سه شنبه 30 مرداد 1397 | به روز شده: 10 ساعت و 43 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دفاع
 • نخستین جنگنده ایرانی رونمایی شد | کوثر با فرمان رئیس جمهور به پرواز درآمد

  نخستین جنگنده ایرانی رونمایی شد | کوثر با فرمان رئیس جمهور به پرواز درآمد ارتش > همشهری‌آنلاین: نخستین هواپیما جنگنده ایرانی به نام کوثر به دستور رئیس جمهور به پرواز در آمد.

 • سپاه دست نوشته‌های اخیر در تجمع طلاب قم را به شدت محکوم کرد

  سپاه دست نوشته‌های اخیر در تجمع طلاب قم را به شدت محکوم کرد سپاه و بسیج > همشهری آنلاین: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت شدید برخی شعارها و دست نوشته‌ها در تجمع اخیر طلاب و روحانیون در مدرسه فیضیه قم، هرگونه دخالت این نهاد در فرایند برگزاری این مراسم را تکذیب کرد.

 • پیام تبریک سردار حاجی‌زاده به امیر نصیرزاده

  پیام تبریک سردار حاجی‌زاده به امیر نصیرزاده ارتش > همشهری آنلاین: سردار حاجی‌زاده در پیامی با اشاره به انتصاب امیر نصیرزاده گفت: بی‌تردید این انتصاب مبارک، فصل نوینی در حرکت جهادی آجا در ساخت "نیروی هوایی تراز نظام و انقلاب اسلامی" را رقم خواهد زد.

 • امیر حاتمی از وضعیت دفاعی کشور به مجلس گزارش داد

   امیر حاتمی از وضعیت دفاعی کشور به مجلس گزارش داد امنیت > همشهری آنلاین: امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در جلسه غیر علنی امروز - دوشنبه - مجلس شورای اسلامی از آخرین وضعیت دفاعی کشور و عملکرد این وزارتخانه به نمایندگان گزارش داد.

 • ۲۲۰ نماینده از پیشرفت‌های صنعت دفاعی تقدیر کردند

   ۲۲۰ نماینده از پیشرفت‌های صنعت دفاعی تقدیر کردند امنیت > همشهری آنلاین: ۲۲۰ نماینده مجلس در بیانیه ای ضمن قدردانی از تلاش های وزارت دفاع تاکید کردند: پیشرفت‌های صنعت دفاعی بیانگر این واقعیت است که نه تنها تحریم ۴۰ ساله صنایع نظامی ایران مانع روند رشد این صنعت راهبردی نشده بلکه یکی از عرصه‌های موفق و الگو در تحریم شکنی است.

 • معاون وزیر دفاع:

  سامانه باور ۳۷۳ در مرحله آزمایش نهایی است

  سامانه باور ۳۷۳ در مرحله آزمایش نهایی است امنیت > همشهری آنلاین: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع گفت: سامانه باور ۳۷۳ که قابلیت فنی و تولیدی بالاتری از اس ۳۰۰ دارد در مرحله آزمایش نهایی است.

 • با حکم فرمانده کل قوا

  امیر سرتیپ نصیرزاده به فرماندهی نیروی هوایی ارتش منصوب شد

  امیر سرتیپ نصیرزاده به فرماندهی نیروی هوایی ارتش منصوب شد ارتش > همشهری آنلاین: حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکمی امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده را به فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

 • رئیس بنیاد شهید:

  فرهنگ ایثار به جوانان منتقل شود

  فرهنگ ایثار به جوانان منتقل شود دفاع مقدس > همشهری آنلاین: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: نسل جوان کشور شرایط دفاع مقدس را درک نکرده‌‌اند و باید با روش‌های متنوع و خلاقانه ارزش‌ها و فرهنگ ایثار در آن دوران به این نسل و نسل‌های بعدی منتقل شود.

 • وزیر راه و شهرسازی با فرمانده کل ارتش دیدار کرد

  وزیر راه و شهرسازی با فرمانده کل ارتش دیدار کرد ارتش > همشهری آ»لاین: وزیر راه و شهرسازی با حضور در ستاد فرماندهی کل ارتش با امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی دیدار و گفت و گو کرد.

