دوشنبه 25 تیر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 59 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 15:48:20 | کد مطلب: 378790 چاپ
رئیس کل دادگستری گلستان:

بحران خلیج گرگان به سایر استان‌ها آسیب خواهد زد

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
رئیس کل دادگستری با انتقاد از وضعیت خلیج گرگان، هشدار داد که اگر جلوی این بحران گرفته نشود سایر استان‌های کشور هم آسیب می‌بینند.

به گزارش مهر، هادی هاشمیان در حاشیه همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب مراکز استان‌ها و دادستان‌های نظامی سراسر کشور، در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت بحرانی خلیج گرگان، از دادستان کل کشور خواست که در سطح ملی برای نجات این خلیج گرگان به گلستان کمک کند.

هاشمیان افزود: هر چند اقداماتی در سطح استان برای نجات این خلیج صورت گرفته است اما کافی نیست و نیاز به کمک فرا استانی و ملی دارد.

وی بیان کرد: باید مطالبه ملی برای نجات خلیج گرگان شکل گیرد در غیر اینصورت در آینده بحران ناشی از خشک شدن خلیج گرگان، علاوه بر استان گلستان دیگر استان‌های کشور را نیز درگیر خواهد کرد.

رئيس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود با تشریح عملکرد دستگاه قضایی استان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته سال گذشته ۲۰ هزار کاهش ورودی پرونده به محاکم استان داشتیم که این کاهش فرصت مختومه کردن پرونده‌های مسن در محاکم استان را برای قضات فراهم کرد.

هاشمیان افزود: استفاده از فرصت اقوام و مذاهب مختلف ساکن در استان، کمک علمای شیعه و سنی و واحدهای صلح و سازش مهم‌ترین علت کاهش ورودی پرونده به محاکم استان بود.