سه شنبه 3 مرداد 1396 | به روز شده: 2 ساعت و 38 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شهر
 • خزر بنا به شرایط خاص، اکوسیستمی مهم برای منطقه و جهان است

  خزر بنا به شرایط خاص، اکوسیستمی مهم برای منطقه و جهان است محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که دریای خزر از شرایط خاصی برخوردار است، گفت: این اکوسیستم آبی نه تنها برای منطقه بلکه برای تمام دنیا حائز اهمیت است.

 • متروی تهران نشان می‌دهد تحریم‌ها تأثیری ندارد

  متروی تهران نشان می‌دهد تحریم‌ها تأثیری ندارد شهری > «گردشگران مختلف در تهران بازدید خود را به اتمام نمی‌رسانند مگر اینکه با برخی از اماکن گردشگری و طرح‌های حیاتی و دستاوردهای استثنایی این شهر که توسط ایرانی‌ها به مرور زمان تحقق یافته آشنا شوند. برای این امر آنها از تمام چالش‌های تحریم و محاصره علیه کشورشان عبور کرده‌اند.»

 • روشنایی بیش از اندازه؛ آلاینده زیبای شهرها

  روشنایی بیش از اندازه؛ آلاینده زیبای شهرها شهری > آلودگی نوری به روشن شدن بیش از حد یک محیط بر اثر نورهای مصنوعی گفته می‌شود.

 • درس‌های شهر بی‌زباله برای آینده

  درس‌های شهر بی‌زباله برای آینده محیط زیست ایران > دکتر حسین آخانی: بعد: چندروزی است که برای بازدید از مؤسسه گیاه‌شناسی کوماروف به سنت پترزبورگ آمده‌ام. سنت پترزبورگ پایتخت علمی و فرهنگی روسیه به‌حساب می‌آید. بناهای تاریخی و رودخانه‌های متعدد در شهر از جاذبه‌های آن است.

 • فاصله با ایستگاه اتوبوس یا مترو فقط ۳۵۰ متر

  فاصله با ایستگاه اتوبوس یا مترو فقط ۳۵۰ متر شهری > ۶۶ دستگاه واگن و لکوموتیو مترو به همراه ۳۰ دستگاه اتوبوس تک‌کابین با حضور شهردار تهران وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران شد.

 • بی‌خیالی مالک پلاسکو برای ساخت بنای جدید

  بی‌خیالی مالک پلاسکو برای ساخت بنای جدید شهری > نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: مالک ساختمان پلاسکو نسبت به احداث ساختمان جدید سستی می‌کند؛ به همین دلیل دادستانی می‌تواند برای حل موضوع رأی صادر کند.

 • شورای پنجم پیگیر ساخت مصلای تهران می‌شود

  شورای پنجم پیگیر ساخت مصلای تهران می‌شود شورای شهر > استاندار تهران با اشاره به جزئیات دیدار اخیر با منتخبین شورای پنجم تهران، ری و تجریش گفت: ۳۰ سال است که ساخت مصلای تهران به طول انجامیده است و در این جلسه صحبت شد که هرچه سریع‌تر ساخت مصلای تهران به اتمام برسد.

 • تدریس درس شناخت محیط زیست در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی

  تدریس درس شناخت محیط زیست در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر آموزش محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست گفت: درس شناخت محیط زیست به صورت ۲ واحد درسی اختیاری از سال تحصیلی پیش رو در تمامی دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود.

 • هشدار مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی:

  خشکی دریاچه ارومیه، جان ۱۴ میلیون نفر را تهدید می‌کند

  خشکی دریاچه ارومیه، جان ۱۴ میلیون نفر را تهدید می‌کند محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی هشدار داد: چنانچه دریاچه ارومیه احیا نشود، بیش از ۱۴ میلیون نفر جانشان در خطر خواهد بود و انواع بیماری‌ها آنها را تهدید می‌کند.

 • تیغ اکتشاف معدنی بر قامت جنگل‌‌های مازندران

  تیغ اکتشاف معدنی بر قامت جنگل‌‌های مازندران محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: اجرای طرح اکتشاف در هفت پهنه معدنی در محدوده جنگل‌های هیرکانی در غرب مازندران بار دیگر زنگ خطر را برای نابودی اندک جنگل بکر هیرکانی باقی مانده در این خطه شمال کشور به صدا در آورده است.

