سه شنبه 11 شهریور 1393 | به روز شده: 11 ساعت و 20 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
ایران
دیگر مطالب ایران
انتخاب سردبیر

اعلام پیامکی خلاصه سند به دارندگان سند رسمی

همشهری آنلاین: شماره تلفن همراه دارندگان سند رسمی در متن اسناد رسمی تنظیمی درج خواهد شد و خلاصه سند از هفته آینده از طریق پیام کوتاه برای دارندگان سند ارسال می‌شود.

پیشنهاد وزارت راه و بانک مرکزی به رئیس جمهور اقتصاد را از رکود خارج می‌کند

همشهری آنلاین: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تامین اعتبارهای مورد نیاز وزارت راه و شهرسازی و هزینه آن در بخش مسکن سبب خروج بخشی از اقتصاد کشور از رکود و رونق‌دهی بیشتر به تمام بخش‌های اقتصاد خواهد شد.

دادگاه تجدیدنظر فاطمه هاشمی پایان یافت

همشهری آنلاین: دادگاه تجدیدنظر فاطمه هاشمی به علت عدم حضور نماینده دادستان پایان یافت.

رسالت بزرگ آموزش و پرورش تربیت نسل با نشاط و دین‌باور است

همشهری‌آنلاین: رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت تغییر شیوه‌های آموزش در مدارس و بازسازی نظام تعلیم و تربیت، گفت: رسالت بزرگ آموزش و پرورش، تربیت نسل جوان امیدوار، بانشاط، دین‌باور و جامعه‌پذیر برای تولید، توسعه، تحقیق و تفکر در مسیر ساختن آینده کشور است.

درآمد ۱۵ میلیارد دلاری آمریکا از تحریم ایران

برای تحریم‌هایی که در سال‌های اخیر علیه ایران اعمال شده توجیهات و دلایل مختلفی عنوان شده که البته در جای خود مورد بررسی و نقد قرار گرفته است اما بد نیست بدانید که این روزها تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان به یک تجارت پر سود برای آمریکا بدل شده و این کشور تنها در ۸ماهه اخیر بالغ بر ۱۵ میلیارد دلار سود خالص از قبل جریمه شرکت‌های نقض‌کننده تحریم به‌دست آورده است.

انتخاب نجفی را لجبازی نمی‌دانم؛ ملاک رأی اعتماد به وزیر جدید علوم «اعتدال» است

همشهری آنلاین: رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس، درباره چرایی معرفی محمدعلی نجفی به عنوان سرپرست وزارت علوم، گفت: «به نظرم در فرصت کمی که رئیس جمهور برای انتخاب سرپرست برای وزارت علوم داشت، کسی را آماده‌تر از آقای نجفی پیدا نکرد و این انتخاب را در مرحله سرپرستی، لجبازی با مجلس قلمداد نمی‌کنم».

واکنش وزارت خارجه به ادعای حضور نیروی نظامی ایران در عراق

همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان برخی ادعاهای منتشره مبنی بر حضور نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق را به شدت تکذیب کرد.

فاطمه هاشمی ۲ شهریور محاکمه می‌شود

همشهری آنلاین: جلسه رسیدگی به پرونده فاطمه هاشمی صبح فردا ( ۲ شهریور) در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران برگزار می‌شود.

پرده‌برداری از رانت‌های میلیاردی در آینده نزدیک؛ پای ارز مرجع در میان است

همشهری‌آنلاین: معاون اول رئیس جمهور گفت: در گذشته که سه نرخ برای ارز در کشور وجود داشت رانت‌های میلیاردی در رابطه با اختصاص ارز مرجع به برخی افراد شکل گرفته بود که دولت این فضای رانت خواری را در هم شکست و این در شرایطی است که در آینده نزدیک گزارش مفصلی از رانت‌های میلیاردی ارز مرجع اعلام خواهیم کرد.

۶ مقام قضایی تغییر کردند / اژه‌ای معاون اول شد؛ حکم جدید برای رئیسی

همشهری آنلاین: آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه با صدور احکام جداگانه‌ای ۶ انتصاب جدید در این قوه انجام داد.

مجلس با دولت تعامل دارد؛ نمایندگان نسبت به ارزش‌ها و فتنه‌گران حساس هستند

همشهری‌آنلاین: رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: مجلس در تعامل با دولت است اما نمایندگان نسبت به ارزش‌ها و مسئله فتنه‌گران حساس هستند.

ترکیب اعضای شورای ساماندهی پایتخت سیاسی و اداری کشور مشخص شد

همشهری آنلاین: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش شور دوم طرح انتقال پایتخت با ترکیب اعضای شورای ساماندهی پایتخت سیاسی و اداری کشور که در کمیسیون به تصویب رسیده است، موافقت کردند.

توضیح رییس دادگستری استان تهران درباره پرونده م.ر و تعاونی مسکن برق

همشهری آنلاین: رییس کل دادگستری استان تهران آخرین وضعیت پرونده م . ر یکی از مسئولان ارشد دولت دهم و تعاونی مسکن برق را تشریح کرد.

پیام تسلیت رییس قوه قضائیه به خانواده قربانیان ایران ۱۴۰

همشهری آنلاین: رییس قوه قضاییه با صدور پیامی در گذشت تعدادی از هموطنان در سانحه سقوط هواپیما ایران ۱۴۰ را به خانواده آنان تسلیت گفت.

همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای ایران و ترکیه گسترش می‌یابد

همشهری آنلاین: رییس‌ جمهوری کشورمان در تماس تلفنی با رییس‌ جمهوری منتخب ترکیه انتخاب وی با رأی مستقیم مردم ترکیه به سمت رییس‌ جمهوری آن کشور را تبریک گفت.

افزایش شمار بازداشتی‌ها در پرونده بابک زنجانی؛ ۵ معاون در بند

همشهری آنلاین: دادستان کل کشور از بازداشت یک نفر دیگر در جریان رسیدگی به پرونده بابک زنجانی خبر داد.

ایران، موضوع دیدار وزیران خارجه آمریکا و استرالیا

وزیر امور خارجه‌ آمریکا در سفرش به استرالیا در دیدار با مقامات این کشور علاوه بر موضوعات منطقه‌ای و دو جانبه در مورد ایران و خاورمیانه گفت‌وگو خواهد کرد.

هر وقت مذاکره می‌شود عده‌ای می‌گویند ما می‌ترسیم؛ به جهنم چه کار کنیم؟

همشهری آنلاین: خداوند شما را ترسو و لرزان آفریده ما چه کار کنیم، تعامل‌هراسی، مذاکره‌هراسی و مفاهمه‌هراسی غلط است، حتی آنچه رهبری نظام ترسیم فرمودند با تعبیر نرمش قهرمانانه، نرمش‌قهرمانانه ‌هراسی هم غلط است.