چهارشنبه 1 شهریور 1396 | به روز شده: 1 ساعت و 51 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شهر
 • ساماندهی و ثبت‌نام شبه‌متکدیان و فروشندگان چهارراه‌ها

  ساماندهی و ثبت‌نام شبه‌متکدیان و فروشندگان چهارراه‌ها شهری > مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری تهران با تشریح جزئیات مرحله سوم طرح ساماندهی دستفروشان گفت: در این مرحله دستفروشان ساکن تهران مدنظر قرار گرفتند تا از مهاجرت به تهران برای دستفروشی جلوگیری شود.

 • ارتقای کیفیت زندگی؛ هدف شهرداری در ۱۲ سال گذشته

  ارتقای کیفیت زندگی؛ هدف شهرداری در ۱۲ سال گذشته شهری > خانه اتحادیه یا همان خانه دایی جان ناپلئون در قلب پایتخت که روزگاری بیم تبدیل آن به مرکز تجاری می‌رفت، روز گذشته شاهد آغاز به‌کار موزه مشاهیر بود.

 • تنها راه رفع آلودگی هوای تهران مترو است

  تنها راه رفع آلودگی هوای تهران مترو است شهری > رئیس منتخب شورای پنجم شهر تهران در برنامه تیتر امشب شبکه خبر درباره آلودگی هوای تهران گفت: زحمات زیادی برای رفع آلودگی هوای تهران کشیده شده است.

 • قرار گرفتن ۳۷ میلیون ایرانی در معرض تنش آبی

  قرار گرفتن ۳۷ میلیون ایرانی در معرض تنش آبی محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: معاون زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ‌معدنی کشور با تاکید بر آن که سرانه مصرف آب شهروندان ایرانی از متوسط جهانی بالاتر است، گفت: بر این اساس این سازمان علاوه بر مطالعه در زمینه پدیده فرونشست زمین، به دنبال منابع جدید آب است.

 • تداوم گرمای هوا با کمی بارش پراکنده

  تداوم گرمای هوا با کمی بارش پراکنده محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ماندگاری هوای گرم در کشور از بارش پراکنده در برخی مناطق کشور خبر داد.

 • پنچ جنگلبان در محاصره آتش

  پنچ جنگلبان در محاصره آتش محیط زیست ایران > پنج نفر از پرسنل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهکیلویه و بویر احمد در محاصره آتش سوزی ارتفاعات خامی باشت این استان گرفتار شده اند،اما هیچ اطلاعی از وضعیت محصورین در دست نیست و جان آنها در خطر است.

 • آخرين جلسه شوراي شهر چهارم چگونه گذشت

  حلالیت قالیباف و چمران از مردم تا سلفی جدیدی با خبرنگاران

  حلالیت قالیباف و چمران از مردم تا سلفی جدیدی با خبرنگاران شورای شهر > همشهری آنلاین: آخرین جلسه شورای شهر چهارم تهران هم بی حاشیه نبود، از گریه چمران تا حلالیت قالیباف گرفته تا غزل خداحافظی مختاباد و قهر حافظی و سلفی عباس جدیدی با خبرنگاران و دست بوسی چمران از حاشیه های ماندگار بود.

 • ضوابط نمای بناهای تاریخی پایتخت در حال تدوین است

  ضوابط نمای بناهای تاریخی پایتخت در حال تدوین است شهری > الهام مصدقی‌راد: یکی از گام‌های جدیدی که اداره کـل مـعـمـاری و‌ ساختمان برداشته، تدوین ضوابط نما در پهنه‌های تاریخی است.

 • انتقال آب خزر؛ تکرار فاجعه ارومیه

   انتقال آب خزر؛ تکرار فاجعه ارومیه محیط زیست ایران > طرح انتقال آب خزر به سمنان که دی‌ماه گذشته با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتفی شد همچنان یکی از بحث‌های چالش‌برانگیز محیط‌‌زیست کشور است و هرازگاهی نظر نمایندگانی در موافقت و مخالفت این طرح رسانه‌ای می‌شود.

 • تداوم گرما تا اول شهریور

  تداوم گرما تا اول شهریور محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبار پراکنده باران در ارتفاعات البرز مرکزی از ماندگاری هوای گرم در اکثر نقاط کشور طی دو روز آینده خبر داد.

