دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 5 ساعت و 33 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اجتماع
 • همشهری از وضعیت و شرایط مهدکودک‌ها و چالش‌هایی که خانواده‌ها با آن روبه‌رو هستند، گزارش می‌دهد

  مهدکودک‌های پرداستان و خانواده‌های پرمشغله

  مهدکودک‌های پرداستان و خانواده‌های پرمشغله اجتماعی > آزاده باقری: «همیشه کلید دور گردنم بود. خودم در خانه را باز، زیر گاز را روشن و ناهارم را گرم می‌کردم و در تنهایی می‌خوردم.

 • ۱۰ سال زمان برای شکستن شاخ «غول بدهی تهران»

  ۱۰ سال زمان برای شکستن شاخ «غول بدهی تهران» اجتماعی > حامد فوقانی - خبرنگار: این‌روزها تهران از همه لحاظ در کانون توجهات قرار دارد؛به خصوص از‌منظرمدیریت‌شهری و فرایندی که برای انتخاب شهردار جدید طی شد همگان منتظرند تا ببینند سیدمحمدعلی افشانی ـ شهردار منتخب شورای شهر تهران ـ چه رویکردی را در اداره پایتخت در پیش می‌گیرد.

 • متهم که طرفداران زیادی در فضای مجازی دارد در مهمانی آزادی‌اش از زندان دست به قتل میزبان زده بود

  دستگیری شرور معروف ۵۰۰ متر مانده به ترکیه

   دستگیری شرور معروف ۵۰۰ متر مانده به ترکیه اجتماعی > شرور معروف دنیای مجازی که ۲۴ ساعت پس از آزادی از زندان، دوستش را به قتل رسانده بود در چند قدمی ترکیه دستگیر شد. او زمانی که پشت تخته‌سنگی خوابیده ‏و منتظر بود تا قاچاقچی ترک او را آنسوی مرز ببرد، خود را در محاصره پلیس دید.

 • آزمون مدارس استعداد درخشان و نمونه دولتی با تغییراتی باقی ماند

  آزمون مدارس استعداد درخشان و نمونه دولتی با تغییراتی باقی ماند آموزش > بعد از انتظار طولانی چندماهه و بلاتکلیفی دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی برای شنیدن پاسخ به این سؤال که آیا امسال آزمون استعدادهای درخشان در پایه هفتم برگزاری می‌شود یا خیر؟ رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد:

 • دستگیری اعضای باند خرید و فروش نوزادان در مشهد

  دستگیری اعضای باند خرید و فروش نوزادان در مشهد اجتماعی > همشهری آنلاین: فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با دستگیری اعضای باند خرید و فروش نوزادان در مشهد شبکه مزبور متلاشی شد.

 • تصادف ساختگی برای سرقت خودروهای لوکس

  تصادف ساختگی برای سرقت خودروهای لوکس اجتماعی > ۸ تبهکار حرفه‌ای که در زندان با یکدیگر آشنا شده بودند، بعد از آزادی باند سرقت تشکیل دادند و با ترفندهای گوناگون از شهروندان زورگیری می‌کردند.

 • ریزش مرگبار معدن زغال‌سنگ نور

  ریزش مرگبار معدن زغال‌سنگ نور اجتماعی > ریزش معدن زغال سنگ در نور جان یکی از معدنچیان را گرفت و موجب مصدومیت ۳ نفر دیگر شد.

 • سرقت‌های مرد نظافتچی با شگرد بیهوشی

  سرقت‌های مرد نظافتچی با شگرد بیهوشی اجتماعی > مجرم سابقه‌دار وقتی برای نظافت راهی خانه‌ها می‌شد، طعمه‌هایش را با تعارف آبمیوه مسموم بیهوش می‌کرد و دست به سرقت اموالشان می‌زد.

 • یکی از طعمه‌های جوان موبایل‌قاپ مردی بود که پس از کشاندن زنان به خانه‌اش از آنها فیلم سیاه‌ تهیه می‌

  دستگیری موبایل‌قاپ و افشای راز سیاه مرد ثروتمند

   دستگیری موبایل‌قاپ و افشای راز سیاه مرد ثروتمند اجتماعی > وقتی پلیس، جوان موبایل‌قاپ را دستگیر کرد، راز پرونده عجیب دیگری نیز فاش شد. یکی از طعمه‌های سارق، حاضر شده بود ١٠٠میلیون به او بدهد تا موبایلش را پس بگیرد و وقتی پلیس ماجرا را پیگیری کرد، راز سیاه مرد ثروتمند فاش شد.

