جمعه 27 مهر 1397 | به روز شده: 6 ساعت و 29 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 6 بهمن 1396 - 15:42:05 | کد مطلب: 396495 چاپ

نتایج نظر سنجی | تصمیم ترامپ فلسطینی‌ها را برای مقاومت مصمم‌تر کرده است

جهان > غرب آسیا - همشهری آنلاین:
نتایج حاصل از یک نظرسنجی در فلسطین نشان می‌دهد که تصمیم ترامپ برای اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، مردم فلسطین را برای مقاومت و عملیات مسلحانه علیه رژیم صهیونیستی مصمم‌تر کرده است.

به گزارش ايرنا به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الیوم» بر این اساس، شمار فلسطینی های حامی تشکیل دو کشور مستقل اسرائیلی و فلسطینی، کاهش یافته اند.

براساس این نظرسنجی، 38.4 درصد از فلسطینی ها در قبال رژیم صهیونیستی، عملیات مسلحانه رابر دیگر گزینه ها ترجیح می دهند، درحالی که تنها 26.2 درصد دیگر از آنها خواهان رسیدن به توافق سازش هستند.

این نظرسنجی نشان می دهد، در چند ماه گذشته حمایت مردم فلسطین از عملیات مسلحانه علیه رژیم صهیونیستی افزایش یافته است.

براساس نظرسنجی مشابهی که در ژوئن ( خرداد/ تیرماه) گذشته انجام گرفت، تنها 21 درصد از مردم فلسطین از عملیات مسلحانه علیه رژیم صهیونیستی حمایت می کردند و 45 درصد از فلسطینی ها خواهان توافق سازش بودند.

«خلیل الشقاقی» مدیر پژوهش های سیاسی مرکز فلسطین در این باره تصریح کرد: نتایج نظرسنجی نشان می دهد، حمایت مردم فلسطین از روند سازش و نیز محبوبیت محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان به شدت کاهش یافته است و بدون شک، دلیل اصلی این امر، اقدام اخیر ترامپ در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی می باشد.

ترامپ ششم دسامبر 2017 (15 آذرماه 96) تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت آمریکا به این شهر اعلام کرد.

این تصمیم، اعتراض ها و تظاهرات گسترده ای را در بسیاری از کشورهای عربی، اسلامی و غربی در پی داشته است.