چهارشنبه 5 آذر 1393 | به روز شده: 4 ساعت و 43 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
 • جدول قیمت انواع سکه، طلا و ارز / دلار ۳۲۸۰ تومان شد ؛ سکه ۹۳۵۰۰۰ تومان

  جدول قیمت انواع سکه، طلا و ارز / دلار ۳۲۸۰ تومان شد ؛ سکه ۹۳۵۰۰۰ تومان قیمت‌ها > همشهری آنلاین: جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار در روز ‌چهارشنبه ۵ آذر ماه منتشر شد.

 • اسامی هفت خودوی داخلی که کیفیت آنها کاهش یافت

  اسامی هفت خودوی داخلی که کیفیت آنها کاهش یافت تولید > همشهری آنلاین: کیفیت هفت مدل سواری داخلی تولیدی در مهرماه امسال کاهش یافته است.

 • استاندارد ۲۰فرآورده غذایی ابطال شد

  استاندارد ۲۰فرآورده غذایی ابطال شد مصرف > رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد استان تهران از ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد ۲۰ فرآورده غذایی خبر داد و اعلام کرد، فرآورده‌های دارای پروانه تشویقی نیز زیر ذره‌بین استاندارد هستند و به همین دلیل پروانه ۱۶ فرآورده دارای استاندارد تشویقی ابطال شده است.

 • توقف هدرروی ۲۰میلیون مترمکعب گاز

  توقف هدرروی ۲۰میلیون مترمکعب گاز انرژی > سوزانده شدن روزانه حدود ۲۰ میلیون مترمکعب گاز همراه نفت در مشعل‌های میادین نفتی، ایران را به سومین کشور در هدردهی این گاز تبدیل کرده است و اکنون شرکت ملی نفت با اعلام فراخوان عمومی برای فروش گازهای مشعل درنظر دارد، فلرها را برای همیشه خاموش کند.

 • مواضع متفاوت در تیم اقتصادی دولت

  مواضع متفاوت در تیم اقتصادی دولت اقتصاد‌ملی > رضا کربلایی: رئیس‌کل بانک مرکزی تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام را به‌صـورت تـلـویـحی باعـث مخدوش‌شدن استقلال این بانک اعلام کرد ولیکن وزیر اقتصاد می‌گوید استقلال بانک مرکزی به این چیز‌ها نیست که رئیس‌کل چگونه نصب و عزل شود.

 • روزگار ناخوش شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک

  روزگار ناخوش شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک صنعت و معدن > علی ابراهیمی: توقف فعالیت ۱۴ هزار واحد مستقر در شهرک‌های صنعتی، ادامه حیات ۲۲ هزار بنگاه با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد، فعالیت ۲۴ هزار واحد صنعتی با ظرفیت ۵۰ تا ۷۰ درصد و بیکاری و از دست رفتن ۱۹۳ هزار فرصت شغلی، این روایت رسمی مسئولان بخش صنعت از وضعیت شهرک‌های صنعتی است.

 • چشم‌انداز ورود خودروسازان خارجی

  چشم‌انداز ورود خودروسازان خارجی تجارت خارجی > به‌رغم لغو تحریم صنعت خودرو در تفاهم‌نامه ژنو هنوز نه‌تنها مشارکت خودروسازان خارجی با همتایان ایرانی آغاز نشده بلکه قرارداد تولید روی پلت‌فرم تندر۹۰به‌عنوان تنها قرارداد مشترک ساخت داخل خودروهای خارجی نیز از چند روز پیش متوقف شده است.

 • ۱۲.۶ درصد چک‌ها در مهرماه برگشت خورد

  ۱۲.۶ درصد چک‌ها در مهرماه برگشت خورد پول ‌و بانک > مهرماه امسال بالغ بر ۴.۱ میلیون برگ چک در شبکه بانکی رد و بدل شده که حدود ۱۲.۶ درصد آن معادل ۵۲۳ هزار برگ برگشت خورده است.