 • امیر پوردستان:

  سیاست‌های آمریکا به فروپاشی غرب می‌انجامد

  سیاست‌های آمریکا به فروپاشی غرب می‌انجامد ارتش > همشهری آنلاین: رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروز آمریکا در بدترین شرایط سیاسی قرار دارد، گفت: ادامه سیاست‌های غلط کاخ سفید به فروپاشی بلوک غرب می‌انجامد.

 • براساس تفاهمنامه منعقده میان وزارت علوم و نیروهای مسلح

  ۷۰۰ سرباز ماهر به وزارت علوم می‌روند

  ۷۰۰ سرباز ماهر به وزارت علوم می‌روند امنیت > همشهری آنلاین: براساس تفاهمنامه منعقده وزارت علوم تحقیقات و فناوری با ستاد کل نیروهای مسلح در چارچوب آیین نامه اجرایی بهره مندی مشمولان از تسهیلات خدمتی سرباز ماهر، ۷۰۰ مشمول جذب این وزارتخانه می شوند.

 • اولین شهید سیرجان نامی آشنا

   اولین شهید سیرجان نامی آشنا دفاع مقدس > همشهری آنلاین: خانواده جهانگیری از پنج پسری که خدا به آنها عطا کرده بود دو فرزند خود را تقدیم اسلام و سرزمین مقدس ایران کرد، محمد در سال ۱۳۵۹ در روزهای ابتدایی جنگ در سوسنگرد و یعقوب در سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر در جزیره مجنون به شهادت رسیدند.

 • بسیج همراه با دولت وضعیت اقتصادی را سامان می‌دهد

   بسیج همراه با دولت وضعیت اقتصادی را سامان می‌دهد سپاه و بسیج > همشهری آنلاین: جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در هر زمینه ای که دولت برای رفع مشکل های اقتصادی نیاز به کمک داشته باشد، بسیج آماده همکاری است.

 • معاون فرهنگی بنیاد شهید:

  ورود آزادگان به میهن حماسه‌ای سرورآفرین در تاریخ کشور است

  ورود آزادگان به میهن حماسه‌ای سرورآفرین در تاریخ کشور است دفاع مقدس > همشهری آنلاین: معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سالروز ورود آزادگان به میهن، فرازی بسیار نشاط انگیز و سرورآفرین در تاریخ کشور است چرا که یک حماسه و شادی بزرگی در پرتو این روز بزرگ در جامعه اتفاق افتاد.

 • عطر عشق در کوچه‌های منتظر

  عطر عشق در کوچه‌های منتظر دفاع مقدس > فرهاد شرف پور: درست ۲۸ سال پیش در چنین روزی در ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹ هجری خورشیدی، نخستین گروه از آزادگان به خاک میهن قدم گذاشتند

 • سیاست خارجی منزوی با موقعیت ژئوپلتیکی ایران سازگار نیست

   سیاست خارجی منزوی با موقعیت ژئوپلتیکی ایران سازگار نیست امنیت > همشهری آنلاین: معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: موقعیت ژئوپلتیکی ما به نحوی است که نمی‌توان در مقابل تغییرات و تحولات جهانی و ‌منطقه‌ای سیاست خارجی منزوی را پیگیری کنیم.

 • ۲.۵ میلیون سند مهندسی جنگ جهاد در کشور ثبت شد

   ۲.۵ میلیون سند مهندسی جنگ جهاد در کشور ثبت شد دفاع مقدس > همشهری آنلاین: دبیر قرارگاه راهیان نور و مسوول مرکز اسناد دفاع مقدس وزارت جهادکشاورزی گفت: بیش از سه میلیون سند از دوران هشت سال دفاع مقدس در کشور جمع آوری و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار سند ثبت و ذخیره شده که در حال نشر است.

 • قدردانی خانواده سرباز آزاد شده از مسئولان

   قدردانی خانواده سرباز آزاد شده از مسئولان امنیت > همشهری آنلاین: پدر و مادر «سعید براتی» پس از شنیدن آزادی فرزندشان که ۴۷۶ روز در اسارت اشرار بود سجده شکر به جا آوردند و با جمله «خدایا همه خدمتگزاران نظام را توفیق دهد» از مسئولان قدردانی کردند.

 • آزادگان ارمنی تجلیل شدند

   آزادگان ارمنی تجلیل شدند دفاع مقدس > همشهری آنلاین: جمعی از هموطنان آزاده ارمنی به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در ویژه برنامه «الماس های درخشان» در فرهنگسرای شفق تجلیل شدند.

دیگر مطالب دفاع