پنج شنبه 6 شهریور 1393 | به روز شده: 3 ساعت و 4 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
 • نرخ تسهیلات بخش کشاورزی به ۱۷ درصدکاهش یافت

  نرخ تسهیلات بخش کشاورزی به ۱۷ درصدکاهش یافت کشاورزی > با تصویب هیأت وزیران از نرخ سود تسهیلات پرداختی به بخش کشاورزی با کاهش ۵ درصدی از ۲۲ به ۱۷ درصد رسید.

 • کاهش ۲ درصدی نرخ تورم در مرداد

  کاهش ۲ درصدی نرخ تورم در مرداد تورم > نرخ تورم همچنان با شتاب روبه کاهش است.

 • لبنیات‌گران ماند

  لبنیات‌گران ماند قیمت‌ها > علی ابراهیمی: پس از فروکش کردن تب روغن پالم، شرکت‌های لبنی افزایش بیش از ۲۵ درصدی قیمت برخی اقلام لبنی را در دستور کار قرار دادند.

 • جوابیه درباره گزارش پرواز دوباره آنتونوف

  جوابیه درباره گزارش پرواز دوباره آنتونوف حمل و نقل > پیرو درج مطلبی با عنوان «‌آنتونوف دوباره پرواز کرد» در شماره چهارشنبه مورخ ۹۳.۶.۵ شرکت سپاهان ایر با ارسال جوابیه‌ای اعلام کرد که پرواز روز سه‌شنبه مورخ ۹۳.۶.۴ از تهران به مقصد بندرعباس با هواپیمای آنتونوف ۷۴ متعلق به نیروهای نظامی و با ثبت نظامی انجام شده است که مشمول دستور رئیس‌جمهور مبنی بر پروازهای غیرنظامی نیست.

 • آنتونوف دوباره پروازکرد

  آنتونوف دوباره پروازکرد حمل و نقل > پس از حادثه سقوط هواپیمای ایرانی- اوکراینی آنتونوف ۱۴۰ در حوالی فرودگاه مهرآباد، رئیس‌جمهور دستور توقف این نوع هواپیما را تا مشخص‌شدن نتیجه بررسی بروز این سانحه داد.

 • هزینه‌های توسعه بیشتر و بیشتر می‌شود

  هزینه‌های توسعه بیشتر و بیشتر می‌شود اقتصاد‌ملی > دکترعلیرضا سلطانی: هرچه زمان می‌گذرد، هزینه‌های توسعه‌یافتگی برای کشورهایی که به‌تازگی گام در مسیر توسعه گذاشته یا خواهند گذاشت، بیشتر و بیشتر می‌شود.

 • نمایشگاه پاییزه در ۱۰ نقطه شهر تهران بر پا می‌شود

  نمایشگاه پاییزه در ۱۰ نقطه شهر تهران بر پا می‌شود قیمت‌ها > نمایشگاه‌های فروش پاییزه در ۱۰مکان مسقف از ۱۲تا ۲۲شهریورماه برگزار می‌شود. رئیس اتاق اصناف به خبر نگار ما اعلام کرد، بر پایی نمایشگاه‌های پاییزه در محل‌های قبلی منتفی شده و امسال این نمایشگاه‌ها در مناطقی مانند بوستان ارم، مجتمع شهید باستانی، سازمان گوشت و... بر پا نخواهد شد.

 • آب، هر روز آب می‌رود

  آب، هر روز آب می‌رود انرژی > آمارهای مصرف آب در ایران و کشورهای پیشرفته نظیر آلمان نشان می‌دهد که مردم ایران با عبور از الگوی استاندارد مصرف، ۵۷ درصد بیشتر از آلمانی‌ها آب مصرف می کنند.

 • جنجال، آفت مبارزه با فساد

  جنجال، آفت مبارزه با فساد اقتصاد‌ملی > یاسر فاتحی: وعده مبارزه با فساد جزء لاینفک شعارها و برنامه‌های همه دولت‌هاست.

