نشوند، تأکید کرد: بنیان احضارها، تعقیب‌ها و رسیدگی‌های قضایی باید شرعی، قانونی و عادلانه باشد.

 • با اعلام استاندارد 8 متر؛

  هر دانش آموز ایرانی پنج متر فضای آموزشی دارد؛ یزد بالاتر از استاندارد

  هر دانش آموز ایرانی پنج متر فضای آموزشی دارد؛ یزد بالاتر از استاندارد آموزش > همشهری آنلاین: رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه اکنون سرانه فضای آموزشی ۵.۱۶ متر مربع به ازای هر دانش آموز است گفت: با احتساب حدود ۱۳.۵ میلیون دانش آموز، حدودا با کمبود ۴۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی روبرو هستیم.

 • ابهام ارتباط خودکشی دو دختر دبیرستانی با بازی نهنگ آبی

  ابهام ارتباط خودکشی دو دختر دبیرستانی با بازی نهنگ آبی اجتماعی > همشهری آنلاین: در حالی که رئیس پلیس استان اصفهان از قطعیت اقدام به خودکشی دختران اصفهانی تحت تاثیر بازی اینترنتی نهنگ آبی خبر داد، رئیس پلیس فتای استان این موضوع را تایید نمی‌کند.

 • پیام تسلیت رئیس دانشکده مطالعات جهان به یونس شکرخواه

  پیام تسلیت رئیس دانشکده مطالعات جهان به یونس شکرخواه آموزش > همشهری آنلاین: دکتر سعیدرضا عاملی رئیس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران در پیامی درگذشت فرامرز شکرخواه را به پدر روزنامه‌نگاری آنلاین تسلیت گفت.

 • بطحایی: معلم کلاس اول نباید کتاب کمک‌درسی تجویز کند

   بطحایی: معلم کلاس اول نباید کتاب کمک‌درسی تجویز کند آموزش > علی‌اصغرمحمدی: با وجود تأکیدهای مکرر آموزش‌ و پرورش مبنی بر ممنوعیت ورود کتاب‌های کمک‌آموزشی به مدارس، در سال‌های اخیر این کتاب‌ها به ‌‌‌‌‌‌‌‌‌دبستان‌ها نیز وارد شده است.

 • نظارت والدین حلقه مفقوده بازی‌های رایانه‌ای

   نظارت والدین حلقه مفقوده بازی‌های رایانه‌ای اجتماعی > بازی‌های رایانه‌ای باید با فرهنگ و عرف هر جامعه‌ای تطابق داشته باشد، نحوه استفاده از این بازی‌ها و تکنولوژی‌های جدید باید به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود و قبل از همه‌گیرشدن آنها این بازی‌ها باید توسط کارشناسان بررسی شود که برای چه رده سنی‌ای‌مناسب است؛ و گرنه درصد زیادی از این افراد پیش‌زمینه‌هایی برای رفتارهای مخرب و آسیب زننده به‌خود و جامعه را دارند و مشکلاتی برای خود، ‌خانواده و جامعه به‌وجود می‌آورند.

 • ناامنی روانی، آینده ایران و مسئولیت ما

  ناامنی روانی، آینده ایران و مسئولیت ما اجتماعی > علی ربیعی: بیماری‌های روانی تأثیرات عمیقی بر خانواده، سلامت و ایمنی کار و ابعاد دیگری از جامعه دارند.

 • جاده چالوس امشب مسدود است

  جاده چالوس امشب مسدود است سفر > همشهری آنلاین: رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور با تشریح آخرین وضعیت‌ جاده‌های کشور، از ترافیک در ورودی کلانشهرهای تهران و کرج خبر داد و گفت: از ساعت ۲۳ تا ۵ صبح فردا جاده چالوس مسدود است.

 • ورود موسسات کنکور به مدارس تخلف است

  ورود موسسات کنکور به مدارس تخلف است آموزش > همشهری آنلاین: دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه حضور موسسات کنکور در مدارس غیرقانونی است گفت: به صراحت اعلام کردیم این موضوع تخلف است و در مصوبات شورای عالی آمده است که نباید این حضور و ورود موسسات به مدارس اتفاق بیافتد.

دیگر مطالب اجتماع