پنج شنبه 26 مهر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 25 تیر 1396 - 16:39:58 | کد مطلب: 376368 چاپ
معاون سازمان بیمه سلامت ایران:

سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت ملحق شد

زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
سازمان بیمه سلامت ایران به طور رسمی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جدا و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملحق شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: پیرو ابلاغ قانون برنامه ششم توسعه، که در آن الحاق سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت تصویب شده است، این جا به جایی انجام شد.

غلامرضا عباس پاشا گفت: چهارشنبه هفته گذشته-21 تیر- شورای نگهبان انتقال سازمان بیمه سلامت را به وزارت بهداشت تایید کرد و از یکشنبه، 25 تيرماه، این سازمان به طور رسمی با حضور وزیر بهداشت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملحق شد.

سازمان بیمه سلامت ایران در سال 1373 تاسیس شده است و حدود 40 میلیون بیمه شده تحت پوشش دارد.

توسعه کمی و کیفی بیمه سلامت در کشور، پوشش فراگیر و عادلانه خدمات سلامت و کاهش سهم مردم از هزینه‌های سلامت از وظایف اساسی این سازمان است.

بیمه همگانی و اجباری پایه سلامت آحاد جامعه، خرید راهبردی خدمات سلامت از مراکز و موسسات بهداشتی و درمانی، توانمندسازی بیمه شدگان و حفظ حقوق ایشان، نظارت بر ارائه خدمات بیمه تکمیلی سلامت و دریافت حق بیمه تکمیلی، احراز صلاحیت مراکز تشخیصی و درمانی در چارچوب قوانین و مقررات و مطالعات و تحقیقات کاربردی در زمینه امور بیمه سلامت از دیگر وظایف این سازمان اعلام شده است.