 • کاهش روزانه ۶ میلیون لیتری مصرف بنزین تا پایان امسال

  کاهش روزانه ۶ میلیون لیتری مصرف بنزین تا پایان امسال انرژی > با ابطال کارت سوخت خودروهای به ظاهر عمومی، مصرف بنزین ۷۰۰تومانی طی خرداد، تیر و مرداد‌ماه امسال روزانه ۳میلیون لیتر کاهش یافته و با ادامه اجرای مرحله دوم طرح ساماندهی کارت‌های هوشمند بنزین، تا پایان امسال روزانه بیش از ۶میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه جویی می‌شود.

 • جدیدترین قیمت سکه، ارز و طلا در بازار ؛ سکه ۹۴۷ هزار تومان فروخته شد

  جدیدترین قیمت سکه، ارز و طلا در بازار ؛ سکه ۹۴۷ هزار تومان فروخته شد قیمت‌ها > همشهری‌آنلاین: نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در روز سه شنبه در بازار ۹۴۷ هزار تومان، طرح قدیم ۹۴۶ هزار تومان، نیم سکه ۴۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان، ربع سکه ۲۶۴ هزار تومان و سکه گرمی ۱۷۲ هزار تومان اعلام شد.

 • گزارش بانک مرکزی از روند افزایش قیمت‌ها ؛ گرانی به میوه رسید

  گزارش بانک مرکزی از روند افزایش قیمت‌ها ؛ گرانی به میوه رسید پول ‌و بانک > همشهری آنلاین: بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران هفته منتهی به هفته ۱۳۹۳.۵.۳۱ را منتشر کرد.

 • نرخ تورم تیرماه به ۲۲.۳ درصد رسید؛ جدول تغییرات ۲۹ ماهه تورم

  نرخ تورم تیرماه به ۲۲.۳ درصد رسید؛ جدول تغییرات ۲۹ ماهه تورم تورم > همشهری آنلاین: مرکز آمار ایران، نرخ تورم شهری کشور در دوازده ماهه منتهی به مردادماه امسال را ۲۲.۳ درصد و تورم نقطه به نقطه را ۱۴.۷ درصد اعلام کرد.

 • زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قمیت سوخت نداریم

  زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قمیت سوخت نداریم انرژی > همشهری آنلاین: وزیر نفت با بیان اینکه فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین و گازوئیل نداریم، گفت: پاک بودن هوا به خاطر قطع توزیع بنزین پتروشیمی است.

 • سوپرمارکت‌ها مجوز فروش میوه را دارند؟

  سوپرمارکت‌ها مجوز فروش میوه را دارند؟ نحوه خرید > همشهری آنلاین: رییس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تهران گفت:متاسفانه تداخل صنفی در حوزه کاری ما زیاد است وبرخی از مغازه‌ها اقدام به فروش کالاهایی می کنند که جواز فروش آن را ندارند.

 • گسترش بانکداری اسلامی در اروپا و آمریکا

  گسترش بانکداری اسلامی در اروپا و آمریکا پول ‌و بانک > رئیس مؤسسه عالی بانکداری اسلامی از برگزاری همایش بانکداری اسلامی با هدف نقد و بررسی ۳ دهه بانکداری بدون ربا در ایران خبر داد و گفت: با وجود اینکه بانکداری اسلامی ابتکار ایران بوده است، ‌کشورهای غیراسلامی ازجمله کشورهای اروپایی و آمریکایی توجه ویژه‌ای به بانکداری اسلامی کرده‌اند؛ به‌طوری که یکی از مقامات کشور انگلستان اعلام کرده است، لندن کانون اشاعه بانکداری اسلامی در دنیا خواهد شد.

 • اصرار بانک مرکزی برمحدودیت سقف برداشت از خودپردازها

  اصرار بانک مرکزی برمحدودیت سقف برداشت از خودپردازها پول ‌و بانک > بانک مرکزی همچنان اصرار دارد که سقف برداشت از خودپردازها همچنان روزانه ۲۰۰ هزار تومان باشد.

