چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 11 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 17 تیر 1397 - 01:23:00 | کد مطلب: 410006 چاپ

طرح احیای جنگل‌های فیجی تا سال ۲۰۳۰

دانش > محیط زیست جهان - همشهری آنلاین:
فیجی طی یک برنامه به منظور افزایش پوشش جنگلی تا سال ۲۰۳۰ اقدام به کاشت مجدد درختان برای ذخایر جنگل ناداریواتو در جزیره ویتی لوو کرده است.

به گزارش ایسنا، وزیر جنگل‌داری فیجی با بیان این که این برنامه نقطه عطف مهمی برای جامعه و دولت این کشور است اعلام کرد دولت فیجی تامین منابع را تضمین کرده است تا این جزیره بتواند در حفظ، گسترش و بازگرداندن مناطق جنگلی موفق عمل کرده و این روند را در آینده نیز ادامه دهد.

۷۰۰۰ هکتار از مناطق جنگلی ناداریواتو که توسط طوفان‌ها و آتش‌سوزی‌های طبیعی از بین رفته پیش‌تر به عنوان یک سایت تنوع زیستی وظایف مهمی بر عهده داشت.

این مناطق زیستگاه بعضی از گونه‌های گیاهی و جانوری کمیاب و بومی فیجی که برخی از آنها در خطر انقراض قرار دارند، محسوب می‌شود. این منطقه همچنین منبع آب رودخانه‌های بزرگ سیگاتوکا و واینیبوکا است که هر دو تامین آب حوضه‌های آبریزی را بر عهده دارند که از منابع اصلی غذایی روستاییان و بازارهای عمده فیجی محسوب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این پروژه با هدف افزایش پوشش جنگلی فیجی تا سال ۲۰۳۰ و اطمینان از پایداری گونه‌های جنگلی بومی فیجی از طریق ارائه یک بانک دانه‌های بومی جنگلی برای جمع‌آوری بذر در آینده اجرا می‌شود.