 • کشاورزی؛ بدون برنامه مدون کشت

  کشاورزی؛ بدون برنامه مدون کشت کشاورزی > دکتر عیسی کلانتری: امسال نیز سناریوی تکراری کاهش عرضه و افزایش قیمت برخی انواع میوه و سبزی در فصول سرد سال با کمبود و رسیدن نرخ هر کیلوگرم گوجه‌فرنگی به ۴ تا ۷ هزار تومان رقم خورد.

 • جولان چینی‌‌ها در بازار خودروی ایران

  جولان چینی‌‌ها در بازار خودروی ایران تجارت خارجی > علی ابراهیمی: تردد خودروهای پرزرق و برق چینی در خیابان‌‌ها هرروز بیشتر می‌شود، خودروهایی که با استفاده از تقاضای بالا در بازار خودرو کشورمان با تکیه بر قیمت‌های کمتر نسبت به‌خودروهای ساخت داخل یاوارداتی هم رده و اتخاذ شیوه‌های فروش اقساطی به مشتریان عرضه و با گذشت چند ماهه مالکان این خودروها را با مشکلات افت کیفی، کمبود قطعه و خدمات پس از فروش نامناسب مواجه می‌سازد.

 • مالزی بدنبال کسب رده دوم تولید خاویار جهان

  مالزی بدنبال کسب رده دوم تولید خاویار جهان اقتصاد‌ جهان > همشهری آنلاین: مقامات مالزیایی مدعی رقابت با تولیدکنندگان خاویار جهان شدند و اعلام کردند با تولید سالیانه ۳۰ تن خاویار قصد دارند خود را به دومین کشور تولیدکننده این محصول پرارزش تبدیل کنند.

 • با حضور روساي جمهور سه كشور؛

  خط آهن گرگان - اینچه برون ۱۲ آذر ماه به بهره‌برداری می‌رسد

  خط آهن گرگان - اینچه برون ۱۲ آذر ماه به بهره‌برداری می‌رسد حمل و نقل > همشهری آنلاین: وزیر راه و شهرسازی از افتتاح خط آهن گرگان - اینچه برون در روز ۱۲ آذر ماه ۹۳ با حضور روسای جمهور ایران، ترکمنستان و قزاقستان خبر داد.

 • نرخ دلار و سکه در بازار افزایش یافت / دلار ۳۲۵۰ تومان ؛ سکه تمام ۹۱۶ هزار تومان

  نرخ دلار و سکه در بازار افزایش یافت / دلار ۳۲۵۰ تومان ؛ سکه تمام ۹۱۶ هزار تومان پول ‌و بانک > همشهری آنلاین: صرافان بازار ارز و سکه روز دوشنبه نرخ هر دلار آمریکا را با ۱۵ تومان رشد نسبت به روز یکشنبه، سه هزار و ۲۵۰ تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را با سه هزار تومان افزایش ۹۱۶ هزار تومان تعیین کردند.

 • معمای سه‌گانه در بودجه ۹۴؛ نفت، دلار و یارانه نقدی

   معمای سه‌گانه در بودجه ۹۴؛ نفت، دلار و یارانه نقدی اقتصاد‌ملی > رضا کربلایی: دومین لایحه بودجه دولت یازدهم در حالی در دستور کار هیأت وزیران قرار گرفته که معمای یارانه نقدی همچنان باقی‌است و مشخص نیست آیا از تعداد یارانه بگیران کم‌می‌شود یا در مبلغ پرداختی به ۷۵ میلیون شهروند تغییری حاصل خواهد شد؟

 • اقتصاد ایران پس از توافق هسته‌ای

  اقتصاد ایران پس از توافق هسته‌ای اقتصاد‌ملی > علیرضا سلطانی: مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب به اوج خود رسیده است؛ مذاکراتی که اگرچه موضوع آن سیاسی است، اما آثار و پیامدهای آن در حوزه سیاسی محدود نشده و چه بسا در حوزه اقتصادی بیشتر و گسترده‌تر است.

