سه شنبه 29 مهر 1393 | به روز شده: 13 ساعت و 15 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
دیگر مطالب اقتصاد
انتخاب سردبیر

ثبات نسبی در بازار طلا و ارز

بازار طلا و ارز از فضای هیجانی فاصله گرفت تا برخلاف ۲ روز ابتدای هفته، شرایط آرامی را سپری کرده باشد.

آنتونوف نباید پرواز می‌کرد

فقط چند روز از میانه تابستان گذشته است. عقربه‌های ساعت، اعداد ۹ و ۱۸ دقیقه صبح یکی از گرم‌ترین روزهای تابستان را نشانه رفته‌اند.

پرداخت وام ازدواج سرعت گرفت

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه پرداخت وام ازدواج نسبت به قبل تسریع شده است، از پرداخت ۲۵۵ هزار فقره تسهیلات در یک‌ماه و نیم اخیر خبر داد.

توقیف ۲۵ هزار محصول لبنی غیراستاندارد

مدیرکل استان تهران از توقیف ۲۵۰ هزار و ۴۳۰ عدد انواع خامه، ماست و کره حیوانی غیراستاندارد خبر داده و اعلام کرد: محصولات لبنی با عناوین خاتون‌پلور و کیان مشکات به‌علت استفاده از چربی گیاهی (پالم) توقیف شده‌اند.

صدای پای دوباره گرانی لبنیات می‌آید

علی ابراهیمی: تصویب یارانه ۴۵۰ میلیارد تومانی و افزایش قیمت خرید شیر خام به هزار و ۳۰۰ تومان موجب طرح زمزمه‌های افزایش حداقل ۶ درصدی قیمت‌ها توسط شرکت‌های لبنی شده است.

آغاز فاز طراحی هواپیمای ۱۵۰ نفره؛ انتقادات درباره هواپیمای ایران ۱۴۰ مستدل نیست

همشهری آنلاین: رئیس سازمان صنایع هوایی گفت: هم‌اکنون مرحله اول ساخت هواپیمای ۱۵۰ نفره که طراحی مفهومی است، به پایان رسیده است و از سه‌شنبه وارد فاز ۲ طراحی می‌شویم که طراحی کلی است.

جدیدترین قیمت سکه، طلا و ارز در بازار ؛ سکه ۹۰۰۰ تومان گران شد

همشهری آنلاین: هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۹۶ هزار و ۲۸۹ تومان، سکه تمام و نیم سکه به ترتیب ۹۴۰ هزار تومان و ۴۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان داد و ستد می‌شود که قیمت‌ها نسبت به پنجم مهر ماه افزایش یافته است.

جدول قیمت خودروهای وارداتی ؛ ثبات قیمت‌‌ها در بازار

همشهری آنلاین: با توجه به رکود شکل گرفته در بازار، قیمت خودروهای وارداتی تغییری نسبت به نرخ این محصولات در هفته گذشته نداشته است.

جزئیات تازه از سقوط ایران ۱۴۰؛ موتور از کار افتاده بود؛ سازنده هواپیما باید پاسخگو باشد

همشهری آنلاین: رییس سازمان هواپیمایی کشوری برای نخستین بار عوامل مختلف تاثیرگذار در سقوط هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ را تشریح کرد.

ابعاد تازه‌ای از پرونده بابک زنجانی

همشهری آنلاین: امیرعباس سلطانی، عضو کمیته پیگیری پرونده «بابک زنجانی» می گوید: زنجانی همچنان همه را بازی داده و هیچ پیشنهاد و راه حلی برای حل و فصل پرونده ارائه نمی‌کند.

بازگشایی مدارس مصرف بنزین تهران را افزایش داد

همشهری آنلاین: مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان تهران، گفت: همزمان با پایان یافتن تعطیلات تابستانی و شروع سال تحصیلی جدید، همچنین آغاز فعالیت های آموزشی در مدارس و دانشگاهها، مصرف بنزین این استان در مقایسه با مدت مشابه سال پیش، نزدیک به دو درصد رشد داشته است.

شوک بانک مرکزی به بانکداری الکترونیک

بانک‌ مرکزی اصرار دارد تا شورای پول و اعتبار مجوز اخذ کارمزد از پایانه‌های فروش را صادر کند تا پذیرندگان پایانه‌های فروش از ابتدای آبان‌ماه یعنی یک‌ماه دیگر به ازای هر تراکنش مبلغی به‌عنوان کارمزد پرداخت کنند.

گسترش اعتراض به اخذ کارمزد از دارندگان دستگاه‌های کارت‌خوان

همشهری آنلاین: اگر قرار باشد به ازای هر بار استفاده از دستگاه کارت‌خوان، دارندگان آن به بانک پول بپردازند، آنها ترجیح می‌دهند از این دستگاه استفاده نکنند.

توضیح سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران

پیرو درج گفت‌وگوی رئیس اتاق اصناف کشور با عنوان «‌پشت پرده گرانی‌های میوه» در صفحه۴ همشهری مورخ ۲۴شهریورماه۹۳ اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان تهران با ارسال توضیحاتی خواستار درج آن شده است.

شیوه‌نامه جدید ارزیابی کیفی خودروها در انتظار ابلاغ وزارت صنعت

با گذشت چند‌ماه از تدوین و ارائه طرح بازنگری در شیوه نامه ارزشیابی کیفی خودروهای داخلی، این طرح همچنان درانتظار تصویب و ابلاغ وزارت صنعت است.

تلاش برای معرفی جانشین پالم

علی ابراهیمی: با توقف استفاده از روغن پالم و هرگونه چربی گیاهی در همه محصولات لبنی تلاش برای جایگزینی چربی حیوانی در تولید این محصولات آغاز شده است.

سرمایه ایرانیان خارج از کشور حدود یکهزار میلیارد دلار است

همشهری آنلاین: معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، میزان سرمایه ایرانیان خارج از کشور را ۸۰۰ تا یکهزار میلیارد دلار اعلام کرد.

رواج دوباره اسکناس

رضا کربلایی: چندماه پس از اخذ کارمزد برخی خدمات پرداخت الکترونیک نظیر عملیات مانده‌گیری، حالا پیشنهادی به شورای پول و اعتبار ارائه شده تا درصورت تصویب، دارندگان پایانه‌های فروش (POS) از ابتدای آبان‌ماه به ازای دریافت خدمات باید کارمزد پرداخت کنند؛ هرچند مدافعان این پیشنهاد بر این نظر هستند که خدمات بانکداری الکترونیک باید هدفمند شده و به ازای هر خدمتی باید کارمزد گرفته شود، اما این خطر وجود دارد که مردم به دریافت خدمات سنتی بانکی ازجمله حضور فیزیکی در شعب یا خرید و فروش به‌صورت نقدی روی آورند.