شنبه 4 مرداد 1393 | به روز شده: 30 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
دیگر مطالب اقتصاد
انتخاب سردبیر

جدول قیمت سکه، ارز و طلا / سکه‌ تمام‌ طرح‌ جدید ۹۵۰۰۰۰ تومان شد

همشهری آنلاین: جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار روز چهارشنبه اول مرداد ماه منتشر شد.

بازنگری در قیمت خودرو ضروری است

علی ابراهیمی: تشکیل کمیته ویژه مجلس برای بازنگری در قیمت خودروهای داخلی با سکوت شورای رقابت و مخالفت شرکت‌های خودروسازی همراه شده است.

دریافت دوباره مالیات بر ارزش افزوده از یک کالا تخلف است

در برخی فروشگاه‌ها علاوه بر محاسبه قیمت یک کالا با ارزش افزوده، مجدد در فاکتور خرید نیز مالیات بر ارزش افزوده از خریدار دریافت می‌شود که تخلف است.

ممنوعیت اشتغال اتباع بیگانه

در بخشنامه جدیدی که از سوی معاون اول رئیس‌جمهور به کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی ابلاغ شده است

ذخیره برق نیروگاه‌ها صفر شد؛ خاموشی به درب منازل مشترکان رسید

همشهری آنلاین: با فرا رسیدن موج جدید گرما در نخستین روز کاری هفته جاری پیک مصرف برق کشور بار دیگر از مرز ۴۷ هزار مگاوات عبور کرد تا عملاً روز گذشته ذخیره عملیاتی برق نیروگاه‌های کشور صفر شود.

نرخ بیکاری بهار ۱۰.۷ درصد شد؛ تعداد بیکاران ۲.۵ میلیون نفر

همشهری آنلاین: مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در بهار ۹۳ را ۱۰.۷ درصد و تعداد بیکاران را نیز ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۶۴ نفر اعلام کرد؛ در عین حال، نرخ بیکاری زنان ۱۵ تا ۲۴ ساله هم به ۴۳.۴ درصد رسید و یک میلیون و ۵۷۸ هزارنفر از بیکاران را جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله تشکیل می‌دهند.

دستور جدید سیف و طیب‌نیا برای گشایش قفل وام ازدواج

همشهری آنلاین: پس از احضار وزیر اقتصاد به مجلس برای پاسخگویی در مورد توقف پرداخت وام ازدواج و رد موضوع احتمال برداشت از صندوق توسعه ملی برای حل این مشکل، ولی‌الله سیف و علی طیب‌نیا تصمیمات جدیدی اتخاذ کردند و قرار شده است که تامین مالی تسهیلات ازدواج توسط منابع بانکی صورت گیرد.

خودرو از قیمت قبلی ۱۵ درصد ارزانتر می‌شود ؛ مردم فعلا خودرو نخرند

همشهری‌آنلاین: عضو کمیسیون صنایع مجلس با تشریح جزئیات جلسه این کمیسیون و رئیس شورای رقابت گفت: در این جلسه مقرر شد فرمول قیمت‌گذاری خودرو مورد بازنگری قرار گیرد.

پیش بینی قیمت خودروی ایرانی در سال ۱۴۰۴

همشهری آنلاین: در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو، متوسط قیمت یک دستگاه خودروی تولید داخل در ۱۱ سال دیگر (۱۴۰۴)، پیش‌بینی شده است.

۳۰ تیر؛ فردا آخرین مهلت ارائه اظهار‌نامه مالیاتی

همشهری آنلاین: معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور ۳۱ تیر را آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۲ اعلام کرد و گفت: این مهلت قابل تمدید نیست.

پرداخت قسطی مالیات بالای ۵ میلیون تومان

سازمان مالیاتی با ابلاغ بخشنامه جدیدی شرایط و نحوه پرداخت اقساط مالیات بر ارزش افزوده به شرط پرداخت حداقل ۵ میلیون تومان به‌صورت نقد را اعلام کرد.

جدول قیمت سکه، طلا و ارز / سکه‌ تمام‌ ۹۵۲۰۰۰ تومان؛ دلار ۳۱۳۰ تومان

همشهری آنلاین: جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار روز یکشنبه ۲۹ تیر ماه منتشر شد.

توضیحات ایران خودرو درباره افزایش قیمت‌ها ؛ جدول ریزقیمت

همشهری آنلاین: جدول مقایسه‌ای جزئیات قیمت نهایی محصولات ایران خودرو در اسفند ۹۲ و تیر ۹۳ نشان می‌دهد از میانگین هفت درصدی افزایش قیمت، ۳.۹۴ درصد مربوط به افزایش بهای کارخانه‌ای بوده و باقی مانده مرتبط با عوارض دولتی (ناشی از مالیات بر ارزش افزوده، بیمه شخص ثالث و مالیات شماره گذاری) است.

تغییرات قیمتی طلا و سکه تا چند روز آینده

همشهری‌آنلاین: ‌عوامل سیاسی ورفع نگرانی‌ها در عراق و اوکراین از عوامل مهم کاهش قیمت طلا در هفته گذشته محسوب می‌شود و به طور کلی تحولات سیاسی منطقه در جهت آرامش پیش می‌رود.

وزیر صنعت در دفاع از شورای رقابت: قیمت‌های جدید خودرو معقول است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با دفاع از قیمت‌های تعیین شده برای خودرو توسط شورای رقابت در واکنش به اظهارنظر سخنگوی دولت مبنی بر مکدر شدن رئیس‌جمهور از افزایش قیمت خودرو، اظهار کرد: اطلاعات اعلام‌شده به رئیس‌جمهور نادرست بود و اطلاعات جدید را خدمتشان فرستادیم.

رکود تورمی؛ تحریک تقاضا یا عرضه؟

دکتر بهاءالدین حسینی هاشمی: نسخه اولیه ارائه شده از سوی دولت برای خروج از وضعیت رکود تورمی در واقع یک آسیب‌شناسی از چرایی افتادن ایران در رکود توأم با تورم است

دلالان؛ عامل گرانی و نابسامانی میوه

رئیس اتحادیه فروشندگان میدان میوه و تره‌بار، دلالان را عامل اصلی گرانی میوه می‌د‌اند و از دولت می‌خواهد که با تشدید نظارت‌ها شرایط را برای خروج و حذف دلالان از این صنف فراهم کند.

بازگشت رونق به بنادر کشور

با فعال شدن ۴خط کشتیرانی خارجی، بنادر کشور دوباره رونق می‌گیرند.