دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 | به روز شده: 38 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 27 خرداد 1396 - 17:07:05 | کد مطلب: 373431 چاپ
سرلشکرفیروزآبادی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا:

نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی نظام همیشه در سنگر آماده‌اند

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
مشاور عالی نظامی فرماندهی معظم کل قوا در بیانیه ای با واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: بحمدالله نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و دستگاههای امنیتی نظام با هوش و همیشه در سنگر آماده اند و آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

به گزارش دفتر مشاور عالی نظامی فرماندهی معظم کل قوا، سردار سرلشکر بسیجی سید حسن آقایی فیروزآبادی در ابتدای این بیانیه آورده است: در شرایطی که وزیر خارجه آمریکا با بی شرمی تمام اعلام می کند که آمریکا در پی براندازی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از افراد داخلی است همه ملت ایران بایستی استراتژی امام خمینی(ره) را که «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد» را شعار خود قرار دهند.

وی در ادامه این بیانیه آورده است: همه ملت و قوا یکپارچه و متحد چشم و دل به ولی فقیه رهبر عظیم الشان حضرت امام خامنه ای عزیز بسپارند و شعار شهید بهشتی را که «ای آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانی بمیر» را تکرار کنند.

به گزارش ایرنا، رکس تیلرسون وزیرخارجه آمریکا چهارشنبه هفته گذشته درمجلس نمایندگان گفت: سیاست دولت آمریکا حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت در ایران است.

تیلرسون که درکمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان صحبت می کرد، افزود: «سیاست ما درقبال ایران هنوز درحال تکمیل است. هنوز آن را به رئیس‌جمهور تقدیم نکرده‌ایم. ولی بگویم که قطعا ما متوجه ادامه حضور تنش‌زای ایران در منطقه هستیم.»

او اضافه کرد:«سیاست ما در قبال ایران این است که هژمونی و استیلای ایران راعقب برانیم، توانایی آنها درتولید تسلیحات اتمی را مهار کنیم، و از عناصری در داخل ایران حمایت کنیم که منجر می‌شود به انتقال مسالمت‌آمیز حکومت. و البته همان‌طور که می‌دانیم، آن عناصر حضور دارند.»