شنبه 11 بهمن 1393 | به روز شده: 3 ساعت و 53 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
دیگر مطالب اقتصاد
انتخاب سردبیر

پیش‌بینی ادامه روند کاهشی قیمت نفت و افت قیمت تا ۳۵ دلار

همشهری آنلاین: یک عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه روند کاهشی قیمت نفت تا سه ماه آینده و افت قیمت به ۳۵ دلار را پیش‌بینی و تاکید کرد که قیمت نفت در بودجه سال آینده واقعی‌تر در نظر گرفته شود تا دچار کسری بودجه نشویم.

سکه و طلا روند کاهشی‌ قیمت را حفظ کردند؛ جدول جدیدترین قیمت‌های سکه و ارز

همشهری آنلاین: سکه تمام در ۲۲ دی ماه به قیمت ۹۹۲ هزار و ۵۰۰ تومان و هر دلار آمریکا به قیمت ۳۴۹۰ تومان داد و ستد می‌شود.

قیمت ماست و پنیر در آستانه نصف شدن

همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات گفت: ماست و پنیر به دلیل کاهش توان خرید مردم، در برخی از فروشگاه‌های بزرگ با تخفیف ۴۰ تا ۴۵ درصدی عرضه می‌شوند.

زمان آغاز فروش نوروزی بلیت هواپیما ؛ بلیت‌های نوروزی گران نمی‌شوند

همشهری‌آنلاین: ئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه بلیت‌های هواپیما در نوروز گران نمی‌شوند گفت: شرکت‌های هواپیمایی درخواست‌های خود را برای پروازهای فوق‌العاده ارائه دادند که در سازمان هواپیمایی در حال بررسی است.

بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای انگلیس در چنگ بحران

همشهری آنلاین: ۴۳ شعبه تسکو (TESCO) بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای بریتانیا تعطیل می‌شود و پروژه ساخت ۴۹ شعبه دیگر نیز متوقف خواهد شد.

کود قلابی هم از راه رسید

علی ابراهیمی: واردات بی‌رویه سموم بی‌کیفیت کشاورزی از چین و هند، عرضه کودتقلبی تولید داخل با مشخصات شرکت‌های اروپایی و عرضه بذر فاقد کیفیت، زمینه هدر‌روی منابع بخش کشاورزی، سودجویی برخی افراد و به خطر افتادن سلامت مردم را فراهم کرده است.

افزایش ۱۶ برابری قاچاق کالا در ۳۰ سال‌گذشته

ناکارآمدی ابزارهای مقابله با واردات غیرقانونی کالا موجب رشد ۱۶برابری حجم قاچاق کالا در بیش از ۳دهه گذشته و افزایش ۲۴درصدی ارزش کالاهای مکشوفه قاچاق در ۹ماهه امسال شده است.

تقابل تولید و اشتغال در تغییر قانون کار

پیشنهاد دولت برای تغییر برخی مواد قانون کار با واکنش جامعه کارگری مواجه شد تا نمایندگان مجلس به بررسی بیشتر روی ماده ۱۶و ۱۷لایحه رفع موانع تولید رأی دهند.

افزایش قاچاق سوخت ایران به پاکستان

همشهری آنلاین: روزنامه پاکستانی 'دنیا' نوشت: تحرکات قاچاقچیان در مرز مشترک این کشور با پاکستان در زمینه انتقال غیرقانونی سوخت تشدید شده و در روزهای اخیر هزاران لیتر سوخت ایران به پاکستان قاچاق شده است.

قانون‌مدارها هزینه رانندگان پرخطر را می‌پردازند!

همشهری آنلاین: نحوه نرخ‌گذاری بیمه اتومبیل در ایران که عمدتاً با در نظر گرفتن ویژگی‌های خودرو و کاربری آن صورت می‌گیرد و ویژگی‌های راننده را در نظر نمی‌گیرد، موجب شده تا بسیاری از افراد که کمتر از خودروی شخصی استفاده می‌کنند یا با رعایت احتیاط در رانندگی، ریسک بسیار پایینی دارند، هزینه‌های ناشی از رانندگی غیرمحتاطانه و عدم رعایت قوانین توسط رانندگان پرریسک را بپردازند.

جدول نرخ‌های جدید سکه، ارز و طلا در بازار ؛ افزایش قیمت سکه و دلار

همشهری آنلاین: هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷ دی ماه نسبت به روز گذشته با اندکی افزایش ۱۰۱ هزار و ۹۴۰ تومان خرید و فروش می‌شود و سکه تمام به قیمت ۹۹۷ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد می‌شود.

چاپ طرح جدید ۵۰ هزار تومانی/ امحای بیش از ۵۰۰ میلیون قطعه ایران چک در سال

همشهری آنلاین: رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک با بیان اینکه ایران چک حدود ۵۰ درصد ریالی ترکیب پولی کشور را تشکیل می‌دهد از امحای بیش از ۵۰۰ میلیون قطعه از این اسکناس در سال خبر داد.

گزارش خبری همشهری آنلاین از کنفرانس بین‌المللی مدیریت

همشهری‌آنلاین - امیر زنده رود: دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت با حضور معاون اول ریاست جمهوری مهندس جهانگیری در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد.

رمزگشایی از اختلاف برسر برداشت میلیارد دلاری

اختلاف دولت و مجلس بر سر برداشت ۴.۱ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی به موضوعی دنباله‌دار تبدیل شده است و هر بار ابعاد تازه‌ای از این ماجرافاش می‌شود.

حذف ایران کد و شبنم اشتباه استراتژیک دولت

عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا(س) با بیان این که حذف ایران کد و شبنم اشتباه استراتژیک دولت یازدهم به شمار می‌رود، ادامه داد: حذف ایران کد و شبنم به‌شدت برای اقتصاد کشور خطرناک و به نفع قاچاق بود و دولت با اتخاذ این تصمیم اشتباه استراتژیکی را مرتکب شد.

کاهش تورم ۱۲ماهه افزایش تورم نقطه‌ به‌ نقطه

تورم در ۱۲‌ ماه منتهی به آذرماه امسال با یک درصد کاهش به ۱۷.۲ درصد رسید ولیکن باردیگر برای دومین‌ماه متوالی در تورم نقطه به نقطه رو به افزایش نهاد و این بار به ۱۹۶.۷ درصد رسید.

مردم در تنور اختلاف دولت و نانوایان می‌سوزند

نرخ‌گذاری‌های پی‌درپی، متناقض و غیرکارشناسی کارگروه تنظیم بازار موجب سوختن مردم در تنور افت کمی و کیفی، تداوم گرانفروشی رسمی نان و نارضایتی نانوایان شده است.

دولت به سال‌ها بلاتکلیفی مشمولان سهام عدالت خاتمه می‌دهد

همشهری آنلاین: سازمان خصوصی سازی وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای، با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در جهت ساماندهی طرح سهام عدالت به‌گونه‌ای که بیشترین منافع را برای دارندگان سهام عدالت در بر داشته باشد از عزم راسخ دولتمردان برای تحقق این مهم خبر داد.