سه شنبه 24 مهر 1397 | به روز شده: 3 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 7 اردیبهشت 1397 - 17:00:22 | کد مطلب: 403889 چاپ

شهرداری به دنبال تامین ۶۳۰ واگن مترو

شهر  > شهری - همشهری آنلاین:
قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به قرارداد تامین ۶۳۰ واگن مترو گفت: موضوع فاینانس برای تأمین واگن‌های جدید به مراکز ذی‌صلاح رفته تا تأیید و تأمین اعتبار شود.

شهریار افندی‌زاده درگفتگو با مهر، درباره واگن‌های جدیدی که قرار است وارد متروی تهران شود، گفت: تأمین ۶۳۰ واگن برای متروی تهران در دستور کار قرار دارد که طبق مناقصه انجام شده از سوی وزارت کشور، شرکت واگن‌سازی تهران و یکی از شرکت‌های چینی به عنوان برنده مناقصه اعلام شدند.

قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: همچنین موضوع فاینانس برای تأمین واگن‌های جدید به مراکز ذی‌صلاح رفته است تا تأیید و تأمین اعتبار آن انجام شود. پس از اینکه مورد تأیید وزارت کشور قرار گرفت، قرارداد آن به شرکت واگن‌سازی ابلاغ می‌شود تا مراحل بعدی انجام شود. کل قرارداد پنج ساله است و به تدریج بعد از اعتبار گشایش اتفاق می‌افتد، واگن‌ها تأمین می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی این واگن‌ها به خطوط مترو تزریق می‌شود گفت: از سال ۹۸ به تدریج این واگن‌ها به خطوط تزریق می شود.

بر اساس برنامه ششم توسعه دولت موظف است تا دو میلیارد یورو برای کمک به توسعه ناوگان متروی کلانشهرها کمک کند و بودجه اختصاص دهد که بر همین اساس دولت خرید ۲۰۰۰ دستگاه واگن برای متروی کلانشهرها را در دستور کار قرار داد که از این میان ۱۰۵۰ دستگاه واگن متعلق به متروی تهران خواهد بود.

در همین زمینه: