دوشنبه 28 خرداد 1397 | به روز شده: 41 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 18 تیر 1396 - 18:47:45 | کد مطلب: 375653 چاپ
فرمانده نیروی زمینی ارتش:

کوچکترین غفلت بزرگترین بهره‌برداری دشمنان را به همراه خواهد داشت

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: کوچکترین غفلت ما به عنوان نیروهای مسلح، بزرگترین بهره برداری دشمنان را به همراه دارد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری این مطلب را در گردهمایی سراسری سالانه روسای بازرسی‌های نیروی زمینی ارتش عنوان کرد و گفت: سیاست‌ها و برنامه‌های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در چهار فراز تعریف شده که فراز اول کار خادمان مردم در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ،پیروی مطلق از ولایت فقیه است و ما بعنوان سرباز ولایت نباید سخنی به زبان بیاوریم، مگر آنکه دست‌مایه آن سخن، برگرفته از فرامین مقام معظم رهبری باشد.

وی در رابطه با فراز دوم برنامه‌های نیروی زمینی ارتش نیز، خاطرنشان کرد: فراز دوم، اجرای درست و عدالت‌محور برنامه‌های مقام معظم رهبری بوده و باید از راهنمایی و هدایت ایشان در مسیر اعتلای بهتر و بیشتر خود و مجموعه کاریمان بهره‌مند باشیم و هیچگاه نباید از فرهنگ ولایت‌مداری غافل شویم. در این راستا بازرسی‌ها ضامن حرکت ولایت‌مداری و عدالت‌محوری هستند تا در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی چیزی جز عدالت و شایسته‌سالاری نباشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه ضامن موفقیت تمامی نیروهای خدوم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی حرکت در مسیر ولایت فقیه است، تصریح کرد: انتخاب‌ها و انتصاب‌ها در این نیرو باید بر مبنای شایسته‌سالاری باشد و ضامن اجرای این مهم بازرسی‌ها هستند.

امیر سرتیپ حیدری تصریح کرد: 23 طرح طبق خواسته‌ های مقام معظم رهبری در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تعریف شده است و به جز این طرح‌ها که باید نگاهی همچون فروع دین به آن‌ها داشته باشیم طرحی دیگری در برنامه کاری ‌مان نداریم و اگر کل طرح‌ها تمام شد برای اجرای طرح جدید از مقام معظم رهبری کسب تکلیف خواهیم کرد و معتقدیم که ایشان نایب بر حق امام زمان(عج) هستند و ولایت ‌مداران باید از دستورات ایشان تمکین کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رابطه با فراز سوم برنامه‌های کاری این نیرو، توضیح داد: شاکله وظایف بازرسی‌ها به جز وظایف تدوین و ابلاغ شده، در مسیر سه مولفه و شاکله تقسیم شده است که شامل پیش‌بینی و پیشگیری، رصد و اطلاع‌رسانی درست، لحظه ‌ای و به ‌هنگام و اقدام به‌ موقع و بازدارنده در بخش‌های مختلف از بالاترین تا پایین‌ ترین مقام است و این مهم فراز سوم برنامه‌ های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی دیده شده است.

امیر سرتیپ حیدری گفت: تمامی برنامه‌های اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی باید برگرفته از معارف قرآنی و دینی و توصیه‌های پیامبر اکرم(ع) و ائمه اطهار(ع) باشد و باید رفتار علوی را از سوی ولایت‌مداران شاهد باشیم و خضوع و خشوع باید در رفتار، عمل و کردارمان باشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه تکریم سربازان باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: تشویق و تنبیه سربازان که امانت دست ما هستند باید عادلانه باشد.

امیر سرتیپ حیدری اضافه کرد: فراز چهارم، اقدام به‌هنگام و به‌ موقع است و اگر فرمانده‌ای توان مدیریت ندارد باید با احترام تمام تکریم شده و بلافاصله فرمانده جدید معرفی شود.

وی در پایان سخنانش تاکید کرد: کوچکترین غفلت ما با بزرگترین سودجویی دشمنان را به همراه خواهد داشت و همه خادمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه بازرسان این نیروی نظامی باید به ‌گونه‌ای عمل کنند که در انجام وظیفه‌ شان حتی یک لحظه غفلت و کوتاهی نباشد.