شنبه 10 آبان 1393 | به روز شده: 10 ساعت و 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
دیگر مطالب اقتصاد
انتخاب سردبیر

کسی که لبنیاتی را اداره نکرده بود مدیر خودروسازی بزرگ شد

همشهری آنلاین: مشاور رییس‌جمهور گفت: پیش از این کسی که لبنیاتی را اداره نکرده بود، مدیر یک خودروسازی بزرگ شد. درحالی که اگر رقیب چابکی به صحنه بیاید موجب ارتقای خودروسازان داخلی می‌شود.

پایه‌های لرزان تحریم

در روزهای اخیر دادگاهی در انگلستان تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بابک زنجانی و ۶ شرکت ایرانی ازجمله شرکت ملی نفتکش را لغو کرد.

پایان مناقشه اشتغال‌زایی درگرو ارائه آمار بیمه‌شدگان

جنجال آماری بر سر نرخ بیکاری هفته گذشته میان مسئولان دولتی و برخی کارشناسان بازار کار سرگرفت تا همچنان نرخ بیکاری ۹.۵درصدی برای تابستان امسال با تردید مواجه باشد.

کالاهای پرمصرف در مسیر گران شدن

قیمت ۵ گروه کالایی پرمصرف در هفته گذشته نسبت به هفته قبل آن در شهر تهران رشد قیمت داشته است و تنها ۲ قلم از کالاهای پرمصرف خانوارهای تهرانی ارزان‌تر و ۳قلم هم بدون تغییر مانده است.

اختصاص دلارهای حساب‌ذخیره ارزی به طرح‌های عمرانی

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی از معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور خواست نسبت به استفاده از حساب ذخیره ارزی جهت تداوم طرح‌های عمرانی دولت اقدام کند.

اتصال شبکه سراسری راه‌آهن به قطارهای شهری

وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت اتصال شبکه سراسری ریلی کشور به شبکه قطارهای شهری تأکید کرد.

مدت فعالیت ریاست بانک مرکزی ۵ساله شد ؛ رئیس جمهور حکم می‌دهد

همشهری‌آنلاین: بر اساس کلیات نحوه اداره بانک مرکزی، مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اینکه رئیس کل بانک مرکزی با حکم رئیس جمهور و به‌مدت پنج سال انتخاب شود به قطعیت رسیده است.

اولین اظهارات وزیر کار درباره دستمزد ۹۴ ؛ نجات اورژانسی ۲۴۱ هزار شغل از نابودی

همشهری آنلاین: وزیر تعاون، کار و رفاه با تاکید بر اینکه اقتصاد بیشتر از افزایش ۲۸.۵ درصدی دستمزدها در سال جاری ظرفیت نداشت، مجموع دریافتی فعلی کارگران را حداقل یک میلیون تومان اعلام کرد و گفت: افزایش مزد ۹۴ کارگران بستگی به میزان تورم دارد.

تازه‌ترین تصمیمات ارزی دولت یازدهم ؛ کاهش نرخ سود تسهیلات و سپرده بانکی

همشهری‌آنلاین: معاون اول رئیس جمهور با اعلام تازه‌ترین تصمیمات ارزی دولت تدبیر و امید از تصمیم جدید برای کاهش نرخ سپرده قانونی بانک‌ها نزد بانک مرکزی تا ۱۰ درصد خبر داد و گفت: امکان فروش ارز حاصل از صادرات به نرخ آزاد به سیستم بانکی تصویب شد، ضمن اینکه تا این لحظه به هیچ یک از مسئولان نگفته‌ایم که چه آماری را ارائه دهند و چه آماری را ارائه ندهند.

پرونده کیفیت بنزین مفتوح است؟

کیفیت بنزین تولیدی در مجتمع‌های پتروشیمی از همان روزهای نخست روی کارآمدن دولت یازدهم آشکارا زیر سؤال رفت و در نهایت وزارت نفت حکم به توقف تولید داد اما این حکم که رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت آغازی شد برای یکی از پیچیده‌ترین و فنی‌ترین اختلاف‌نظرهای کیفی ایران.

ثبات نسبی در بازار طلا و ارز

بازار طلا و ارز از فضای هیجانی فاصله گرفت تا برخلاف ۲ روز ابتدای هفته، شرایط آرامی را سپری کرده باشد.

آنتونوف نباید پرواز می‌کرد

فقط چند روز از میانه تابستان گذشته است. عقربه‌های ساعت، اعداد ۹ و ۱۸ دقیقه صبح یکی از گرم‌ترین روزهای تابستان را نشانه رفته‌اند.

پرداخت وام ازدواج سرعت گرفت

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه پرداخت وام ازدواج نسبت به قبل تسریع شده است، از پرداخت ۲۵۵ هزار فقره تسهیلات در یک‌ماه و نیم اخیر خبر داد.

توقیف ۲۵ هزار محصول لبنی غیراستاندارد

مدیرکل استان تهران از توقیف ۲۵۰ هزار و ۴۳۰ عدد انواع خامه، ماست و کره حیوانی غیراستاندارد خبر داده و اعلام کرد: محصولات لبنی با عناوین خاتون‌پلور و کیان مشکات به‌علت استفاده از چربی گیاهی (پالم) توقیف شده‌اند.

صدای پای دوباره گرانی لبنیات می‌آید

علی ابراهیمی: تصویب یارانه ۴۵۰ میلیارد تومانی و افزایش قیمت خرید شیر خام به هزار و ۳۰۰ تومان موجب طرح زمزمه‌های افزایش حداقل ۶ درصدی قیمت‌ها توسط شرکت‌های لبنی شده است.

آغاز فاز طراحی هواپیمای ۱۵۰ نفره؛ انتقادات درباره هواپیمای ایران ۱۴۰ مستدل نیست

همشهری آنلاین: رئیس سازمان صنایع هوایی گفت: هم‌اکنون مرحله اول ساخت هواپیمای ۱۵۰ نفره که طراحی مفهومی است، به پایان رسیده است و از سه‌شنبه وارد فاز ۲ طراحی می‌شویم که طراحی کلی است.

جدیدترین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار ؛ سکه ۹۰۰۰ تومان گران شد

همشهری آنلاین: هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۹۶ هزار و ۲۸۹ تومان، سکه تمام و نیم سکه به ترتیب ۹۴۰ هزار تومان و ۴۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد می‌شود که قیمت‌ها نسبت به پنجم مهر ماه افزایش یافته است.

جدول قیمت خودروهای وارداتی ؛ ثبات قیمت‌‌ها در بازار

همشهری آنلاین: با توجه به رکود شکل گرفته در بازار، قیمت خودروهای وارداتی تغییری نسبت به نرخ این محصولات در هفته گذشته نداشته است.