 • ذخیره سازی ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب با کاهش هدررفت

  ذخیره سازی ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب با کاهش هدررفت انرژی > معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: طی ۲ سال گذشته هر سال ۸‌ دهم درصد کاهش تلفات در هدررفت آب داشته‌ایم که این میزان معادل ذخیره سازی ۱۰۰میلیون مترمکعب آب در طول یک سال است.

 • نرخ سود بانکی قبل از کاهش تورم پایین نیاید

  نرخ سود بانکی قبل از کاهش تورم پایین نیاید پول ‌و بانک > مهدی تقوی: بانک مرکزی در حال بررسی کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی است که طبیعتا درصورت تحقق این موضوع، نرخ سود تسهیلات بانکی نیز کاهش خواهد یافت.

 • مراقب جیب بر‌های مالیاتی باشیم

   مراقب جیب بر‌های مالیاتی باشیم اقتصاد‌ملی > علی ابراهیمی: دامنه شمول وسیع قانون مالیات ارزش افزوده و پیچیدگی آن موجب شده تا این قانون که از آن به‌عنوان یکی از به روز‌ترین قانون‌های مالیاتی دنیا یاد می‌شود در مرحله اجرا دردسرهای زیادی را برای مجریان، مودیان مالیاتی و مصرف‌کنندگان نهایی فراهم سازد.

دیگر مطالب اقتصاد
انتخاب سردبیر

کاهش ۵۸۰ تا ۹۹۳ هزار تومانی قیمت خودرو ؛ جدول قیمت‌های جدید با ۳ درصد کاهش

همشهری‌آنلاین: در حالی که در مصوبه جنجالی چندی پیش شورای رقابت، قیمت خودرو بر اساس برآوردها تا ۳۰ درصد افزایش داشت، پس از برگزاری نشست کمیسیون صنایع و شورای رقابت، قیمت پراید، پژو ۴۰۵، سمند و تیبا، ۳ درصد کاهش یافت.

اعلام اسامی ۵۰۰ بدهکار عمده بانکی به قوه قضاییه؛ آغاز شناسایی یارانه بگیران ثروتمند

همشهری آنلاین: وزیر امور اقتصادی و دارایی از آغاز حذف یارانه بگیران ثروتمند پس از اطمینان از شناسایی آنها توسط کارگروه مربوطه با مسئولیت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

امنیت غذایی مردم متولی واحد می‌خواهد

علی ابراهیمی: موازی‌کاری دستگاه‌های متعدد متولی استاندارد‌سازی‌، تأمین امنیت غذایی و نظارت بر تولید و عرضه محصولات کشاورزی موجب تشدید نگرانی مردم و پاسکاری توپ ضعف نظارت در دستگاه‌های اجرایی شده است.

حضور پررنگ شرکت‌های غربی در ایران

پایگاه اقتصادی بلومبرگ در گزارشی از حضور پررنگ نمایندگان شرکت‌های غربی در ایران خبر داد.

سدهای تهران فقط ۳۰ روز دیگرآب دارند

تابستان کم کم وارد‌ ماه پایانی خود می‌شود اما گویا قرار نیست مسئله آب تهران و دیگر شهرهای کشور حل شود و چه بسا به گفته مسئولان در پاییز تشدید هم می‌شود.

افزایش قیمت لبنیات تخلف است

علی ابراهیمی: حذف تدریجی یارانه شیر زمینه رشد بی‌رویه قیمت شیر و لبنیات، افت کمی، ناخالصی در تولید و عرضه این اقلام و به‌خطرافتادن سلامت مردم را فراهم کرده است.

قیمت‌گذاری جدید بنزین در مرزها برای مقابله با قاچاق

با پیشنهاد شرکت ملی پالایش و پخش و موافقت کارگروه سوخت، برای مقابله با قاچاق بنزین به عراق، قیمت هر لیتر این فرآورده نفتی به صورت تعادلی از ۲۴۰۰ به ۳۵۰۰ تومان افزایش یافت.

