چهارشنبه 2 خرداد 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 19 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 29 اردیبهشت 1396 - 21:38:01 | کد مطلب: 370580 چاپ

افراد شاکی از روند برگزاری انتخابات شکواییه خود را تسلیم شورای نگهبان کنند

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
هیات مرکزی نظارت برانتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری دراطلاعیه شــماره (۴) خود از کسانی که نسبت به انتخابات شکایتی دارند دعوت کرد، شکوائیه خود را تسلیم شورای نگهبان کنند.

به گزارش ایرنا، دراین اطلاعیه آمده است: حمد وسپاس خدای متعال را که بار دیگرالطاف وعنایات خود راشامل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمود ومردم فهیم و آگاه، با حضور گسترده و باشکوه خود درپای صندوق های اخذ رأی امید واهی دشمنان ملت بزرگ ایران را مبدل به یأس کرده و ثابت نمودند که علاوه برحضور درعرصه‌های اجتماعی و انتخابات، همواره پشتیبان ولایت و گوش به فرمان رهبر خود هستند.

دربخشی از این اطلاعیه آمده است: بدینوسیله ضمن تشکر از آحاد مردم شریف ایران اسلامی و کلیه هیات های نظارت و اجرایی سراسرکشور به اطلاع می‌رساند در اجرای تبصره 1 ماده 80 قانون انتخابات ریاست جمهوری، چنانچه کسانی از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند، می‌توانند ظرف مدت سه روز از تاریخ اخذ رأی،‌ شکایت مستند خود را به هیات های نظارت استان ها و شهرستان ها و یا دبیرخانه شورای نگهبان به نشانی: تهران، خیابان امام خمینی(ره) روبروی دانشکده افسری امام علی(ع)، خیابان فلسطین جنوبی، شورای نگهبان تسلیم نمایند.

این اطلاعیه می افزاید: بدیهی است به استناد تبصره 2 ماده 80 همین قانون، شکایاتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان، شامل نام، نام خانوادگی، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن و اصل امضای شاکی را داشته باشد.

در این اطلاعیه آمده است: همچنین مستندا به تبصره 3 ماده 80 در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک و مغرضانه، داوطلبان انتخاباتی را متهم نماید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد قابل تعقیب و پیگیری است.