 • کنتور برق پایتخت ۳ تعرفه‌ای می‌شود

  کنتور برق پایتخت ۳ تعرفه‌ای می‌شود مصرف > معاون وزیر نیرو با اشاره به جزئیات طرح جمع‌آوری کنتورهای فرسوده برق مشترکان، ۳ ویژگی نسل جدید کنتورهای برق سه تعرفه‌ای را تشریح و اعلام کرد: مدیریت بار شبکه برق در روزهای پرمصرف، اعمال تعرفه‌های مختلف و افزایش دقت اندازه‌گیری مهم‌ترین ویژگی کنتورهای جدید برق است.

 • یکسان‌سازی‌ فاکتورهای خرده‌فروشی تا پایان سال ۹۳

  یکسان‌سازی‌ فاکتورهای خرده‌فروشی تا پایان سال ۹۳ قیمت‌ها > با یکسان‌سازی‌ فاکتورهای فروش در میدان مرکزی میوه و تره‌بار از ۳‌هفته پیش، فاکتورهای خرده‌فروشی تا پایان سال ۹۳ ساماندهی می‌شود.

دیگر مطالب اقتصاد
انتخاب سردبیر

بودجه ۹۴ با نفت ۷۰ دلاری بسته می‌شود

رضا کربلایی: سند بودجه سال آینده روی میز هیأت دولت قرار می‌گیرد، بودجه‌ای که قرار است رشدی۲.۵ تا ۳درصدی را به ارمغان آورد و تورم را در کمتر از ۱۸درصد نگه دارد.

نامه‌نگاری فعالان اقتصادی با سیف درباره شرکت‌های کاغذی؛ حتما فسادی در کار است

همشهری آنلاین: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران از نامه‌نگاری فعالان اقتصادی با رئیس‌کل بانک مرکزی درباره شرکت‌های کاغذی وام‌گیرنده از بانک‌ها خبر داد و گفت: بانک‌ها در یک اتحاد غیرمنطقی، وثایق وام‌های بازپرداخت شده را به نفع سایر همتایان خود ضبط کرده و از آزادسازی آنها خودداری می‌کنند.

اعلام تغییرات دستمزد ۳ گروه کارگری ؛ گزارش مرکز آمار از قیمت ۲۰ محصول کشاورزی

همشهری آنلاین: مرکز آمار ایران با ارائه تغییرات قیمت فروش و هزینه ۲۰ محصول کشاورزی روستایی در بهار امسال، اعلام کرد: دستمزد روزانه یکنفر کارگر دروگر غلات مرد نیز ۵۱ هزارتومان بوده است.

بازار خودروهای دست دوم راکد شد ؛ بازار صفر کیلومترها هم بی‌رونق ماند

همشهری آنلاین: علاوه بر بازار خودروهای نو و صفر کیلومتر بازار خودروهای دست دوم نیز وارد رکود شده است.

تراز منفی تجاری کشور در ۷ ماهه ۹۳

تراز تجاری ایران در ۷ ماهه امسال با صادرات ۲۶.۹ میلیارد دلار کالای غیرنفتی و میعانات گازی و واردات ۳۰ میلیارد دلار کالا منفی بود.

دریافت وام ازدواج آسان‌تر از گذشته

بانک مرکزی بازهم راه دریافت وام ازدواج را هموارتر کرد تا جلوی بهانه‌جویی برخی بانک‌ها را در برابر عروس و دامادها بگیرد.

اصرار به دریافت کارمزد از کارتخوان‌ها

قائم‌مقام بانک مرکزی با تأکید بر اینکه موضوع کارمزد و دریافت آن یک سیاست حتمی و اجباری است، گفت: کارمزد، دریافت هزینه خدماتی است که صورت می‌گیرد و بانک مرکزی از این سیاست کوتاه نمی‌آید.

