دوشنبه 28 خرداد 1397 | به روز شده: 39 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 15 بهمن 1392 - 18:18:13 | کد مطلب: 248399 چاپ

استمداد از مردم برای حمایت از حیات وحش در سرمای زمستان

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
معاون دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مردم در صورت مشاهده حیات وحش در مناطق مسکونی و به ادارات کل محیط زیست استان ها اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، افشین کرمی افزود: به علت بارش برف و سرما ممکن است انواع حیات وحش شامل کل و بز و پرندگان برای تهیه غذا وارد مناطق مسکونی شوند.

وی اظهار داشت: در این صورت از شهروندان و اهالی مناطق مسکونی درخواست می‌کنیم در صورت مشاهده بدون آسیب رساندن به حیوانات بی پناه به ادارات کل محیط زیست اطلاع دهند.

وی تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست به ادارت کل و حتی دستگاه‌های متولی باغ وحش‌ها هشدار داده تا نسبت به امداد رسانی احتمالی به حیات وحش در آماده باش باشند.

کرمی افزود: ادارات کل استان‌ها هر ساله تمهیدات لازم برای کمک رسانی به حیات وحش مانند تامین علوفه و یا گرم کردن محیط آنها را در دستور کار دارد از این رو در صورت تماس از سوی اهالی مناطق مسکونی آماده کمک رسانی به حیات وحش است.

معاون دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: عملیات علوفه رسانی در دستور کار ادارات کل محیط زیست استان‌هایی که در مناطق سردسیری واقع شده‌اند، قرار دارد از این رو سالانه بعد از بارش برف سنگین کار علوفه رسانی انجام می‌شود.

معمولا با بارش برف‌های سنگین در ارتفاعات حیات وحش برای تامین علوفه با مشکل مواجه می‌شوند از این رو وارد مناطق مسکونی می‌شوند که متاسفانه برخی افراد سودجو موجب اذیت و آزار این حیوانات بی پناه می‌شوند و در برخی موارد اقدام به زنده گیری و نگهداری آنها در مناطق محصور شده می‌کنند.