یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 23 اسفند 1396 - 11:59:22 | کد مطلب: 400880 چاپ

روسیه، انگلیس را تهدید کرد

جهان > روسیه‌ و قفقاز - همشهری‌آنلاین:
روسیه تهدید کرد تمامی نمایندگان رسانه‌های انگلیسی را از خاکش اخراج می‌کند.

این تهدید از سوی دولت روسیه پس از آن اعلام شد که انگلیس هشدار داد اگر شواهدی دال بر دست داشتن مسکو در حمله شیمیایی به جاسوس دو جانبه سابق روس در انگلیس بیابد مجوز فعالیت شبکه خبری "راشاتودی" را لغو می‌کند.

جنگ لفظی روسیه و انگلیس پس از آن شدت گرفت که لندن به روسیه تا نیمه شب روز سه‌شنبه 22 اسفند زمان داد تا این مساله را شرح دهد که چگونه یک عامل شیمیایی دوران شوروی علیه یک جاسوس سابق و دخترش به کار رفته‌است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، اداره تنظیم مقررات رسانه‌های انگلیس اعلام کرد که اگر دولت ترزا می، نخست‌وزیر متوجه شود که مسکو در این حمله دست داشته است راشاتودی مجوز فعالیتش در انگلیس را از دست می‌دهد 

راشاتودی از قول ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گزارش داد: اگر از فعالیت راشاتودی در انگلیس جلوگیری به عمل آید، روسیه نیز مقابله به مثل می‌کند و هیچ رسانه انگلیسی در روسیه دیگر حق فعالیت ندارد.

زاخارووا در جریان صحبت با کانال تلویزیونی روسیا ۱ همچنین به دولت انگلیس هشدار داد که هیچ‌کس نباید یک قدرت اتمی را تهدید کند.

او همچنین جلسه پارلمان انگلیس را درباره این حمله به این جاسوس سابق "یک نمایش سيرك " توصیف کرد و گفت: هیچ‌کس نباید در پارلمان هیچ کشوری وارد شود و بگوید من ۲۴ ساعت به روسیه زمان داده‌ام. تلاش نکنید ما را بترسانید. زمانی که یک نهاد خارجی در یک کشور که توسط افرادي اداره می‌شود كه کاری با سیاست خارجی ندارند و این شغل برمبنای پوپولیسم ایجاد شده، تنها می‌خواهند حرف‌های ترسناک بزنند.

در همین زمینه: