دوشنبه 28 مهر 1393 | به روز شده: 34 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
ایران
 • آشفتگی عربستان و ترکیه ازتحرکات دیپلماتیک ایران

  آشفتگی عربستان و ترکیه ازتحرکات دیپلماتیک ایران سیاست‌خارجی > نخست‌وزیر عراق و وزیر دفاع لبنان ۲۸ مهر در ایران هستند.

 • قدردانی رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی

  قدردانی رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی دولت > همشهری آنلاین: رییس جمهوری در نامه‌ای به محضر حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی از سوی خود و همه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیرخانه شورا از تمدید احکام اعضای فعلی و تعیین سه عضو حقوقی جدید این شورا و نیز ترسیم افقی راهبردی در مسیر تعالی شورای عالی انقلاب فرهنگی قدردانی کرد.

 • استفاده از حساب ذخیره ارزی جهت تداوم طرح‌های عمرانی

  استفاده از حساب ذخیره ارزی جهت تداوم طرح‌های عمرانی دولت > همشهری آنلاین: رئیس جمهور از دولت خواست که با توجه به ظرفیت‌های قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، نسبت به استفاده از حساب ذخیره ارزی جهت تداوم طرح‌های عمرانی اقدام کند.

 • عراقچی با تاکید بر تمدید نشدن مذاکرات خبر داد:

  برگزاری نشست کارشناسی ایران و ۱+۵ آخر هفته در وین

  برگزاری نشست کارشناسی ایران و ۱+۵ آخر هفته در وین سیاست‌خارجی > همشهری آنلاین: عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان گفت: مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ چهارشنبه و پنج‌شنبه همین هفته در وین برگزار می‌شود.

 • نشست سه‌جانبه ایران، ‌عراق و لبنان برای مبارزه با داعش

  نشست سه‌جانبه ایران، ‌عراق و لبنان برای مبارزه با داعش سیاست‌خارجی > موضوع مبارزه با داعش، اصلی‌ترین دلیل سفر سمیرمقبل، وزیر دفاع لبنان و حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق به تهران است.

 • در پی شهادت تعدادی از مرزبانان؛

  سفیر پاکستان در تهران به وزارت خارجه احضار شد

  سفیر پاکستان در تهران به وزارت خارجه احضار شد امنیت > همشهری آنلاین: در پی بروز درگیری‌های اخیر در مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از مرزبانان کشورمان بدست گروه های تروریستی شد، سفیر پاکستان در تهران شنبه شب به وزارت امور خارجه احضار شد.

 • وزیر دفاع لبنان وارد تهران شد

  وزیر دفاع لبنان وارد تهران شد سیاست‌خارجی > همشهری آنلاین: سمیر مقبل معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان درصدر یک هیئت عالی رتبه نظامی، ظهر امروز برای انجام یک سفر رسمی سه روزه وارد تهران شد.

 • سخنگوی وزارت خارجه آلمان:

  مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب به مرحله حساسی رسیده است

  مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب به مرحله حساسی رسیده است سیاست‌خارجی > همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان در سخنانی با اشاره به مذاکرات وین خاطر نشان کرد که مذاکرات ایران و غرب به مرحله حساسی رسیده است.

 • رییس جمهوری روز چهارشنبه به استان زنجان سفر می‌کند

  رییس جمهوری روز چهارشنبه به استان زنجان سفر می‌کند دولت > همشهری آنلاین: معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری اعلام کرد: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در نهمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید روز چهارشنبه (۳۰ مهرماه) به استان زنجان سفر می‌کند.

