چهارشنبه 2 خرداد 1397 | به روز شده: 47 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 24 اسفند 1395 - 14:27:51 | کد مطلب: 365062 چاپ

ماجرای نامگذاری خیابان سرو به نام آیت الله هاشمی

شهر > شورای شهر - همشهری آنلاین:
عضو شورای شهر تهران گفت: با توجه به عدم رضایت خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی از نامگذاری خیابان سرو به نام آیت الله هاشمی، این نامگذاری فعلاً مسکوت بماند.

به گزارش مهر،غلامرضا انصاری در جریان سیصد و سی و هشتمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: سال گذشته پیشنهادی را مبنی بر نامگذاری میدان یا خیابانی به نام دکتر مصدق مطرح کردم که متاسفانه عملیاتی نشد.

وی تصریح کرد: پیشنهاد میکنم خیابان کوشک مصری، در مجموعه وزارت خارجه به نام دکتر مصدق نامگذاری شود.

انصاری همچنین به حواشی پیش آمده در خصوص نامگذاری خیابان سرو در منطقه دو به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و افزود: در جلسه گذشته عنوان شد که نظر خانواده هاشمی این خیابان بوده و با تماسهایی که با برخی از اعضای خانواده آیت الله هاشمی گرفتیم عنوان کردند که هیچ یک از اعضاء در روند نامگذاری این خیابان با آنها تماس نگرفته است. وی پیشنهاد داد که نامگذاری این خیابان فعلا مسکوت بماند تا خیابان یا معبر جدیدی برای نامگذاری مشخص شود.

وی ادامه داد: تعدادی از اعضای شورای شهر تهران پیشنهاد دادند که خیابان رسالت یا بلوار رسالت جهت نامگذاری به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی در کمیته مربوطه پیگیری شود.

انصاری خاطرنشان کرد: با توجه به روزهای پایانی سال می‌طلبد که جلسه مشترکی بین شهرداری و دستگاه های دولتی و هیئت مدیره ساکنین ساختمان پلاسکو برگزار شود تا از روند وعده های داده شده قرار بگیریم که متأسفانه چنین جلسه‌ای تا به امروز تشکیل نشده است.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به تعطیلات نوروزی پیشنهاد می‌شود که شهرداری تهران لکه گیری خیابان‌ها را در دستور کار خود قرار بدهد.

  • معصومه آباد و تماس با فرزند آيت الله

همچنين معصومه آباد در خصوص فرآیند نامگذاری خیابان سرو به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی توضیح داد: پس از پیشنهاد اعضای شورای شهر تهران در جلسه گذشته مبنی بر نامگذاری خیابان سرو به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی، من از طریق یکی از خبرنگارانی که با خانواده ایشان در ارتباط بود، موافقت خانواده آقای هاشمی را در خصوص این نامگذاری گرفتم.

وی تصریح کرد: خبرنگاری که با خانواده رفسنجانی در ارتباط بود طی یک پیامک به من اعلام کرد که سیدحسین مرعشی طی تماس با خانواده هاشمی رفسنجانی موافقت آنها برای نامگذاری خیابان سرو به نام آیت الله را گرفته است.

آباد ادامه داد: به رغم این پیامک و به احترام خانواده آقای هاشمی رفسنجانی من تماسی را همان روز با فرزند ایشان، محسن هاشمی رفسنجانی گرفتم، وی اعلام کرد من از اعضای شورای شهر تشکر می‌کنم و توقع و انتظاری در خصوص نامگذاری خیابان نداریم و هرجا که اعضاء صلاح بدانند برای نامگذاری خیابان به نام هاشمی رفسنجانی در نظر بگیرند و ما با آن موافق هستیم.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: بعد از ۱۰ سال، بنایی برای دروغ گفتن و تهمت و نشستن بر صندلی شورا را ندارم و این واقعیتی است که من در فرآیند نامگذاری خیابان اشاره شده با فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی صحبت کردم و برای ما فرقی نمی کند که چه خیابانی به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی نامگذاری شود.

وی افزود: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نسبت به بنده در سال های دور لطف داشتند و حتی در کتاب «من زنده ام» در دو صفحه مطلبی را نوشته اند و اظهار مطالب غیرواقعی توسط برخی از اعضا جزء درگیر کردن ذهن مردم، چیز دیگری ندارد.

  • افزايش قيمت بليط مترو و اتوبوس

همچنين در جلسه شوراي شهر امروز تهران،‌ پس از پیشنهادات اعضای شورای شهر تهران در نهایت اعضا با افزایش ۱۴ درصدی بلیت مترو و همچنین ۱۵ درصدی کرایه خطوط اتوبوسرانی موافقت کردند.