دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 17 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 21 اسفند 1396 - 19:03:45 | کد مطلب: 400649 چاپ
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:

اکثر مناطق خوزستان به کانون‌های فوق حاد ریزگردها تبدیل شده‌اند

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: اکثر مناطق به کانون‌های فوق حاد ریزگردها تبدیل شده و در داخل استان بیش از ۴۰۰ هزار هکتار کانون گرد و غبار وجود دارد.

به گزارش ایسنا، کیامرث حاجی‌زاده در گردهمایی مسئولان سازمان مدریریت بحران و مدیران کل مدیریت بحران سراسر کشور که امروز (یکشنبه 20 اسفند) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: خوزستان یک استان نیست بلکه یک کشور است و با جمعیتی حدود پنج میلیون نفر و گستره 6.4 میلیون کیلومتر مربع، مهد تولید انرژی و سدها است و استانی با این مشخصه‌ها به طور قطع بحران‌های بزرگی را می‌بیند.

وی با اشاره به این سخن امام (ره) که خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد، افزود: وقتی زخمی بر پیکره خوزستان وارد شود، بر کل پیکر ایران اسلامی زخم وارد می‌شود و این روزها حال خوزستان در اثر گردوخاک خوب نیست.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: قرار بود پس از استان‌های شمالی، از لحاظ حاصلخیزی و سرسبزی و جلگه‌ای هموار نام استان خوستان برده شود اما امروز پس از وقوع خشکسالی‌ها و مشکلاتی که کشورهای مرزی ما دارند، باید بگوییم خوزستان حال خوبی ندارد.

حاجی‌زاده با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از سال گذشته در خصوص مقابله با گرد و غبار به طور جدی پای کار آمده است، گفت: استاندار خوزستان و مدیران دستگاه‌های ستاد بحران استان بسیج شده‌اند تا مصوبه‌ای که در دولت برای خوزستان گذاشته شد را به اجرا گذاشته و گوشه‌ای از زخم‌های استان را التیام ببخشند.