دوشنبه 10 خرداد 1395 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
 • کاهش شاخص بورس و فرابورس

  کاهش شاخص بورس و فرابورس تجاری - مالی > شاخص کل بورس در مبادلات دیروز ۳۰۳ واحد کاهش یافت و به ۷۶ هزارو ۳۸۷ واحد رسید، شاخص فرابورس هم با ۵.۳ واحد کاهش در محدوده ۸۱۹ واحد قرار گرفت.

 • معاملات مسكن در كل كشور كاهش 35درصدي را تجربه كرد

  مازاد عرضه در بازار مسکن

   مازاد عرضه در بازار مسکن تجاری - مالی > رئیس اتحادیه مشاوران املاک از کاهش ۳۵ درصدی تعداد معاملات مسکن طی اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در سطح کشور خبر داد.

 • مالیات اصناف افزایش نیافت

  مالیات اصناف افزایش نیافت اقتصاد‌ ایران > همشهری آنلاین: در جلسه‌ای که بین نمایندگان اتاق اصناف ایران و مسئولان سازمان امور مالیاتی برگزار شد، در نهایت تصمیم بر این شد که اصناف هیچ نوع افزایش مالیاتی از سال ۱۳۹۳ به ۱۳۹۴ نداشته باشند.

 • صادرات از واردات پیشی گرفت

  صادرات از واردات پیشی گرفت اقتصاد‌ ایران > همشهری آنلاین: گمرک ایران گزارش عملکرد تجارت خارجی کشور را در ماه های فروردین و اردیبهشت سال ‌جاری منتشر کرد که براساس آن صادرات از واردات پیشی گرفته و یک میلیارد و ۳۶۲ میلیون دلار مازاد تراز تجاری برای کشور ثبت شده است.

 • سکه بار دیگر به یک میلیون تومان نزدیک شد

  سکه بار دیگر به یک میلیون تومان نزدیک شد تجاری - مالی > همشهری آنلاین: سکه تمام طرح جدید در بازار یکشنبه ۹ خردادماه بار دیگر به مرز یک میلیون تومان نزدیک شد و دلار آمریکا ۳۴۸۷ تومان عرضه می‌شود.

 • تولید نفت عربستان رکورد زد

  تولید نفت عربستان رکورد زد انرژی > همشهری آنلاین: تولید نفت شرکت «آرامکو» عربستان به بیشترین رقم در تاریخ این کشور رسید.

 • نرخ ارز بانکی ثابت ماند

  نرخ ارز بانکی ثابت ماند تجاری - مالی > همشهری آنلاین: بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را برای یکشنبه ۹ خردادماه اعلام کرد؛ براین اساس نرخ همه ارزها نسبت به دیروز (شنبه) ثابت مانده است.

 • قطعات خودرو قابل ردیابی می‌شود

  قطعات خودرو قابل ردیابی می‌شود اقتصاد‌ ایران > همشهری آنلاین: در حالی‌که چندی پیش وزیر صنعت از خودروسازان خواست از خرید قطعات بی‌کیفیت و توزیع این قطعات در شبکه خدمات پس از فروش خود جلوگیری کنند، عرضه‌کنندگان خودرو در کشور موظف شده‌اند نسبت به ایجاد سیستم ردیابی قطعات خودرو، اقدام کنند.

 • نزول شاخص بورس، صعود فرابورس

  نزول شاخص بورس، صعود فرابورس تجاری - مالی > شاخص کل بورس تهران در مبادلات روز گذشته ۱۶۲ واحد کاهش یافت و به ۷۶ هزارو ۶۹۰ واحد رسید اما شاخص فرابورس ۸ واحد رشد کرد.

 • ظهور مافیای جدید در بازار کشاورزی

  ظهور مافیای جدید در بازار کشاورزی تجاری - مالی > مافیای بخش کشاورزی که یک دهه پیش موجب شکست طرح بورس کشاورزی شد این بار برای فرار مالیاتی و فرار از شفافیت به سمت واردات جو رفته است.

 • طبق مصوبه مجلس، بايد قيمت بنزين در نيمه دوم سال دو نرخي شود

  بنزین‌گران بر ای همه یا پر مصرف‌ها

  بنزین‌گران بر ای همه یا پر مصرف‌ها انرژی > دولت حداکثر تا آخر تابستان فرصت دارد تا قانون بودجه امسال در ارتباط با قیمت و میزان سهمیه بنزین و دیگر فرآورده‌های مورد مصرف وسایل نقلیه سبک و سنگین اعم از بنزینی، نفت‌گاز (گازوئیلی) و دوگانه‌سوز را به کارت سوخت مجهز کرده و عرضه مازاد بر سهمیه‌تعیین شده توسط دولت با قیمت تمام‌شده حساب کند.

 • فعالیت‌های اقتصادی زیان‌ده کدامند؟

  فعالیت‌های اقتصادی زیان‌ده کدامند؟ اقتصاد‌ ایران > دکتر محمد حسین ادیب: بازار ایران مملو از توصیه‌های مالی قدیمی است که با شرایط اوج قیمت‌های نفت و دوران رونق منطبق بوده و به همین دلیل فعالان اقتصادی ایران با ورود اقتصاد به دوران رکود غافلگیر شده و آمادگی ورود به شرایط جدید را نداشتند.

دیگر مطالب اقتصاد