سه شنبه 3 مرداد 1396 | به روز شده: 1 ساعت و 18 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اجتماع
 • سه قلو با ۱۱ سال اختلاف سنی

  سه قلو با ۱۱ سال اختلاف سنی اجتماعی > لندن> سه‌قلویی در انگلستان با اختلاف ۱۱ سال سن به دنیا آمده‌ و بسیاری از کاربر‌های فضای مجازی را با پرسش‌های بسیاری روبه‌رو کردند.

 • گواهینامه رانندگی پس از ۹۶۰ بار آزمون

  گواهینامه رانندگی پس از ۹۶۰ بار آزمون اجتماعی > سئول> زن ۷۰ ساله اهل کره‌جنوبی که ۹۶۰ بار در آزمون رانندگی شرکت کرده بود، پس از این تعداد شرکت در آزمون درنهایت گواهینامه خود را گرفت.

 • تخمین تعداد خلبان‌های آینده

  تخمین تعداد خلبان‌های آینده اجتماعی > نیویورک> به گفته شرکت آمریکایی بوئینگ اگر میزان استقبال مردم دنیا به سفرهای هوایی به همین ترتیب حفظ شود، شرکت‌هایی هواپیمایی دنیا تا ۲۰سال دیگر دست‌کم به ۶۳۷هزار خلبان نیاز خواهند داشت.

 • کشف جسد دختر گمشده در تنور

  کشف جسد دختر گمشده در تنور اجتماعی > جست‌وجو برای پیدا کردن ردی از دختربچه گمشده با پیدا شدن جسد سوخته او در تنور همسایه‌ها پایان یافت.

 • دستگیری ۱۱۳ تبهکار در عملیات ضربتی پلیس

  دستگیری ۱۱۳ تبهکار در عملیات ضربتی پلیس اجتماعی > ماموران پلیس آگاهی پایتخت در سومین مرحله از طرح امنیت محله‌محور موفق شدند طی ۴۸ ساعت ۱۱۳ تبهکار را که در ده‌ها فقره زورگیری، موبایل قاپی، سرقت خودرو و جرایم دیگر دست داشتند، دستگیر کنند.

 • بخشش داماد جنایتکار پیش از محاکمه

  بخشش داماد جنایتکار پیش از محاکمه اجتماعی > دامادی که در جریان درگیری با پدرزنش او را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود، از سوی اولیای دم بخشیده شد و زندگی دوباره‌ای یافت.

 • دسیسه زن همسایه برای قتل پیرزن

  دسیسه زن همسایه برای قتل پیرزن اجتماعی > پرونده زنی که با همدستی مردی غریبه، زن سالخورده‌ای را که در همسایگی‌شان زندگی می‌کرد به قتل رسانده بود با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد.

 • تفاهم‌نامه‌ ۴۲۰۰ میلیارد ریالی برای توسعه و محرومیت‌زدایی لرستان

  تفاهم‌نامه‌ ۴۲۰۰ میلیارد ریالی برای توسعه و محرومیت‌زدایی لرستان اجتماعی > همشهری آنلاین: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای تحقق تدابیر رهبر معظم انقلاب در زمینه‌ی اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، محرومیت‌زدایی و توسعه‌ عدالت اجتماعی، با استانداری لرستان تفاهم‌نامه‌ ۴۲۰۰ میلیارد ریالی منعقد می‌کند.

 • «تقلب» بیشترین پرونده انضباطی دانشجویان | پرونده سیاسی نداریم

  «تقلب» بیشترین پرونده انضباطی دانشجویان | پرونده سیاسی نداریم اجتماعی > همشهری آنلاین: دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به «تخلفات آموزشی» به عنوان بیشترین حکم انضباطی دانشجویان گفت: هیچ پرونده سیاسی منجر به حکم در دانشگاه علوم پزشکی نداریم.

 • ایجاد ۲۲ خانه امن ویژه زنان در کشور

  ایجاد ۲۲ خانه امن ویژه زنان در کشور اجتماعی > همشهری آنلاین: رئیس سازمان بهزیستی کشور از فعالیت ۲۲ خانه امن ویژه بانوان در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۵ مرکز در اختیار بخش خصوصی و هفت مرکز در اختیار بخش دولتی قرار دارد.

