چهارشنبه 2 خرداد 1397 | به روز شده: 47 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 24 اسفند 1395 - 19:58:58 | کد مطلب: 365061 چاپ
مدیر روابط عمومی محیط زیست استان تهران اعلام کرد:

برای پیشگیری از زباله‌ریزی در روز ۱۳ فروردین

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
کمپین طبیعت پاک در نظر دارد در روز ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ در خروجی‌های شهر تهران و بوستان‌های تهران، اقدام به توزیع کیسه زباله برای جمع‌آوری زباله‌ها کند.

به گزارش مهر، امین افتخار با اعلام این خبر گفت: در راستای ایده توزیع کیسه زباله برای جلوگیری از پخش زباله در روز ۱۳ فروردین، اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و انجمن ملی پلاستیک ایران با همکاری تعدادی از تولیدگنندگان کیسه‌های زباله حمایت از این کمپین را آغاز کرد.

افتخار با اشاره به این که ۲۵۰ هزار کیسه زباله تولید شده در صبح روز ۱۳ فروردین همزمان با گرامیداشت روز طبیعت، در خروجی‌های تهران و بوستان‌ها توزیع خواهد شد، افزود: روز ۱۳ فروردین در تقویم ما به نام روز طبیعت نامگذاری شده اما می‌توان گفت این روز هم مثل روز هوای پاک (۲۹ دی) از آلوده‌ترین روزهای هر سال است که متأسفانه در آن تخریب محیط زیست و طبیعت زیاد به چشم می‌خورد.

مدیر روابط عمومی محیط زیست استان تهران با اشاره به این که فرصت و امکان بهره‌برداری ما از طبیعت بسیار اندک است گفت: ما باید با تولید کم‌تر زباله و تفکیک آن و جلوگیری از رهاسازی در طبیعت و از طرفی با تسهیل کردن کار بازیافت، به بازگشت آن در چرخه تولید کمک کنیم.

وی تصریح کرد: زندگی سالم و پایدار در گرو رفتار و برخورد منطقی و ضابطه‌مند ما با قوانین طبیعت است و هرگونه ناملایمتی ما با طبیعت اثرات مخرب و جبران‌ناپذیری دارد.

افتخار با بیان این که شهروندان خود باید در حفظ محیط زیست و طبیعت پیشتاز باشند، اظهار داشت: همکاری مردم می‌تواند در داشتن یک شهر پاک با چهره زیبا کمک شایانی کند و با توجه به رسالت دینی و اخلاقی ما نسبت به طبیعت بکر خدادادی، انتظار می‌رود در این مسیر حرکت روبه جلویی داشته باشیم.

وی ادامه داد: از همه مردم و دوستداران طبیعت درخواست می‌کنیم که سال ۹۶ را سال توجه بیش‌تر به طبیعت و محیط زیست قرار دهند و داشتن شهر پاک و شهر عاری از هرگونه آلودگی را در کانون توجه خود قرار دهند.