 • رهبر انقلاب در حکم آغاز دوره جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی:

  شتاب رشد علمی کشور نباید به هیچ بهانه‌ای کاهش یابد

  شتاب رشد علمی کشور نباید به هیچ بهانه‌ای کاهش یابد رهبری > همشهری آنلاین: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه‌ی آغاز دوره‌ی جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور حکمی بر مدیریت راهبردی چالش‌های حوزه‌ی فرهنگ با «استفاده کامل و کارآمد و هم‌افزا از همه‌ی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها»، «مهار تهدیدها و آسیب‌ها با نگاه حکیمانه و معقول» و «مواجهه‌ی هوشمندانه با معارضه‌های مهاجمان و ستیزه‌گران» به‌عنوان تکالیف اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کردند.

 • رییس مجلس یک مصوبه دولت را ملغی الاثر اعلام کرد

  رییس مجلس یک مصوبه دولت را ملغی الاثر اعلام کرد قانونگذاری > همشهری آنلاین: رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس جمهوری بخشی از مصوبه دولت در مورد کمک به نهاد ریاست جمهوری از محل اعتبارات هزینه‌ای را مغایر قانون دانست.

 • پیام تسلیت در‌ پی درگذشت استاد مولایی

  پیام تسلیت در‌ پی درگذشت استاد مولایی رهبری > همشهری آنلاین: در‌پی درگذشت استاد «ابراهیم پورفرزیب» معروف به مولائی از اساتید برجسته ی تجوید و قرائت قرآن مجید، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کردند.

 • رضایت طرفین از مذاکرات وین۷

  رضایت طرفین از مذاکرات وین۷ سیاست‌خارجی > کمتر از ۶هفته مانده به پایان مهلت تعیین شده برای مذاکرات جامع هسته‌ای، این مذاکرات در روزهای پایانی هفته گذشته متمرکز روی ۲محور اصلی اختلافات باقیمانده یعنی تصمیم‌گیری درباره نحوه لغو تحریم‌ها و مدت زمان توافق نهایی برگزار شد.

 • تأکید رییس‌جمهور بر عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی با اولویت زوج‌های جوان

  تأکید رییس‌جمهور بر عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی با اولویت زوج‌های جوان دولت > همشهری آنلاین: دکتر حسن روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی، بر عملیاتی کردن طرح «مسکن حمایتی» با اولویت زوج‌های جوان تاکید کرد.

 • آسوشیتدپرس از ارائه طرح جدید آمریکا به ایران خبر داد

  آسوشیتدپرس از ارائه طرح جدید آمریکا به ایران خبر داد سیاست‌خارجی > همشهری آنلاین: خبرگزاری آسوشیتد‌پرس به نقل از دیپلمات‌ها گزارش داد: ‌ایران در حال بررسی طرحی از آمریکا در مذاکرات هسته‌ای است که به این کشور اجازه می‌دهد بخش بیشتری از زیربنای هسته‌ای اش را حفظ کند.

 • دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با رهبر معظم انقلاب

  دیدار دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با رهبر معظم انقلاب رهبری > همشهری آنلاین: آقای رمضان عبدالله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین صبح پنجشنبه ۲۴ مهر با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد.

 • رییس جمهوری در دیدار مادر شهیدان محمد علی و مهدی جابری

  فداکاری‌ شهدا دشمن را از دستیابی به این آب و خاک مأیوس کرد

  فداکاری‌ شهدا دشمن را از دستیابی به این آب و خاک مأیوس کرد دولت > همشهری‌آنلاین: رییس جمهوری در دیدار مادر شهیدان محمدعلی و مهدی جابری که می‌گفت امروز نیز حاضر است همه جان و مال خود و خانواده‌اش را نثار راه اسلام و انقلاب کند، گفت: لحظه، لحظه صبر شما در طول سال‌هایی که فرزندانتان شهید شده‌اند، همراه با رضا و خشنودی بوده و این صبر و رضا ان‌شاء الله نزد خداوند پاداش عظیمی دارد.

