شنبه 10 مرداد 1394 | به روز شده: چند لحظه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
ایران
دیگر مطالب ایران
انتخاب سردبیر

پاسخ‌ صریح ظریف به سخنان تازه جان کری، اشتباهات گذشته را تکرار نکنید

همشهری آنلاین: وزیر خارجه ایران به اظهارات جمعه ۲ مرداد جمعه جان کری، وزیر خارجه آمریکا که در جلسه شورای روابط خارجی مطرح شد، پاسخ داد.

حداد عادل: باید تلاش کنیم مجلس آینده اصولگراباشد ؛ محوریت جامعتین را قبول دارم

همشهری آنلاین: رئیس فراکسیون اصولگرایان با تاکید براینکه همه باید تلاش کنیم تا مجلس آینده مجلسی اصولگرا باشد، گفت: اصولگرایان باید با یک لیست و یک صدا در انتخابات حضور داشته باشند.

عادلانه‌ترین سخن درباره توافق مثال فوتبالی روحانی بود؛ تخریب تیم مذاکره ظلم است

همشهری آنلاین: محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: برخی‌ خواب‌های آشفته‌ای برای مجلس خبرگان دیده‌اند و به دنبال تعبیر آن هستند تا بتوانند اقلیتی را به مجلس خبرگان وارد کنند و از آنجا ساز ناکوکی را علیه نظام بزنند.

آغاز سفر منطقه‌ای ظریف به سه کشور

همشهری آنلاین: دور اول سفرهای منطقه‌ای وزیر خارجه کشورمان از شنبه ( ۳ مرداد) در سفر به سه کشور کویت، قطر و عراق آغاز می‌شود.

جزئیات گفتگوی تلفنی روحانی و اولاند؛ پیشنهاد فرانسه برای تهیه نقشه راه همکاری

همشهری‌آنلاین: معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور از تاکید فرانسوا اولاند برای همکاری با ایران در مسائل منطقه‌ای خبر داد.

توافق جداگانه‌ای برای بازدید پارچین وجود ندارد؛ بازدیدها در چارچوب تفاهم خواهد بود

همشهری‌آنلاین: رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه برنامه جداگانه‌ای برای پارچین وجود ندارد، اظهار داشت: بر اساس تفاهم انجام‌ شده در مورد پارچین عمل خواهد شد.

گفت و گوی تلفنی دکتر روحانی با رییس جمهوری فرانسه

همشهری آنلاین: روسای جمهوری اسلامی ایران و فرانسه، بر تدوین یک نقشه راه برای توسعه و تعمیق روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تهران - پاریس تاکید کردند.

سخنان رییس جمهوری در همایش سازمان‌های مردم نهاد در نظام سلامت

همشهری آنلاین: رییس جمهوری در همایش سازمان‌های مردم نهاد در نظام سلامت، با تاکید بر اینکه "مردم راه را بهتر تشخیص می دهند و باید مجری خواست و اراده آنان باشیم"، تصریح کرد:

نامه هسته‌ای ۱۴ نماینده مجلس به روحانی و لاریجانی

مذاکرات هسته‌ای ظاهراً تمام شد اما به عقیده تحلیلگران، تازه زورآزمایی طرف‌های مذاکره‌کننده برای اجرای تعهداتشان آغاز شده است.

استانداران جدید استان فارس و قم منصوب شدند

همشهری آنلاین: سیدمحمد علی افشانی و سید مهدی صادقی با تصویب هیات وزیران به ترتیب به عنوان استانداران جدید استان فارس و قم منصوب شدند.

وزیر راه: تامین هواپیماهای دست اول برای ایران امکان پذیر شد

همشهری آنلاین: وزیر راه و شهرسازی با تشریح نقش توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها در حوزه حمل و نقل دریایی، هوایی و ریلی، اظهار امیدواری کرد که بتوان هواپیماهای دست اول را برای ایران تامین کرد.

نوبخت: صرفه جویی در هزینه‌های جاری ادامه می‌یابد

همشهری آنلاین: سخنگوی دولت گفت: بعد از توافق هسته‌ای انجام شده، منابعی در اختیار نظام قرار می‌گیرد که همچنان با آزادشدن این منابع، صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری را ادامه خواهیم داد.

تهدید چگونه فرصت شد؟

همشهری آنلاین: پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری در روزنامه ایران در یادداشتی به موضوع مذاکرات هسته‌ای پرداخت و نوشت: راهبرد داهیانه و دوراندیشانه رهبر معظم انقلاب این بود که از تهدید، فرصت بسازند. تا همان کسانی که با سناریوی دروغین، فعالیت های هسته ای ایران را «تهدیدی برای امنیت بین الملل» جلوه دادند، پای برگه ای را امضا کنند که حقوق هسته ای ملت ایران در همه ابعاد را عملابه رسمیت می شناسند. تا همان کسانی که زبان به گستاخی و تهدید می گشودند، در سخنرانی

احتمال سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران

همشهری آنلاین: یک روزنامه فرانسوی خبر داده که احتمال دارد وزیر خارجه این کشور به زودی به ایران سفر کند.

روحانی: توافق ایران نشان داد تعامل سازنده نتیجه می‌دهد

همشهری آنلاین: رئیس جمهورکشورمان در توئیتر خود نوشت: توافق ایران نشان داد تعامل سازنده نتیجه می‌دهد.

صالحی: درباره تمام مسائل گذشته با رعایت خطوط قرمز توافق کردیم

همشهری آنلاین: علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت که برای حل تمام مسائل گذشته با رعایت کامل خطوط قرمز توافق شده است.

نگاه رسانه‌های جهان به خط پایان "برنامه جامع اقدام مشترک"

همشهری آنلاین: رسانه‌های خبری جهان خبر جمع بندی مذاکرات هسته‌ای ایران را با عنوان «توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵» منتشر کرده‌اند.

برنامه جامع اقدام مشترک نهایی شد

همشهری آنلاین: برنامه اقدام جام مشترک (برجام) سندی سیاسی و بین‌المللی شامل ۱۰۰ صفحه متن اصلی و پنج ضمیمه است که طی ۲۲ ماه مذاکره فشرده و جدی به دست آمده است و با نهایی شدن این برنامه تمامی تحریم‌های ایران از جمله تحریم‌های تسلیحاتی لغو می‌شوند.