جمعه 27 مهر 1397 | به روز شده: 2 ساعت و 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 15 بهمن 1395 - 20:38:24 | کد مطلب: 360836 چاپ

۴۰ درصد آمریکایی‌ها خواستار استیضاح ترامپ هستند

جهان > آمریکا - همشهری آنلاین:
نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد از مردم این کشور بر این باورند که عملکرد رئیس‌جمهور جدید آمریکا به گونه‌ای بوده که لازم است وی استیضاح شود.

به گزارش فارس به نقل از اسپوتنيك، بعد از گذشته تنها دو هفته از روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری جدید آمریکا، نتایج نظرسنجی جدیدی که مرکز افکارسنجی «پابلیک پالسی» منتشر کرده نشان می‌دهد که حدود 40 درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی خواستار استیضاح «دونالد ترامپ» هستند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که 52 درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی بر این باورند که فرمان اجرایی ترامپ در خصوص منع ورود مهاجران به آمریکا، با هدف اعمال محدودیت برای ورود مسلمانان به این کشور صادر شده است.

این در شرایطی است که 41 درصد گفته‌اند که قانون جدید با هدف اعمال محدودیت بر مسلمانان نیست و شامل محدودیت‌های مذهبی نمی‌شود.

بر اساس گزارش این مرکز افکارسنجی در آمریکا، «کمتر از دو هفته از روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، حدود 40 درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی خواستار استیضاح وی هستند. این در شرایطی است که یک هفته پیش تنها 35 درصد اعلام کرده بودند، ترامپ باید استیضاح شود».

علاوه براین، تنها 40 درصد از رأی‌دهندگان آمریکایی از ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک حمایت می‌کنند و 54 درصد با آن مخالف هستند.