سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 8 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 1 بهمن 1395 - 15:06:09 | کد مطلب: 359280 چاپ
امیر پوردستان با حضور در محل حادثه ساختمان پلاسکو مطرح کرد

اعلام آمادگی ارتش برای کمک به عملیات امدادرسانی و آواربرداری پلاسکو

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران از اعلام آمادگی ارتش برای کمک به عملیات امدادرسانی و آواربرداری حادثه آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو خبر داد.

به گزارش تسنیم، امیر احمدرضا پوردستان پس از حضور در محل این حادثه در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت به مناسبت شهادت تعدادی از آتش نشانان، از آمادگی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در عملیات امدادرسانی و آواربرداری خبر داد و گفت: از همان ابتدا ارتش مراتب آمادگی خود را به لحاظ نیروی انسانی، تجهیزات، لجستیک و همچنین مراکز درمانی به ستاد بحران اعلام کرد.

جانشین فرمانده کل ارتش افزود: پس از اعلام آمادگی، ارتش نیروهای دانشگاه افسری را خود به محل حادثه اعزام کرد ولی با توجه به تشخیص ستاد بحران، مقرر شد این نیروها به عنوان نیروهای پشتیبان وارد عمل شوند.

پوردستان گفت: در حال حاضر تعداد از دستگاه‌های برش ارتش جمهوری اسلامی ایران در اختیار ستاد بحران قرار گرفته است و نیروی‌های دژبان ارتش نیز آمادگی دارند برای کمک به نظم بخشی در کنار نیروی انتظامی حاضر شوند.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به ظرفیت بالای ارتش در عملیات‌های این چنینی، ادامه داد: حجم بسیار قابل توجهی از بالگردها را در اختیار داریم و همان‌طور که بارها عنوان کردیم همچنان آماده همکاری با ستاد بحران هستیم. در حال حاضر نیز جمعیت چند صد هزار نفری سربازان ارتش در تهران، آمادگی کمک رسانی به عملیات امدادرسانی را دارند و با توجه به اعلام آمادگی مرکز بروجرد و مراکز دیگر، محل دپو تجهیزات برای کمک رسانی به عملیات امدادرسانی در تهران در نظر گرفته شده است.

وی همچنین با بیان اینکه پایگاه بالگرد آبیک اعلام آمادگی کامل کرده تا در این عملیات حاضر شود گفت: متاسفانه صحنه محدود عمل باعث شده تا افزایش نیروهای امدادی نه تنها نتواند کمکی به بهبود شرایط کند بلکه باعث کندتر شدن عملیات امدادرسانی و آواربرداری شده است.