پنج شنبه 12 شهریور 1394 | به روز شده: 47 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
اقتصاد
دیگر مطالب اقتصاد
انتخاب سردبیر

وزیر صنعت در جبهه خودروسازان

افت کیفیت و اصرار خودروسازان داخلی به افزایش قیمت در حالی موجب تشدید رکود بازار و انبار خودروهای داخلی شده است که وزیر صنعت، معدن و تجارت با دفاع تمام‌قد از خودروسازان، انتظار مردم برای ارزانی خودرو و بهبود کیفیت را بحق می‌داند اما می‌گوید در شرایط فعلی امکان ارزان‌شدن خودرو وجود ندارد.

جدول قیمت سکه، طلا و ارز ؛ افزایش قیمت طلا و ثبات نرخ دلار

همشهری آنلاین: بازار سه‌شنبه ۲۷ مرداد ماه نشان از افزایش قیمت سکه و طلا و ثبات قیمت دلار دارد. سکه تمام عیار ۸۹۶ هزار تومان عرضه و هر دلار آمریکا بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۳۳۵۸ تومان فروخته می‌شود.

جدول قیمت خودروهای داخلی ؛ کاهش قیمت برخی خودروها؛ تفاوت نرخ آزاد و کارخانه

همشهری آنلاین: قیمت چند مدل از خودروهای داخلی در بازار آزاد در هفته جاری کاهش یافته است.

قیمت روز خودروهای وارداتی؛ کاهش ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی برخی خودروها

همشهری آنلاین: قیمت خودروهای وارداتی در هفته جاری بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان کاهش یافته است.

رونمایی از بسته جدید امنیت شغلی ؛ تعیین تکلیف قراردادهای ۳ ماهه

کارگران می‌گویند وزارت کار به دنبال ارائه مدل جدیدی از قراردادهای کاری و طرح آن در شورای عالی کار است که می‌تواند منجر به ساماندهی و تعیین تکلیف قراردادهای کاری بالاتر از سه ماه در کشور شود.

مهر تأیید بر سیاست‌های اقتصادی پساتحریم

رئیس‌جمهور در نشست ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های متناسب با شرایط پساتحریم را برای جهش در صادرات کالا و خدمات تأیید کرد.

کسری یارانه؛ مصیبت خودخواسته دولت

وزیر امور اقتصادی و دارایی که در چند نوبت به شیوه پرداخت عمومی یارانه نقدی انتقاد کرده و معتقد است تنها باید به اقشار ضعیف جامعه یارانه پرداخت شود در اظهارنظری، پرداخت یارانه را مصیبت عظما برای دولت توصیف کرد.

سهم ۸ درصدی اصناف از مالیات ملی

مناقشه بر سر سهم اصناف از مالیات در کشور وارد فاز جدیدی شده و آمارها نشان می‌دهد که اصناف سهم ۳۴ درصدی از درآمد کشور را در اختیار دارند اما در همان حال ۸درصد از کل سهم مالیاتی کشور را تأمین می‌کنند.

دود مناقشه دولت و مخابرات در چشم مردم

در شرایطی که وضعیت خدمات‌دهی اینترنتی در کشور با اختلال مواجه شده است، وزیر ارتباطات گفته است: درصورتی که مخابرات بدهی خود را به شرکت زیرساخت پرداخت نکند، نمی‌توانیم بدهی بین‌المللی در زمینه خرید پهنای باند را پرداخت کنیم و این به‌معنای قطع ارتباطات کل کشور خواهد بود.

تعداد حذف شدگان در مرز ۲ میلیون نفر؛ یارانه نقدی چه کسانی این دوره قطع می‌شود؟

همشهری آنلاین: فاز جدید حذف یارانه اقشار مرفه همزمان با واریز یارانه نقدی مردادماه کلید خواهد خورد.

مقامات اقتصادی کره‌جنوبی به ایران می‌آیند

همشهری‌آنلاین: کره‌جنوبی به‌دنبال توافق ایران و غرب بر سر برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای و متعاقب آن لغو تحریم‌های ناعادلانه بین‌المللی طی ماه‌های آتی،تصمیم گرفته است مقامات ارشد اقتصادی خود را در روزهای آتی به ایران اعزام کند

جدول آخرین قیمت‌ سکه، ارز و طلا / دلار ۳۳۴۴ تومان؛ سکه ۸۷۷ هزار و ۵۰۰ تومان

همشهری آنلاین: سکه تمام طرح جدید در بازار امروز یک‌شنبه ۱۸ مرداد ماه نسبت به روز گذشته روند افزایشی یافته و ۸۷۷ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود،همچنین هر دلار آمریکا ۳۳۴۴ تومان فروخته می‌شود.

جدول تفاوت قیمت میلیاردی خودروهای وارداتی در ایران و امارات

همشهری آنلاین: چند ماهی می‌شود امضای وزیر صنعت پای دستورالعمل واردات خودرو نشسته است اما قیمت خودروهای خارجی همچنان در بازار یکه‌تازی می‌کند و تفاوت قیمت میلیاردی در ایران و امارات روایتی دیگر دارد.

یارانه ۱۷هزار نفر برگشت؛ دلایل حذف یارانه برخی بازنشستگان؛ قطع یارانه‌ها ادامه دارد

همشهری آنلاین: معاون وزیر کار با اعلام دلایل حذف یارانه برخی بازنشستگانی که حقوق و مزایای عادی دریافت می‌کنند، گفت: اگر دارایی دیگران به نام بازنشستگان است، حتما باید تعیین تکلیف شود.

حمید کارگر رییس مرکز ملی فرش ایران شد

همشهری‌آنلاین: با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت حمید کارگر رییس مرکز ملی فرش ایران شد.

۱۶‌ ماه تعلل در اجرای قانون مبارزه با قاچاق

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با قاچاق کالا می‌گوید از ۱۱ آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکنون تنها ۳ مورد نوشته شده و به تصویب هیأت وزیران رسیده است.

تاسیس شعب بانک‌های ژاپنی در ایران؛ ژاپنی‌ها در تحریم همکاری خوبی با ایران داشتند

همشهری آنلاین: رئیس کل بانک مرکزی با اعلام آمادگی برای تاسیس شعب بانک‌های ژاپنی در ایران، گفت: در گذشته بانک‌های ژاپنی فقط به صورت نمایندگی در ایران فعالیت می‌کردند ولی با ارتقای سطح فعالیت‌ها آمادگی تاسیس شعب بانک‌های ژاپنی در ایران وجود دارد.