 • تأييد استعفاي ناطق نوري از هيئت امنا

  پاسخ ولایتی به شایعه‌ها درباره استعفای سیدحسن خمینی از هیئت امنای دانشگاه آزاد

  پاسخ ولایتی به شایعه‌ها درباره استعفای سیدحسن خمینی از هیئت امنای دانشگاه آزاد آموزش > همشهری آنلاین: تهران - ایرنا - رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سید حسن خمینی از سمت عضویت در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استعفا نکرده است.

 • اعطای حکم ریاست فرهاد رهبر در دانشگاه آزاد توسط ولایتی

  اعطای حکم ریاست فرهاد رهبر در دانشگاه آزاد توسط ولایتی آموزش > همشهری آنلاین: رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مراسمی حکم ریاست فرهاد رهبر بر این دانشگاه را به وی اعطا کرد.

 • بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان ادامه دارد

  بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان ادامه دارد اجتماعی > همشهری آنلاین: معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان قانون دائمی است و این روال ادامه دارد گفت: از حالا به بعد هم اگر کارفرمای خوش حسابی که لیست حق بیمه‌اش را ارسال می‌کرده به دلایلی که قبلا بارها اعلام شده دچار مشکل شود و نتواند پرداختی داشته باشد و در نهایت جریمه شود، باز هم مشمول بخشودگی جرائم می شود.

 • ایثارگران بدانند؛ بررسی قوانین بازنشستگی ایثارگران(۱)

  ایثارگران بدانند؛ بررسی قوانین بازنشستگی ایثارگران(۱) اجتماعی > پراکندگی قوانین و مقررات بازنشستگی در حوزه ایثارگران، وحدت رویه در این موضوع را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

 • معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت همچنان بلاتکلیف

  معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت همچنان بلاتکلیف آموزش > علی‌اصغر محمدی: ماجرای تأمین نیروی انسانی در آموزش و پرورش پیچیدگی‌ خاص خود را دارد، از یک سو تا ۱۰سال آینده از ۹۲۸هزار فرهنگی، ۶۴۰هزار نفر بازنشسته خواهند شد و این یعنی بحران نیرو و از سوی دیگر دانشگاه فرهنگیان با روند کنونی حتی توان تأمین حداقل نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش را ندارد.

 • مشکل سایت‌های اینترنتی خدمات گردشگری برای فعالان گردشگری

  مشکل سایت‌های اینترنتی خدمات گردشگری برای فعالان گردشگری سفر > علی‌اصغر توکلی: اشتغال در فضای مجازی دو جنبه دارد؛ نخست ایجاد سهولت کار برای عموم مردم و دیگر لطمه‌زدن به مشاغل خارج از فضای مجازی.

 • مجرم با آزادکردن ۵ زندانی، زندان نرفت!

  مجرم با آزادکردن ۵ زندانی، زندان نرفت! اجتماعی > مجازات جایگزین حبسی که جزئیات آن را در این گفت‌وگو خواهید خواند، حتما یکی از بهترین و خلاقانه‌ترین رأی‌ها در میان آرای جایگزین حبس است.

 • سایت‌های مجازی فرصتی برای هتل‌ها، تهدیدی برای آژانس‌ها

  سایت‌های مجازی فرصتی برای هتل‌ها، تهدیدی برای آژانس‌ها سفر > محمد باریکانی: ۱۲۰۰سایت اینترنتی خدمات گردشگری در ایران فعالیت دارند که نگاه به آنها در بین بخش‌های مختلف صنعت گردشگری ایران متفاوت است.

 • براي پايين آوردن آمار خشونت عليه كودكان و نوجوانان بايد مبحث آموزش را جدي گرفت

  اعدام چاره کار نیست

  اعدام چاره کار نیست اجتماعی > دکتر بهنام اوحدی: اگر نه از هنگام به دار کشیدن اصغر قاتل، دست‌کم از زمان اعدام بیجه هنگامه شایسته و بایسته‌ای برای آفرینش و بنیانگذاری پروتکل‌های روان‌شناختی و جامعه شناختی در راستای پرهیز و پیشگیری ملی از بدرفتاری و بهره کشی جنسی از کودکان و نوجوانان در مرز پر‌گزندمان بود که با سستی روانپزشکان،

 • هم‌اتاق‌شدن با کلونی زنبور‌ها

  هم‌اتاق‌شدن با کلونی زنبور‌ها اجتماعی > پکن> خانواده‌ای در چین ۱۲ سال است که با لانه ۴۰ سانتی‌متری چند هزار زنبو‌ر‌ در اتاق خواب‌ منزل‌شان مشکلی ندارند.

دیگر مطالب اجتماع