شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 38 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 16 آبان 1396 - 17:55:43 | کد مطلب: 387729 چاپ
شهیدی:

بکارگیری ایثارگران در اولویت برنامه‌های سازمان اقتصادی کوثر باشد

دفاع > دفاع مقدس - همشهری آنلاین:
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر لزوم چابک سازی و ادغام واحدها در سازمان اقتصادی کوثر گفت: در بخش نیروی انسانی این سازمان باید از نیروی انسانی توانمند شاهد و ایثارگر استفاده شود.

 

به گزارش بنیادشهید، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روز سه شنبه در مجمع عمومی سالیانه سازمان اقتصادی کوثر با تاکید بر اهمیت حوزه‌های اقتصادی بنیاد شهید افزود: در ابتدای شروع به خدمت در بنیادشهید، مقام معظم رهبری بر اهمیت توجه به حوزه‌ های اقتصادی تاکید داشتند و این موضوع همواره یکی از مهمترین دغدغه‌های این نهاد بوده است.

وی اظهار داشت: بر همین اساس تغییراتی در ساختارهای اقتصادی بنیادشهید انجام شد که یکی از آنها تفکیک بخش اموال و املاک از سازمان اقتصادی کوثر بود که نتایج خوبی در پی داشت و نظارت بر فعالیت‌ ها را آسان‌ تر و دقیق‌تر کرد، سازمان اقتصادی کوثر یکی از گسترده ‌ترین سازمان‌ های بنیاد است و تلاش کرده‌ایم هیات مدیره این سازمان را بر اساس تعلق به خانواده ایثارگران تعیین کنیم تا فعالیت‌ها با اهداف بنیاد همسوتر شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه سازمان اقتصادی کوثر از نظر فعالیت دارای شرایط مناسبی است افزود: البته نباید به همین شرایط قانع شد و همواره باید برای رسیدن به جایگاه ممتاز تلاش کرد، زیرا این مجموعه متعلق به ایثارگران است و باید در خور نام و شان ایثارگران و خانواده های شهدا باشد.

معاون رئیس جمهوری با تاکید بر لزوم چابک سازی در سازمان اقتصادی کوثر اضافه کرد: این چابک سازی در بخش شرکت‌ ها باید به صورت ادغام مجموعه‌های مرتبط اعمال شود، در بخش نیروی انسانی نیز باید از بکارگیری نیروهای بازنشسته پرهیز کرد و در جذب نیروها از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر استفاده کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین بر لزوم حرکت سازمان اقتصادی کوثر در مسیر تحقق کامل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

محمد جواد ایروانی معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری نیز در این جلسه با بیان اینکه در سازمان اقتصادی کوثر اهتمام خوبی به سیاست های کلی و اسناد بالادستی اقتصادی وجود دارد افزود: در این مجموعه هم در اصول اجرایی کارها و هم توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کارهای خوبی صورت گرفته است. همچنین در بخش مطالعاتی نیز فعالیت‌های این سازمان قابل توجه بوده است.

وی اظهار داشت: گزارش ارائه شده از فعالیت‌های سازمان اقتصادی کوثر نشان دهنده فعالیت خوب و متمایز این مجموعه است، اما باید توجه بیشتری به بخش‌های ناکارآمد این سازمان نیز صورت بگیرد و رویکرد اجرایی بر اساس چابک سازی باشد.

ایروانی تاکید کرد: به نظر می‌رسد تعدد حوزه‌ های فعالیت سازمان اقتصادی کوثر باید کاهش یابد تا توجه متمرکزی بر چند حوزه خاص صورت بگیرد و سودآوری افزایش یابد.

در این جلسه گزارش حسابرسی صورت ‌های مالی سال گذشته سازمان اقتصادی کوثر از سوی نمایندگان موسسه مفید راهبر قرائت شد که بر اساس آن عملکرد این سازمان «مطلوب» ارزیابی شد.

همچنین در این جلسه گزارش حسابرسی، صورت‌ های مالی ارائه شده و گزارش بازرس تصویب شد و مقرر شد موسسه مفید راهبر برای سال مالی آینده نیز عهده دار حسابرسی سازمان اقتصادی کوثر باشد.

در این جلسه سید منصور میرمرادی رییس هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر، محمدرضا اسکندری عضو هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر، حسین گروسی و هوشنگ احمدپور سامانی اعضای هیئت مدیره سازمان اقتصادی کوثر، افشین سفاهن سرپرست اداره کل بررسی های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونین سازمان اقتصادی کوثر حضور داشتند.