 • انتخاب سرپرست شهرداری از سوی شورای شهر

  انتخاب سرپرست شهرداری از سوی شورای شهر شورای شهر > همشهری آنلاین: شورای شهر تهران تا معرفی شهردار پایتخت به وزرات کشور و صدور حکم وی برای اداره شهر تهران سرپرست انتخاب می‌کند.

 • قاليباف مطرح کرد:

  پروژه شهربازی هزار و یک شب در تهران و سرانجام آن

  پروژه شهربازی هزار و یک شب در تهران و سرانجام آن شهردار > همشهری آنلاین: شهردار تهران گفت: چرا در شهری که قریب به ۱۰ میلیون نفر در آن زندگی و رفت و آمد می‌کنند یک شهربازی در مقیاس شهری مانند تهران که می‌خواهد جهانی باشد، وجود ندارد، لذا از ۶ سال قبل برنامه‌ریزی شد تا پروژه هزار و یک شب با بهترین مشاوران داخلی و خارجی در بهترین نقطه تهران اجرایی شود.

 • ارائه آخرین اقدامات و راهکارهای علمی و عملی نجات خلیج گرگان و تالاب میانکاله

  ارائه آخرین اقدامات و راهکارهای علمی و عملی نجات خلیج گرگان و تالاب میانکاله محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: هفتمین جلسه کارگروه تخصصی نجات خلیج گرگان در سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای گلستان برگزار و در آن آخرین اقدامات و راهکارهای علمی و عملی نجات خلیج گرگان و تالاب میانکاله ارائه و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 • چه عواملی حیات وحش را تهدید می‌کند؟

  چه عواملی حیات وحش را تهدید می‌کند؟ محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر حیات وحش و آبزیان آب‌های داخلی سازمان حفاظت از محیط زیست به عوامل تهدید حیات وحش اشاره کرد و گفت: تخریب زیست‌گاه، شکار غیر مجاز، سوانح جاده‌ای و بیماری‌ها عوامل تهدیدی هستند که به امداد و نجات برمی‌گردد.

 • افزایش مراقبت مردم از پرستوهای دریایی گیلان

  افزایش مراقبت مردم از پرستوهای دریایی گیلان محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه گفت: اخیرا توجه و مراقبت مردم از پرستوهای دریایی شهرستان افزایش یافته است.

 • موتورسیکلت‌های انژکتوری؛ راهی برای کنترل آلودگی هوا

  موتورسیکلت‌های انژکتوری؛ راهی برای کنترل آلودگی هوا شهری > جایگزینی موتورسیکلت کاربراتوری با انژکتوری سیاستی است که به‌منظور کاهش آلاینده‌های هوا ناشی از منابع متحرک در سال گذشته کلید خورد.

 • نشت نفت در اراضی کشاورزی منطقه دارخوین شادگان

  نشت نفت در اراضی کشاورزی منطقه دارخوین شادگان محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان از نشت نفت خط لوله انتقال نفت منطقه دارخوین به زمین‌های کشاورزی پیرامون خبر داد.

 • افزایش ۱۰درصدی تعرفه بهره‌برداری از اماکن ورزشی شهرداری

  افزایش ۱۰درصدی تعرفه بهره‌برداری از اماکن ورزشی شهرداری شورای شهر > آخرین مصوبه چهارمین شورای شهر تهران به افزایـش میـانـگـین ۱۰درصدی تعرفه بهره‌برداری از اماکن ورزشی متعلق به شهرداری تهران و زیرمجموعه‌های آن اختصاص داشت.

 • «نه» به دیوارکشی روی رودخانه‌ها

  «نه» به دیوارکشی روی رودخانه‌ها محیط زیست ایران > دکتر حسین آخانی: من کشاورززاده‌ام، در روستای سابق سنجان. سنجان در دره خوش آب و هوایی در جنوب اراک واقع است.

 • استفاده از آب‌های ژرف گزینه‌ای بدون مطالعه و بدون کار کارشناسی

  استفاده از آب‌های ژرف گزینه‌ای بدون مطالعه و بدون کار کارشناسی محیط زیست ایران > پررنگ‌شدن مسئله کمبود آب برخی اذهان را به سمت برداشت از منابع آب‌های ژرف سوق داده است، اما کارشناسان محیط‌زیست معتقدند که این منابع آبی متعلق به آیندگان است و برداشت آنها به‌واسطه شوری زیاد، مقرون به صرفه نیست و تبعات محیط‌زیستی هم دارد.

دیگر مطالب شهر