شنبه 5 تیر 1395 | به روز شده: 1 ساعت و 30 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
 • برکناری مدیران متخلف کافی نیست

  برکناری مدیران متخلف کافی نیست اقتصاد‌ ایران > در شرایطی که مقامات ارشد دولت ازجمله رئیس‌جمهور و معاون اولش از برکناری مدیرانی که حقوق‌های کلان گرفته‌اند، سخن به میان آورده‌اند، برخی نمایندگان و کارشناسان چنین اقدامی را کافی ندانسته و خواستار مسدود شدن کانال‌های پرداخت حقوق‌های کلان شده‌اند.

 • فولکس به مشتریانش غرامت می‌دهد

  فولکس به مشتریانش غرامت می‌دهد اقتصاد‌ ایران > فولکس واگن آلمان موافقت کرده تا برای جلب رضایت ۴۸۲هزار مشتری شاکی خود در آمریکا، بیش از ۱۰ میلیارد دلار غرامت بپردازد.

 • اختیار آمریکا برای لغو قرارداد بوئینگ با ایران

  اختیار آمریکا برای لغو قرارداد بوئینگ با ایران حمل و نقل برون شهری > قرارداد ایران‌ایر و بوئینگ این روزها به موضوعی خبرساز بدل شده است. درحالی‌که رویترز جزئیات این قرارداد را منتشر کرده است، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اختیار این کشور برای لغو این قرارداد سخن گفته است.

 • زیان سهامداران در بهار؛ ۸ درصد

  زیان سهامداران در بهار؛ ۸ درصد تجاری - مالی > برخلاف آنچه انتظار می‌رفت روند صعودی بورس بعد از برجام ادامه نیافت. شاخص کل بورس تهران در بهار امسال ۸.۲ درصد و شاخص فرابورس ۵.۵ درصد افت کرد.

 • رشد انفجاری طلای جهانی در پی شوک برکسیت

  رشد انفجاری طلای جهانی در پی شوک برکسیت اقتصاد‌ جهان > همشهری آنلاین: طلای جهانی روز جمعه پس از اینکه مردم انگلیس با رای به خروج از اتحادیه اروپا (برکسیت) بازارها را شوکه کرده و سرمایه گذاران را به سوی داراییهای امن مانند این فلز ارزشمند هدایت کردند، هشت درصد صعود کردند.

 • واکنش بازارهای آسیایی به رای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

  واکنش بازارهای آسیایی به رای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اقتصاد‌ جهان > همشهری آنلاین: شاخص سهام در بازارهای آسیایی روز جمعه در واکنش به نتیجه فشرده همه پرسی بریتانیا که رای به خروج از اتحادیه اروپا بود؛ با افت ارزش روبرو شد.

 • لیزینگ هواپیما رسما کلید خورد

  لیزینگ هواپیما رسما کلید خورد حمل و نقل برون شهری > همشهری آنلاین: تفاهم نامه ابتدایی ایران ایر و شرکت بویینگ آمریکا برای فروش هواپیماهای مسافرتی جدید به این شرکت در حالی نهایی شده و برداشتن گام‌های جدی برای اجرای آن آغاز شده است که این امر جدای از اهمیت بالایی که برای آینده ناوگان ایران دارد، می‌تواند راه را برای ورود مدل‌های جدید مالی به حمل و نقل کشور باز کند.

 • لاگارد: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به اقتصاد جهانی لطمه می‌زند

  لاگارد: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به اقتصاد جهانی لطمه می‌زند اقتصاد‌ جهان > همشهری آنلاین: رییس صندوق بین المللی پول هشدار داد که اگر بریتانیا گزینه خروج از اتحادیه اروپا را برگزیند، این تصمیم بر اقتصاد جهانی تاثیر بزرگی خواهد گذاشت.

 • شرکت شارپ به هون های تایوان واگذار شد

  شرکت شارپ به هون های تایوان واگذار شد اقتصاد‌ جهان > همشهری آنلاین: سهامداران شرکت لوازم الکترونیکی ژاپنی بحران زده «شارپ» خرید عمده سهام این شرکت توسط شرکت تایوانیِ «صنایع دقیق هون های»، یا «فاکس کون» را تایید کردند.

 • ارزیابی صندوق بین‌المللی پول از رشد اقتصادی آمریکا

  ارزیابی صندوق بین‌المللی پول از رشد اقتصادی آمریکا اقتصاد‌ جهان > همشهری آنلاین: صندوق بین‌المللی پول ۲۲ ژوئن برابر با ۲ تیر ضمن اعلام این مطلب که اقتصاد آمریکا با یک سلسله چالش‎های درازمدت روبه‎روست، بار دیگر پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی آمریکا در سال جاری را کاهش داد.