 • رييس انجمن مددكاري ايران در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید

  نگرانی نسبت به افزایش سالمندآزاری در جامعه

  نگرانی نسبت به افزایش سالمندآزاری در جامعه اجتماعی > مهدیه تقوی‌راد - خبرنگار: بررسی‌های آماری حکایت از افزایش تعداد سالمندان کشورمان در یکی، دو دهه آینده دارد و همین موضوع نگهداری و ارائه خدمات به سالمندان را در کشورمان به موضوعی جدی تبدیل کرده است اما همزمان با جدی شدن این بحث رییس انجمن مددکاری ایران از رشد سالمندآزاری و نگرانی نسبت به شکل‌گیری چالش جدید در کشور خبر می‌دهد.

 • ۹۰۰۰ دانشجو در نوبت دریافت ارز

  ۹۰۰۰ دانشجو در نوبت دریافت ارز آموزش > همشهری آنلاین: رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از قرار گرفتن بیش از ۹ هزار دانشجو در نوبت دریافت ارز خبر داد و گفت: مشکل تامین ارز دانشجویان دوره کارشناسی مشغول به تحصیل در خارج از کشور نیز به زودی رفع خواهد شد.

 • افزایش ۳ برابری ثبت تخلف استفاده از موبایل در رانندگی | جریمه ۱۰۰ هزار تومانی

  افزایش ۳ برابری ثبت تخلف استفاده از موبایل در رانندگی | جریمه ۱۰۰ هزار تومانی اجتماعی > همشهری آنلاین: معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از افزایش سه برابری اعمال قانون خودروها به دلیل صحبت‌ راننده با تلفن همراه در حین رانندگی خبر داد. جریمه این تخلف ۱۰۰ هزار تومان است.

 • شرور قاتل در ۵۰۰ متری مرز حین فرار دستگیر شد

  شرور قاتل در ۵۰۰ متری مرز حین فرار دستگیر شد اجتماعی > همشهری آنلاین: رئیس پلیس پایتخت از دستگیری یکی از معروف‌ترین اوباش تهران که بعد از اقدام به قتل فرار کرده بود، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه خبر داد و جزئیات آن را تشریح کرد.

 • ۳۰ اردیبهشت؛ آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

  ۳۰ اردیبهشت؛ آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد آموزش > همشهری آنلاین: مهلت انتخاب رشته دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی، یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه خاتمه پیدا می‌کند.

 • ۳۱ساخت هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه

  ۳۱ساخت هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه اجتماعی > همشهری آنلاین: رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: عملیات اجرایی ۴۵ هزار واحد مسکونی در مناطق آسیب دیده این استان آغاز شده که از این میزان ساخت ۳۱ هزار واحد به پایان رسیده است.

 • شرایط استفاده از تک ماده برای دبیرستانی‌ها

  شرایط استفاده از تک ماده برای دبیرستانی‌ها آموزش > همشهری‌آنلاین: مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه وزارت آموزش و پرورش، شرایط استفاده از تبصره یا تک ماده برای دانش‌آموزان را تشریح کرد.

 • عزیزتر از هوا هستند سربه‌زیرتر از مجنون و مهربان‌تر از کبوتر

   عزیزتر از هوا هستند سربه‌زیرتر از مجنون و مهربان‌تر از کبوتر اجتماعی > فریدون صدیقی:همه خود را که تنی نحیف، رنجور و کژومژ دارد به او تکیه داده است و او که قامتی متوسط اما دونده دارد، صبورانه و از سر مهر، نرم و آهسته پیش می‌رود. آن گونه که عابران در ملاحظه این دلبندی و ایثار، در نگاهشان ستاره‌های تحسین می‌درخشد.

 • تکرار دهقان فداکار این‌بار در زنجان

  تکرار دهقان فداکار این‌بار در زنجان اجتماعی > کمتر از ۶ ماه پس از مرگ ریزعلی خواجوی که همه او را به نام «دهقان فداکار» می‌شناختند، این بار دهقان ۶۱ساله‌ای اهل زنجان با فداکاری توانست جان ده‌ها مسافر قطاری را که از تبریز راهی تهران بود، نجات دهد.

 • دستگیری ۹۰۹ تبهکار در عملیات رعد ۱۱

  دستگیری ۹۰۹ تبهکار در عملیات رعد ۱۱ اجتماعی > یازدهمین مرحله از طرح رعد توسط مأموران پلیس پیشگیری در پایتخت اجرا شد و درجریان آن ۹۰۹ تبهکار به دام پلیس افتادند.

 • هیچ خبری همیشه در صدر نمی‌ماند

  هیچ خبری همیشه در صدر نمی‌ماند اجتماعی > سمیه توحیدلو‌-جامعه‌شناس: فراموشی را گاهی هدیه‌ای الهی می‌دانند. فراموشی هست تا همیشه غم و رنج برپا نباشد و جولان ندهد. فراموشی ابزار اساسی ماست برای مقابله با نخواستنی‌ها.

دیگر مطالب اجتماع