شنبه 1 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 43 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 12:46:02 | کد مطلب: 367493 چاپ
رئیس هیات مرکزی نظارت برانتخابات شوراها:

هنوز به هیچ یک از کاندیداها صلاحیت یا عدم صلاحیت آنها ابلاغ نشده است

شهر > شورای شهر - همشهری آنلاین:
رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: هنوز به هیچ یک از کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا در ارتباط با تایید یا عدم تاییدشان از سوی هیات نظارت موضوعی ابلاغ نشده است.

به گزارش ایسنا، محمد محمودی شاه‌نشین، در گفت‌وگویی، با اشاره به روند برگزاری پنجمین انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: در اوایل فروردین ماه به مدت یک هفته از داوطلبان این انتخابات ثبت نام شد سپس اسامی 300 هزار نفری که ثبت نام کرده بودند برای بررسی صلاحیت در اختیار هیات اجرایی قرار داده شد. این هیات نیز تا بیست و سوم ماه جاری صلاحیت داوطلبان را مورد بررسی قرار داد و در پایان از سوی هیات های اجرایی حدود 9 هزار نفر از داوطلبان رد صلاحیت شدند، 4 هزار نفر نیز پیش از این انصراف داده بودند.

وی افزود: در بیست و چهارم فروردین ماه لیست افرادی که توسط هیات های اجرایی تایید شده بودند به هیات های نظارت ارسال شد و آنها نیز به مدت یک هفته فرصت داشتند که صلاحیت افراد مورد اشاره را مورد بررسی قرار دهند.

محمودی ادامه داد: هیات های نظارت نتایج بررسی صلاحیت ها را در تاریخ 31 فروردین به فرمانداری ها تحویل خواهند داد و در تاریخ یکم و دوم اردیبهشت ماه نیز نتایج بررسی صلاحیت ها به صورت مستقیم و محرمانه به کاندیداها اعلام خواهد شد.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا با بیان اینکه هنوز به هیچ یک از کاندیداها صلاحیت یا عدم صلاحیت آنها ابلاغ نشده و آنها باید همچنان منتظر باشند، ادامه داد: کسانی که رد صلاحیت می شوند می توانند طی چهار روز به هیات های استانی مراجعه کرده و شکایت خود را از این موضوع اعلام کنند.