 • ۲هزار میلیارد از بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی تسویه شد

  ۲هزار میلیارد از بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی تسویه شد اقتصاد‌ ایران > همشهری آنلاین: با وجود بدهی بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها به بانک مرکزی، روند این رشد این بدهی معکوس شده و حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومانی کاهش داشته است.

 • وزیر صنعت: تعطیلی ارج طبیعی است!

  وزیر صنعت: تعطیلی ارج طبیعی است! اقتصاد‌ ایران > «از مدار خارج شدن کارخانه ارج به‌دلیل قدمت، عدم‌نوسازی و به‌روز نشدن آن، شرایط بازار، اختلاف بین شرکا، دوشیده شدن این کارخانه توسط سهامداران و... بوده و از نظر من کاملا هم طبیعی است.»

 • بازنشستگان در انتظار دریافت معوقات

  بازنشستگان در انتظار دریافت معوقات اقتصاد‌ ایران > علی‌اصغر محمدی: تبعیض در میزان افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی و پرداخت افزایش حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان کشوری با حقوق خرداد، اعتراض بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی را موجب شده است.

 • فشار ضعیف به بانک‌ها برای کاهش سود تسهیلات

  فشار ضعیف به بانک‌ها برای کاهش سود تسهیلات اقتصاد‌ ایران > رئیس‌کل بانک مرکزی در نخستین اظهارنظر پس از کاهش نرخ سود سپرده‌های مردم از بانک‌ها خواست تا نسبت به کاهش نرخ سود وام بانکی هم اقدام کنند.

 • بوئینگ، جاده صاف کن ایرباس می‌‌شود؟

  بوئینگ، جاده صاف کن ایرباس می‌‌شود؟ اقتصاد‌ ایران > «خرید هواپیما از آمریکا بی‌شک تنگناهای خرید از ایرباس را رفع می‌کند.» وزیر امور خارجه روز گذشته در جریان سفر به پاریس اینگونه در مورد قرارداد خرید هواپیما از شرکت‌های آمریکایی و فرانسوی سخن گفته تا مشخص شود با نهایی‌شدن قرارداد خرید هواپیما از شرکت آمریکایی بوئینگ، این امید وجود دارد که مشکلات سد راه قرارداد ایرباس نیز برطرف شود.

 • با هایپرلوپ محقق می‌شود

  اتصال چین به اروپا با جاده ابریشم سریع‌السیر

  اتصال چین به اروپا با جاده ابریشم سریع‌السیر حمل و نقل برون شهری > همشهری آنلاین: شرکت هایپرلوپ وان با همکاری یک شرکت روسی و شهر موسکو قصد دارند فناوری "هایپرلوپ" را به روسیه بیاورند و هدف نهایی آن‌ها، اتصال چین به اروپا است.

 • چهارشنبه ۲ تیر | افزایش نرخ دلار و کاهش قیمت سکه در بازار آزاد

  چهارشنبه ۲ تیر | افزایش نرخ دلار و کاهش قیمت سکه در بازار آزاد تجاری - مالی > همشهری آنلاین: صرافان ارز و سکه در معاملات چهارشنبه ۲ تیرماه بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با ۶۵ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته ۳۴ هزار و ۷۲۶ ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با ۶۵ هزار ریال افت قیمت، ۱۰ میلیون و ۲۶۵ هزار ریال داد و ستد کردند.

 • همه حساب‌های خارجی بانک مرکزی آزاد است | کاهش نرخ سود تسهیلات بزودی

  همه حساب‌های خارجی بانک مرکزی آزاد است | کاهش نرخ سود تسهیلات بزودی تجاری - مالی > همشهری آنلاین: رییس کل بانک مرکزی ایران درباره آخرین وضعیت آزاد شدن دارایی‌های ایران پس از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: پرداخت اقساط دارایی‌های بلوکه شده مربوط به قبل از اجرای برجام بود و اکنون همه حساب‌های بانک مرکزی در کشورهای مختلف آزاد است.

 • ایران به قطب تامین سوخت کشتی‌های عبوری در منطقه تبدیل می‌شود

  ایران به قطب تامین سوخت کشتی‌های عبوری در منطقه تبدیل می‌شود انرژی > همشهری آنلاین: وزارت نفت پیش‌بینی کرده، پس از اجرایی شدن برجام و رفع محدودیت‌ها، با پشت سرگذاشتن رقیبان منطقه‌ای، به قطب بانکرینگ (سوخت‌رسانی به کشتی‌ها) در منطقه خلیج فارس و دریای عمان تبدیل شود.

دیگر مطالب اقتصاد