شنبه 29 فروردین 1394 | به روز شده: 30 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
ایران
دیگر مطالب ایران
انتخاب سردبیر

ظریف علام کرد: طرح چهار مرحله‌ای ایران برای پایان تجاوز نظامی به یمن

همشهری آنلاین: خبرگزاری رویترز در خبری از مادرید، نوشت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به اسپانیا سفر کرده است، طرحی چهار مرحله‌ای را برای پایان دادن به درگیری های یمن ارائه کرده است.

مذاکرات ۱+۵؛‌ هنوز هیچکس چیزی نمی‌داند؛ روزنامه‌نگاران در انتظار

همشهری آنلاین: بعد از جلسه وزرای خارجه حاضر در لوزان، خبرنگاران خبری از محتوای مذاکرات ندارند، دیپلمات‌ها به صورت دو یا چند جانبه با هم دیدار می‌کنند، وزیر خارجه روسیه بازکشت‌اش را به تعویق انداخته است اما کسی هنوز نمی‌داند سرانجام این مذاکرات چه بوده است.

مذاکره معاونان وزیران خارجه ایران و آمریکا

همشهری آنلاین: معاونان وزیران خارجه ایران و امریکا پس از نشست عمومی ایران و ۱+۵ مذاکره دو جانبه انجام دادند.

۱۰ فروردین: پایان نشست عمومی وزیران خارجه ایران و ۱+۵

همشهری آنلاین: ده فروردین یکی از روزهای مهم برای مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ قلمداد می‌شود. نشست وزرای خارجه این کشورها حدود ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه به وقت تهران به پایان رسید و خبرنگاران منتظر خبرهای نتایج این نشست هستند.

۱۰ فروردین: نشست تعیین کننده ایران و ۱+۵ آغاز شد

همشهری آنلاین: نشست ایران و ۱+۵ که عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران آن را ' تعیین کننده' ارزیابی کرد، قبل از ظهر ۱۰ فروردین به وقت تهران با حضور وزیران خارجه هفت کشور در هتل بوریواژ آغاز شد.

توافق دو مرحله‌ای نخواهیم داشت؛ ۱۰ فروردین جلسه تعیین‌کننده با وزیران ۱+۵

همشهری آنلاین: عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: توافق دو مرحله‌ای نخواهیم داشت و قصد این است برای همه موضوعات راه حل پیدا شده و مکتوب شود.

مذاکرات فشرده در لوزان

همشهری آنلاین: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نیز فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان و وانگ یی همتای چینی او با یکدیگر مذاکره و رایزنی کردند.

قشقاوی: برنامه سفر اردوغان تغییری نکرده است

همشهری آنلاین: معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه گفت: با توجه به اطلاعات موجود در برنامه سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به تهران تغییری انجام نشده است.

بازنمایی پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا در یک نماهنگ

همشهری آنلاین: جمعی از هنرمندان در اثری با عنوان «به ایران خوش آمدید» تلاش کردند تا پیام مقام معظم رهبری خطاب به جوانان آمریکای شمالی و اروپا را از منظری نو و در قالبی جدید بازنمایی نمایند.

دعوت کاردار ترکیه به وزارت امور خارجه

همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت خارجه با دعوت کاردار ترکیه در تهران به این وزارت خانه خواستار پاسخ روشن و قانع کننده در این خصوص شد.

خبر انتقال اورانیوم ایران به روسیه تکذیب شد

همشهری آنلاین: یک مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران موضوع انتقال اورانیوم از ایران به روسیه را تکذیب کرد.

بازدید روحانی از بندر بهمن، نیروگاه مپنا و اسلکه کاوه؛ بیمارستان قشم افتتاح شد

همشهری آنلاین: دکتر روحانی که برای افتتاح و بازدید از چند پروژه به قشم سفر کرده است، از بخش‌های مختلف بندر بهمن، نیروگاه مپنا و اسلکه کاوه بازدید و بیمارستان ۱۴۰ تختخوابی پیامبر اعظم (ص) را افتتاح کرد.

غرضی برای انتخابات مجلس دهم اعلام کاندیداتوری کرد

همشهری آنلاین: محمد غرضی گفت: بنده با شعار توسعه جمهوریت و اسلامیت از شهر تهران برای انتخابات مجلس کاندیدا خواهم شد.

رفسنجانی: ایران لنگر ثبات منطقه است

همشهری آنلاین: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقدیر از تلاش و جدیت تیم مذاکره‌کننده ایران در لوزان، گفت: اعضای این تیم با نهایت دقت و پشتکار از حقوق به حق ملت شریف ایران در فعالیت‌های هسته‌ای دفاع می‌کنند و باید غربی‌ها در این مذاکرات عاقلانه رفتار کنند.

بلومبرگ مدعی شد؛‌ پیشنهاد جدید چین برای لغو تحریم‌های ایران

همشهری آنلاین: خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به نقل از دو فرد مطلع از روند مذاکرات گزارش داد که وانگ یی وزیر امور خارجه چین که یکشنبه ۹ فروردین وارد لوزان شده، پیشنهاد جدیدی برای لغو تحریم‌های ایران ارائه خواهد کرد.

برای متهمان حادثه شیراز قرار بازداشت صادر شد

همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت کشور از احضار متهمان حادثه شیراز به دستگاه قضایی برای بررسی اتفاقات این شهر در اسفندماه ۹۳ و حمله به علی مطهری خبر داد و گفت: برای برخی از متهمان این حادثه قرار بازداشت صادر شده است.

سفر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عربستان لغو شد

همشهری آنلاین: مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از لغو سفر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عربستان خبر داد.

کشورهای عربی با حمله به یمن با آتش بازی می‌کنند

همشهری آنلاین: رئیس مجمع تشخیص با ابراز تاسف از بحران پیش آمده در یمن و محکوم کردن حمله نظامی به آن گفت کشورهای عربی با بمباران‌های کور و بی‌هدف در یمن بازی با آتش را شروع کرده‌اند.