دوشنبه 4 خرداد 1394 | به روز شده: 35 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
دیگر مطالب اقتصاد
انتخاب سردبیر

چرا مؤسسات مالی غیرمجاز تعطیل نمی‌شوند؟

اقدامات انجام شده برای ساماندهی مؤسسات مالی اعتباری غیرمجاز هنوز به‌جای مشخصی نرسیده است.

مصرف ۵۳۱ میلیون لیتر بنزین در ۷ روز نخست فروردین

همشهری آنلاین: با پایان دور نخست سفرهای نوروزی و پایان روز جمعه هفتم فروردین ماه ١٣٩٤، بیش از ٥٣١ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد.

شعب کشیک بانک‌ها در نوروز ۱۳۹۴

همشهری آنلاین: بانک مرکزی اسامی شعب کشیک بانک‌ها در نوروز ۱۳۹۴ را اعلام کرد.

تعرفه واردات اصلاح شد

همشهری آنلاین: رییس سازمان توسعه تجارت از اصلاح نظام تعرفه‌ای کشور خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۴ طبقات تعرفه‌ای به ۱۰ طبقه کاهش یافته و بالاترین تعرفه ۷۵ درصد خواهد بود.

رئیس اتحادیه ماشین‌آلات دوخت گزارش می‌دهد

همشهری آنلاین: رییس اتحادیه ماشین آلات دوخت و بافت گفت: شرکت‌هایی که به واردات این ماشین آلات می‌پردازند توان و قدرت مالی چندانی ندارند و چاره‌ای جز خرید از چین برایشان باقی نمی‌ماند.

ضرورت ریل‌گذاری اقتصاد روی خط اقتصاد مقاومتی

سال ۱۳۹۳ در حالی آخرین روزهای خود را سپری می‌کند که رهبر معظم انقلاب ابتدای همین سال طی پیامی نوروزی سال ۹۳ را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند.

جذب نیروی پیمانی در ۱۰ دستگاه دولتی؛ جزئیات آزمون جذب در سال ۹۴

همشهری آنلاین: مشاور عالی سازمان سنجش از برگزاری نخستین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۱۳۹۴ خبر داد و گفت: ضوابط و شرایط هر یک از دستگاه‌ها و جزئیات ثبت‌نام در آزمون استخدامی، روز دوشنبه ۱۰ فروردین ۹۴ در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

۵ دلیل برای افزایش مطالبات معوق بانکی

رضا کربلایی: استاندارد جهانی مطالبات معوق بانکی حداکثر ۳درصد از کل تسهیلات پرداخت شده است اما مطابق گزارش بانک مرکزی، حجم مطالبات معوق در ایران۳ .۱۵درصد است.

حقوق کارگران ۱۰۳ هزار تومان افزایش یافت

همشهری آنلاین: شورای عالی کار سرانجام در آخرین جلسه خود حقوق و دستمزد کارگران برای سال آینده را ۱۷ درصد افزایش داد و از ۶۰۹ هزار تومان فعلی به ۷۱۲ هزار تومان رساند.

‌پرونده ۸۸ نفر همچنان در پیچ و خم کاغذ بازی

معاون وزیر اقتصاد از آزادی ۵۵ نفر از ‌زندانیان پرونده ۸۸ زندانی بیمه توسعه خبر داد.

تعیین گزینه نهایی دستمزد سال ۹۴ ؛ افزایش ۲۶۰ هزار تومانی قطعی است

همشهری آنلاین: شورای عالی کار ساعت ۲۱ امشب ترکیب افزایش ۲۶۰هزارتومانی مجموع دریافتی مشمولان قانون کار در سال آینده را مشخص می‌کند.

سقوط ۶۰ پله‌ای دلار در بازار آزاد ؛ سکه ۹۰۰ هزار تومان شد

همشهری آنلاین: دلار در بازار ۶۰ تومان کاهش یافت. امروز در بازار ارز، هر دلار آمریکا با ۶۰ تومان کاهش ۳۱۷۹ تومان، یورو با ۴۶ تومان افت به قیمت ۳۴۲۲ تومان و درهم امارات نیز با ۹ تومان کاهش، ۸۸۶ تومان به فروش رسید.

دلار و سکه روی موج نزول

هفته پایانی سال با سقوط قیمت دلار و سکه در بازار آغاز شد تا هر دلار آمریکا با کاهش ۹۰ تومانی به ۳ هزار و ۲۳۹ تومان برسد و هر سکه تمام بهار آزادی با کاهش ۲۹ هزار تومانی به ۹۱۳ هزار تومان تنزل کند.

نشانه‌های اجرای تک‌نرخی شدن ارز؛ فاصله نرخ دلار بانکی و آزاد کمتر از ۵۰۰ تومان شد

همشهری آنلاین: هرچند بانک مرکزی نرخ دلار بانکی را در روز جاری(شنبه) ۲۷۹۹۸ ریال و در یک قدمی مرز ۲۸۰۰ تومان تعیین کرد اما روند قیمت دلار در بازار آزاد کاهشی بود و این نرخ ۳۲۸۶ تومان تعیین شد بنابراین فاصله این دو نرخ در روز جاری تنها ۴۸۶ تومان بود.

کاهش چشمگیر قیمت سکه و دلار در بازار ؛ جدول آخرین قیمت‌ها در بازار

همشهری آنلاین: در بازار ۲۳ اسفند ماه سکه تمام عیار ۹۲۴ هزار تومان و هر دلار آمریکا ۳۲۹۵ تومان داد و ستد می‌شود که کاهش چشمگیری نسبت به روزهای پایانی هفته قبل دارد.

احتمال تصویب افزایش ۱۸ درصدی حداقل مزد ۹۴ ؛ سهم ۱۵۰ هزار تومانی سایر مزایا

همشهری آنلاین: نمایندگان کارگری و کارفرمایی پس از رسیدن به یک توافق جامع روی افزایش ۲۶۱ هزار تومانی مجموع دستمزد سال ۹۴، افزایش ۱۸ درصدی مزد مبنا را محتمل‌ترین گزینه پیش روی خود دارند و سایر مزایا هم سهم ۱۵۰ هزار تومانی خواهند داشت.

شرایط ششگانه پرداخت وام به تولیدی‌های بدهکار

رضا کربلایی: کدام واحد تولیدی در اولویت دریافت تسهیلات قرار دارند؟ بانک مرکزی برای پایان‌دادن به بلاتکلیفی واحد‌های تولیدی و بانک‌ها، ۶ شرط جدید را اعلام و تأکید کرد که منابع بانک‌ها باید در راستای بخشنامه جدید هدایت شوند و هدف تحقق اقتصاد مقاومتی برای خروج اقتصاد از رکود است.