 • جدول اظهارنظرهای اصولگرایان درباره همگرایی؛ ولایتی و رضایی چه گفتند

  جدول اظهارنظرهای اصولگرایان درباره همگرایی؛ ولایتی و رضایی چه گفتند سیاست > همشهری آنلاین: چند روز پس از برگزاری همایش همگرایی اصولگرایان، همچنان چهره‌های اصولگرا به اظهارنظر درباره الزامات و چرایی وحدت اصولگرایان می‌پردازند که اظهارنظرهای علی‌اکبر ولایتی و محسن رضایی به عنوان کاندیداهای آخرین تجربه رقابت‌های انتخاباتی کشور، در میان این واکنش‌ها قابل ملاحظه است.

 • مجوز حزب پایداری صادر شد

  مجوز حزب پایداری صادر شد احزاب > همشهری آنلاین: قائم مقام وزیر کشور از صدور مجوز فعالیت سه حزب سیاسی از جمله حزب پایداری خبر داد.

 • طرح در مجلس: جریمه و حبس برای بدحجابی و دارندگان آنتن ماهواره

  طرح در مجلس: جریمه و حبس برای بدحجابی و دارندگان آنتن ماهواره قانونگذاری > همشهری آنلاین: برخی از نمایندگان مجلس طرحی را ارائه کرده‌اند که در آن نحوه برخورد با کشف حجاب در وسایل نقلیه، پوشش نامناسب زنان در انظار عمومی و نیز واحد های مسکونی که ماهواره نصب کرده اند، مشخص شده است.

دیگر مطالب ایران
انتخاب سردبیر

سعید مرتضوی: شرکتی به بابک زنجانی واگذار نکردم؛ به ملاقات احمدی نژاد می‌روم

همشهری آنلاین: مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی گفت: به دلیل اینکه می‌دانم در پرونده تامین اجتماعی کوچکترین خلافی رخ نداده است و یک مورد بحث و خلاف قانونی وجود ندارد حاضرم این پرونده به حفاظت اطلاعات قوه قضائیه و وزارت اطلاعات و هر مرجع دیگری که لازم است ارسال و درباره آن تحقیق شود.

اراده جدی مقامات تهران - باکو بر توسعه روابط است

همشهری آنلاین: رییس جمهور با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان گفت: امنیت و توسعه ایران و آذربایجان بهم پیوسته است و نباید بگذاریم کشورهایی که مخالف پیشرفت مناسبات دوستانه دو کشور هستند خللی در این روابط ایجاد کنند.

اعلام حکم ضارب آمر به معروف ؛ ضارب شهید خلیلی به قصاص محکوم شد

همشهری آنلاین: رئیس شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری گفت: ضارب شهید خلیلی به قصاص محکوم شد.

هاشمی: ائتلاف علیه داعش بدون ایران قطعا شکست می‌خورد

همشهری آنلاین: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ائتلاف علیه داعش قطعا شکست می‌خورد، گفت: آمریکایی‌ها اعتراف کرده‌اند اگر ایران کمک نکند، این ائتلاف نمی‌تواند داعش را از بین ببرد.

واکنش ایران به اظهارات وزیر خارجه امارات در سازمان ملل درباره جزایر سه گانه

همشهری آنلاین: نماینده کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل در واکنش به ادعاهای تکراری وزیر خارجه امارات در این سازمان، بار دیگر بر حق حاکمیت سرزمینی ایران بر جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ تاکید کرد و سخنان این مقام اماراتی درباره این جزایر را مصداق دخالت در امور داخلی ایران دانست.

ماجرای تبانی بانک مرکزی و دلالان برای فروش ۱۱ میلیارد دلار ارز در دبی

همشهری آنلاین: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی التهابات بازار ارز در سال ۹۰ در جلسه غیر علنی گفت: ۱۱ میلیارد دلار ارز کشور توسط دلالان و با پشتیبانی برخی مدیران بانک مرکزی به صورت غیر رسمی در بازارها به فروش رفت.

