سه شنبه 26 تیر 1397 | به روز شده: 24 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 10 مهر 1396 - 20:52:19 | کد مطلب: 383928 چاپ
دریادار سیاری:

ماموریت‌های فرامنطقه‌ای را ادامه و توسعه می‌دهیم

دفاع > ارتش - همشهری آنلاین:
فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید بر اینکه مهم‌ترین دستاورد نیروی دریایی، بحث برقراری امنیت در دریاهاست، گفت: در آینده ماموریت‌های فرامنطقه‌ای را ادامه و توسعه می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، با بیان اینکه مهم‌ترین دستاورد نیروی دریایی، بحث برقراری امنیت در دریاها است، افزود: خوشبختانه امروز در این زمینه امنیت خوبی برقرار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سطح آمادگی نیروهای مسلح خوب است، تصریح کرد: امروز به لحاظ تجهیزات، در شرایطی هستیم که برای تامین تجهیزات‌مان نیاز نداریم به اینکه از دیگران درخواست کنیم و در سال‌جاری نیز از دستاوردهای جدیدمان رونمایی خواهیم کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین در خصوص انجام ماموریت‌های فرامنطقه‌ای، اظهار کرد: قطعا در آینده ماموریت‌های فرامنطقه‌ای را ادامه و توسعه می‌دهیم؛ چرا که معتقدیم حضور جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد جهان جزو رسالت نیروی دریایی است که حتما باید به خوبی انجام شود.

امیر دریادار سیاری همچنین توسعه رفت و آمدهای دریایی را جزو اولویت‌های این نیرو برشمرد و گفت: توسعه رفت و آمدهای دریایی در دستور کار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه امروز میزان آمادگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریاها برای مقابله با تهدیدات احتمالی بسیار بالا است، ادامه داد: خوشبختانه امنیتی که در کشور ما برقرار است، مثال‌زدنی بوده و علی‌رغم اینکه در منطقه ما ناامنی‌های زیادی را شاهد هستیم اما ایران اسلامی از امنیت پایدار و مناسبی برخوردار است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، افزود:بی‌شک، به برکت همین ایام و با استفاده از درس‌های آموخته شده از عاشورا و محرم است که امروز نیروهای مسلح تلاش و فعالیت می‌کنند و ماحصل آن برقراری امنیتی است که کمتر منطقه‌ای آن را به خود دیده است.