 • خشکی تالاب ادامه دارد

  دریاچه پریشان سبز شد

  دریاچه پریشان سبز شد محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: پریشان خشکیده این روزها سبز شده و بسترش به رویشگاه گیاهان و درختچه‌ها تبدیل شده است.

 • برپایی پانزدهمین نمایشگاه عطر سیب در شهریور ماه

  برپایی پانزدهمین نمایشگاه عطر سیب در شهریور ماه شهری > معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برپایی پانزدهمین نمایشگاه فرهنگی عطرسیب در راستای حمایت از هیئت‌ها، مساجد و حسینیه‌های شهر تهران در شهریور‌ماه خبر داد.

 • فرو ‌نشست‌های تهران، مدیریت منابع آب می‌خواهد

  فرو ‌نشست‌های تهران، مدیریت منابع آب می‌خواهد محیط زیست ایران > یکی از تهدیدهایی که اخیرا به فهرست بحران‌های احتمالی تهران افزوده شده فرونشست زمین است.

 • کمک کودکان به مادران معتاد در فرایند بهبود

  کمک کودکان به مادران معتاد در فرایند بهبود شورای شهر > الهام مصدقی‌راد: روزانه به‌طور میانگین ۴نوزاد معتاد در تهران متولد می‌شود؛ یعنی روزانه ۴زن معتاد در بیمارستان‌های تهران وضع حمل می‌کنند.

 • تهران تاب‌آور می‌شود

  تهران تاب‌آور می‌شود شهری > حامد فوقانی‌: تهران به‌عنوان بزرگ‌ترین کلانشهر کشور همیشه از نظر وقوع زمین لرزه و سایر بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی مثل سیل با تهدیدهای فراوان روبه‌رو بوده است.

 • رقص خنجر ترکمن‌ها برای نجات فک خزری

  رقص خنجر ترکمن‌ها برای نجات فک خزری محیط زیست ایران > اسدالله افلاکی: ۵ مرد ترکمن زیر تیغ گرمای یکی از آخرین روزهای تیرماه در میانه حیاط کهن‌ترین خانه گمیشان با لباس‌های ترکمنی ایستاده بودند؛ آنکه رنگ پیراهنش با ۴مرد دیگر متفاوت بود، شروع به زمزمه کرد و دیگران همسو با او با نظمی خاص هرازگاهی واژه‌هایی را با صداهای بم تکرار می‌کردند که البته برای غیربومیان مفهوم نبود.

 • طرح ترافیک موتورسیکلت‌ها روی میز شورای شهر

  طرح ترافیک موتورسیکلت‌ها روی میز شورای شهر شورای شهر > اعضای شورای شهر تهران در جلسه غیرعلنی خود ضمن ارائه تذکرات و پیشنهادات، به موضوع آغاز طرح ثبت‌نام موتورسیکلت‌ها برای دریافت مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک نیز اشاره کرده و بر اجرای بدون نقص آن تأکید کردند.

 • بهره‌برداری از فاز دوم باغ پرندگان تا پایان تابستان

  بهره‌برداری از فاز دوم باغ پرندگان تا پایان تابستان شهری > رئیس مرکز محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به بهره‌برداری از فاز دوم باغ پرندگان در فصل تابستان گفت: کیفیت پرندگان به لحاظ نژادی از فاز اول بهتر خواهد بود.

 • بازتاب ‌نامه قالیباف درباره نواصولگرایی

  بازتاب ‌نامه قالیباف درباره نواصولگرایی شهردار > نامه محمدباقر قالیباف خطاب به جوانان انقلابی درخصوص لزوم ترسیم مبانی نو اصولگرایی با واکنش گسترده مطبوعات، رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی روبه‌رو شده است.

 • معاون دادستان کل کشور خبر داد:

  ابلاغ بخشنامه به دادستان‌ها برای انسداد چاه‌های غیرمجاز آب

  ابلاغ بخشنامه به دادستان‌ها برای انسداد چاه‌های غیرمجاز آب محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: معاون قضایی دادستان کل کشور در حقوق عامه گفت: طی بخشنامه‌ای به دادستان‌های سراسر کشور ابلاغ شده که نسبت به انسداد چاه‌های غیرمجاز آبی اقدام شود.

دیگر مطالب شهر