ناکامی «بی‌بی‌سی» در سرقت اسناد هنری، تاریخی و فرهنگی ایران

همشهری آنلاین: روابط عمومی وزارت اطلاعات از عملیات سرقت اسناد هنری، تاریخی و فرهنگی ایران توسط بی‌بی‌سی خبر داد.

رئیس سازمان بازرسی: زمین خواری از مهمترین جرایم کشور است

همشهری آنلاین: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: زمین خواری از مهمترین جرایم کشور است که باید برای مقابله با آن عزم و اراده ملی به وجود آید.

تشکر ۲۲۴ نماینده مجلس از مواضع رئیس جمهوری در نیویورک

همشهری آنلاین: تمامی نمایندگان حاضر در جلسه علنی یکشنبه (۶ مهر) مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای از مواضع متین و حق‌طلبانه رئیس جمهوری در دفاع از حقوق ملت ایران به وی‍ژه حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای تشکر کردند.

ناگفته‌های هاشمی از ۸ سال دفاع مقدس

همشهری آنلاین: آیت الله هاشمی رفسنجانی در مصاحبه ای با سایت شخصی خود به بیان ناگفته هایی از ۸ سال دفاع مقدس پرداخت.

جزئیات دیدار روحانی و بان‌کی مون / قدردانی بان‌کی مون و تاکید روحانی

همشهری آنلاین: حسن روحانی در دیدار "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: جهان امروز با مشکلات فراوانی از قبیل تروریسم ، خشونت و تهدیدهای زیست محیطی مواجه است، اما بزرگترین مشکل، هژمونی قدرت‌های بزرگ و بی‌عدالتی در دنیای امروز است.

۹۴ درصد مردم ایران انرژی هسته‌ای را لازم می‌دانند

با وجود همه فشارها و تحریم‌هایی که آمریکا به ازای برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان، به ایران تحمیل کرده است، پژوهشی که دانشگاه ایالتی مریلند آمریکا و دانشگاه تهران به‌صورت مشترک انجام داده‌اند نشان می‌دهد

کیائی نژاد و شجاعی به شورای نظارت بر صدا و سیما راه یافتند

همشهری آنلاین: مفید کیائی نژاد و رمضان شجاعی کیاسری با رای نمایندگان مجلس به شورای نظارت بر صدا و سیما راه یافتند.

رئیس جمهور در آستانه سفر به نیویورک با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد

همشهری‌آنلاین: حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در آستانه سفر به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت حجت‌الاسلام شیخ محسن دعاگو

همشهری آنلاین: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت روحانی مبارز و غیور حجت‌الاسلام شیخ محسن دعاگو را تسلیت گفتند.

محتاطانه خوش‌بینم؛ هر توافقی منتقدانی در تهران و واشنگتن خواهد داشت

همشهری‌آنلاین: وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با شبکه «سی‌سی‌تی‌وی» تصریح کرد به مذاکرات هسته‌ای «محتاطانه خوش‌بین» است.

محسنی اژه‌ای برای فیلتر واتس‌اپ، تانگو و وایبر به وزیر ارتباطات یک ماه مهلت داد

همشهری آنلاین: معاون اول قوه قضاییه با ارسال نامه‌ای به وزیر ارتباطات ضمن این‌که خواستار فرآهم آوری زمینه و بستر فنی مورد نیاز مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه های اجتماعی نظیر وآتس آپ، وایبر و تانگو ظرف یک ماه آینده شد، اعلام کرد که در غیر این صورت قوه قضائیه نسبت به این امر اقدام خواهد کرد.

ایستادگی ایران موجب ارائه پیشنهادی جدید در مذاکرات هسته‌ای شد

همشهری آنلاین: یک خبرگزاری غربی با اشاره به مذاکرات هسته ای در حال انجام میان ایران و گروه ۱+۵ در نیویورک، از ارائه پیشنهادی جدید در این گفتگوها به دلیل مخالفت نمایندگان جمهوری اسلامی ایران با خواسته های نامشروع طرف های غربی خبر داد.