روایت رسمی از قیمت اقلام خوراکی

طی هفته گذشته قیمت برنج، میوه و سبزی‌های تازه و گوشت قرمز افزایش اما نرخ لبنیات، گوشت مرغ، چای و روغن نباتی ثابت ماند.

آلودگی هوای تهران ربطی به بنزین پتروشیمی‌ها نداشت

رضا کربلایی: قرار است به‌زودی گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره کیفیت بنزین تولید شده در داخل و وارداتی به صحن علنی مجلس ارائه شود.

رکوردشکنی زود هنگام مصرف گاز

ماه دوم فصل پاییز نشانه‌های پررنگ‌تری از زمستان را به نمایش گذاشته است تا روند معکوس میان میزان مصرف گاز و دمای هوا با سرعت بیشتری پیش برود.

قیمت برخی محصولات جدید سایپا ؛ ارائه ۱۳ محصول جدید تا پایان سال ۹۵

همشهری‌آنلاین: مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا گفت: خودروهای تولیدی بر روی پلت فرم SP۱۰۰ در زمان عرضه به قیمت ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان به بالا عرضه خواهند شد.

جدول جدیدترین قیمت‌های طلا، سکه و ارز در بازار

همشهری آنلاین: هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار دوشنبه ۱۹ آبان ماه به قیمت ۹۲ هزار ۵۹۹ تومان و سکه تمام به قیمت ۹۰۵ هزار و۵۰۰ تومان داد و ستد می‌شود.

اجرای آزمایشی کارت انرژی در قشم

پس از چندماه بایگانی شدن طرح جایگزینی کارت اعتباری (سهمیا) به جای یارانه نقدی با مخالفت وزیر نفت، بررسی و امکان‌سنجی اجرای طرح کارت انرژی با هدف اختصاص اعتبار انرژی به هر ایرانی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته و درصورت اجرایی شدن کارت اعتباری جای پرداخت نقدی یارانه را می‌گیرد.

مالیات ارزش افزوده بدون افزایش در سال آینده

علی ابراهیمی: تازه‌ترین خبرها از احتمال تثبیت نرخ ۸درصدی مالیات ارزش افزوده در سال آینده با نشست مسئولان دولتی و تشکل‌های صنفی، اتمام دوره آزمایشی و اجرای رسمی این قانون در چارچوب بودجه سال آینده حکایت دارد.

دلایل عدم دستیابی بنگاه‌ها به جایزه ملی کیفیت

ارتقای کیفیت کالاها و خدمات ازجمله تکالیف قانونی مصوب در بودجه سنواتی و اسناد بالادستی کشور است اما تعویق در اجرای این تکالیف، موجب نارضایتی مردم و کوتاه ماندن دست بنگاه‌های اقتصادی ازجایزه ملی کیفیت با گذشت ۱۱سال شده است.

لبنیات تا پایان سال گران نمی‌شود

افزایش قیمت شیرخام بهانه‌ای شده تا برخی لـبـنـیـاتی‌ها سودای گران‌کردن قیمت محصولات‌شان را داشته باشند، اما دولت با اختصاص یارانه مصمم است تا این بهانه را از آنها بگیرد تا شیر و لبنیات تا پایان سال گران نشود.

کسی که لبنیاتی را اداره نکرده بود مدیر خودروسازی بزرگ شد

همشهری آنلاین: مشاور رییس‌جمهور گفت: پیش از این کسی که لبنیاتی را اداره نکرده بود، مدیر یک خودروسازی بزرگ شد. درحالی که اگر رقیب چابکی به صحنه بیاید موجب ارتقای خودروسازان داخلی می‌شود.

پایه‌های لرزان تحریم

در روزهای اخیر دادگاهی در انگلستان تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بابک زنجانی و ۶ شرکت ایرانی ازجمله شرکت ملی نفتکش را لغو کرد.