جدول قیمت خودروهای داخلی در بازار

همشهری‌آنلاین: اظهارات رییس شورای رقابت مبنی بر عدم تغییر قیمت‌های اعلامی برای خودروهای داخلی تاثیری بر نرخ این محصولات در بازار آزاد نداشته است.

حکایت واریزها و برداشت‌های صندوق توسعه ملی به روایت رئیس صندوق

رئیس صندوق توسعه ملی در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت مالی صندوق و برخی ناگفته‌ها از برخورد با این صندوق در دولت قبل پرداخت.

مشتری اصلی نفت داعش کیست؟

همشهری‌آنلاین: برخی از منابع مالی نیروهای تکفیری، داعشی از فروش نفت سوریه به ترکیه حاصل می شود.

جدول قیمت سکه و ارز / سکه گرمی ۱۷۵ هزار تومان ؛ یورو ۴۵۰۰ تومان

همشهری‌آنلاین: نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در روز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه در بازار ۹۵۳ هزار و ۹۰۰ تومان، طرح قدیم ۹۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان، نیم سکه ۴۷۸ هزار و ۵۰۰ تومان، ربع سکه ۲۷۱ هزار و ۵۰۰ تومان و سکه گرمی ۱۷۵ هزار تومان اعلام شد.

جدول مقایسه‌ای دستمزدها در ۱۶ کشور ؛ هر کارگر در ماه چند دلار حقوق می‌گیرد؟

همشهری‌آنلاین: هر مشمول قانون کار در سال ۹۳ ماهیانه معادل ۱۹۴.۵ دلار حداقل دستمزد دریافت خواهد کرد که به ارزهای دیگر معادل ۱۴۴.۶ یورو، ۱۱۶.۲۰ پوند و ۷۱۳.۸ درهم خواهد بود. در حال حاضر دست کم ۳ میلیون کارگر در ایران حداقل بگیر هستند و نمایندگان کارگری می گویند حداقل دستمزدها بیشتر از ۱۰ روز اول هر ماه دوام نمی‌‌آورد.

جزئیات جلسه آخوندی در زمینه سقوط هواپیما؛ جزئیات ابلاغ یک دستور العمل جدید

همشهری آنلاین: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد ضمن دقت در بررسی سانحه هوایی آنتونف ۱۴۰ علت این حادثه هر چه سریعتر به اطلاع مسئولان و مردم برسد.

انتقاد شدید هاشمی رفسنجانی از بانک‌ها؛ فاینانس چینی را فعال‌تر کنید

همشهری آنلاین: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد شدید از عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان، گفت: هم اکنون در چین حداقل ۲۲ میلیارد دلار ارز برای ایران وجود دارد که باید چند برابر آن را فاینانس دریافت کنیم که به نظر می‌رسد باید در این زمینه فعال‌تر عمل کرد.

افشای ابعاد تازه‌ای از کاربرد روغن پالم در صنایع غذایی

علی ابراهیمی: پس از افشای استفاده بی‌رویه روغن پالم در برخی لبنیات پرچرب مانند پنیر، خامه و شیرهای پرچرب، تازه‌ترین خبرها از استفاده از این محصول به‌دلیل قیمت کمتر در برخی صنایع غذایی مانند روغن‌های سرخ‌کردنی، شیرینی‌ پزی‌ها و کارخانه‌های تولید شکلات حکایت دارد.

رشد اقتصادی امسال مثبت می‌شود

تازه‌ترین اظهارات مقامات بانک مرکزی از چشم‌انداز اقتصادی کشور حاکی از مثبت شدن رشد اقتصادی کشور و مهار تورم ناشی از اجرای بسته خروج از رکود دارد.

آبفا کوتاه آمد؛ مهلت دوباره به مشترکان پر مصرف

طرح قطع آب مشترکان پرمصرف قرار بود روز گذشته اجرا شود که این موضوع منتفی شد تا مهلت جدیدی به این مشترکان داده شود.