دوشنبه 25 تیر 1397 | به روز شده: 7 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 20 مرداد 1396 - 17:52:57 | کد مطلب: 378886 چاپ
مهلت ثبت‌نام در رشته‌های بدون کنکور تا 23 مرداد

غایبان و جاماندگان کنکور هم فرصت انتخاب رشته پیدا کردند!

اجتماع > آموزش - همشهری آنلاین:
دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی و رشته‌های بدون آزمون کنکور سراسری ۹۶ منتشر و ثبت‌نام بر اساس این شیوه پذیرش آغاز شد.

به گزارش مهر، تمامی کسانی که در کنکور سراسری ۹۶ ثبت‌نام کرده اما در جلسه آزمون نيز حاضر نشده‌اند و یا افرادی که مایل به ادامه تحصیل بوده و نتوانستند در کنکور ثبت‌نام کنند، می‌توانند در رشته‌هایی که پذیرش در آنها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد، ثبت‌نام کنند.

مهلت ثبت‌نام تا روز ‌دوشنبه ۲۳ مرداد ‌ماه ۱۳۹۶ ادامه دارد.

سازمان سنجش آموزش کشور نحوه ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی (پذیرش صرفاَ بر اساس سوابق تحصیلی) موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مصوب ۱۰ شهریور ۹۲ مجلس شورای اسلامی را تشریح کرده است.

داوطلبان متقاضی پذیرش (داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۶ ثبت‌نام و در جلسه آزمون غایب بوده‌اند و متقاضیانی که در آزمون سراسری ۹۶ ثبت‌نام نکرده‌اند) در رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری ۱۳۹۶ که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت خواهد گرفت، می‌توانند ثبت‌نام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شده است.

متقاضیان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تا ۲۳ مرداد با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۵۰ کدرشته) به روش اینترنتی اقدام کنند.

داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش می‌توانند کارت اعتباری مربوطه را به مبلغ ۲۰۰ هزار ریال (۲۰ هزار تومان) خریداری کنند.

داوطلبان باید انواع سریال‌های ثبت‌نام لازم برای ثبت‌نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مرداد ماه سال ۱۳۹۶ را قبلا از طریق سایت سنجش خریداری کنند.

داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی (ریاضی، تجربی و انسانی) علاقمند به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز هستند لازم است قبل از آغاز ثبت‌نام یا ویرایش، سریال ثبت‌نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مرداد ماه سال ۱۳۹۶ (به مبلغ ۲۰۰ هزار ریال) با شماره سریال ۱۲ رقمی را خریداری کرده و اطلاعات آن را در زمان ثبت‌نام یا ویرایش وارد کنند.