یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 58 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 19 شهریور 1397 - 08:37:43 | کد مطلب: 415938 چاپ

تبریک ترامپ به اون به خاطر برگزاری رژه بدون موشک‌

جهان > آمریکا - همشهری‌آنلاین:
رئیس جمهور آمریکا به رهبر کره شمالی به خاطر برگزاری یک رژه نظامی گسترده بدون نمایش موشک‌های بالستیک در مراسم هفتادسالگی حکومت این کشور تبریک گفت‌.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی نوشت: این یک اطلاعیه بزرگ و بسیار مثبت از جانب کره شمالی است. من از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به خاطر این اقدام تشکر می‌کنم. ما هر دو ثابت کردیم که همگان در اشتباه هستند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌به نقل از خبرگزاری فرانسه، ترامپ افزود: هیچ چیزی بهتر از یک مذاکره خوب بین دو نفری نیست که یکدیگر را دوست دارند. در حال‌ حاضر اوضاع خیلی بهتر از زمانی است که من زمام امور کشور را در دست گرفتم.

این توییت شامل عبارتی است که در آن گفته شده کارشناسان معتقدند نمایش موشک‌های بالستیک از رژه نظامی کره شمالی حذف شده تا به ترامپ تعهد کره شمالی به خلع تسلیحات اتمی را نشان دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت‌: موضوع این رژه، صلح و توسعه اقتصادی بود.

ترامپ همچنین روز جمعه‌ 16 شهريور گفته بود که انتظار دارد نامه‌ای از جانب کیم جونگ اون دریافت کند.

او از آن زمان نسبت به وضعیت روابط آمریکا و کره شمالی ابراز شادمانی کرده‌است.

این دو رهبر در ژوئن سال جاری میلادی در سنگاپور با یکدیگر دیدار کرده و به ماه‌ها بن‌بست در خصوص آزمایش‌هاي اتمی و موشکی کره شمالی پایان دادند.

رهبر کره شمالی به دنبال درخواست واشتنگتن برای یک خلع تسلیحات اتمی کامل متعهد شده است تا نسبت به خلع تسلیحات شبه جزیره کره تلاش کند.