پنج شنبه 29 شهریور 1397 | به روز شده: 10 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 28 مرداد 1393 - 16:34:09 | کد مطلب: 269360 چاپ
در موسسه همشهري برگزار شد

گزارش همشهری آنلاین از برگزاری مراسم اختتامیه مسابقه عکاسی خط سفید

موسسه همشهری > روزنامه - همشهری آنلاین:
آیین اختتامیه و مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه عکاسی با موبایل "خط سفید" در موسسه فرهنگی و مطبوعاتی همشهری برگزار شد.

contest

  • عكس: مهدي بيات

به گزارش خبرنگار همشهري آنلاين، آيين اختتاميه و مراسم تقدير از برگزيدگان مسابقه "خط سفيد" با حضور "محسن اسماعيلي"عضو حقوقدان شوراي نگهبان، "سيد جعفر تشكري هاشمي" معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران، " هادي ايازي" قائم مقام وزير بهداشت و اعضاي هئيت داوران اين مسابقه در موسسه فرهنگي و مطبوعاتي همشهري برگزار شد.

ذاكري، مدير مسئول روزنامه همشهري در اين مراسم گفت: اين مسابقه از دل بخشي از همشهري دو كه به سبك زندگي شهروندان مي‌پردازد، بيرون آمده و به  خط سفيدهاي موجود در موضوع ترافيك شهري پرداخته است.

وي ادامه داد: طبق دستور شهردار تهران بايد امسال تمام بخش‌هاي شهرداري بر روي موضوع ترافيك فعاليت كنند كه روزنامه همشهري در اين زمينه پيشگام بود.

مديرمسئول روزنامه همشهري افزود: بايد بالاخره مردم ياد بگيرند كه در بين خطوط رانندگي كنند و به همه خطوط سفيد ترافيكي توجه داشته باشند.  به همين علت هم مسابقه‌اي را با موضوع خط سفيد برگزار كرديم و از شهروندان خواستيم عكس‌هاي خود را با موبايل در اين زمينه براي ما ارسال كنند كه همين موجب شد كه بالاي هزار عكس و پيامك براي ما ارسال شود كه در نهايت 24 برنده انتخاب شدند.

ذاكري گفت: برندگان اين مسابقه عضو باشگاه مخاطبان همشهري مي‌شوند.

  • بهبود زيرساخت‌هاي ترافيكي در منطقه 6 و 8 تهران

در ادامه اين مراسم، سيد جعفر تشكري هاشمي، معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران با بيان اينكه دغدغه همكاران مطبوعاتي در حوزه ترافيك بسيار ارزشمند است، گفت: ما ملتي سرآمد در مسائل فرهنگي در دنيا هستيم اما متاسفانه ترافيك ابزار شرمساري ماست.

وي افزود: اتفاقاتي كه در خيابان‌هاي شهر مي‌افتد نه برازنده ما و نه هيچ ملت ديگري نيست و موجب وهن يك تاريخ و تمدن مي‌شود.

تشكري هاشمي با تاكيد بر اينكه مسئله ترافيك بايد از يك نقطه آغاز و حل شود، تصريح كرد: ما در زمينه توسعه و بهبود زيرساخت‌ها در گام اول دو منطقه 6 و هشت تهران را به عنوان پايلوت انتخاب كرده‌ايم و سه بزرگراه همت، صدر و آزادگان را  نيز براي رعايت حقوق شهروندي به اله‌مان‌هاي ترافيكي مجهز خواهيم كرد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: گام دوم آموزش شهروندان است كه مهم‌ترين و اساسي‌ترين گام ما خواهد بود كه يكي از آنها همين آموزش رسانه‌ها است و بايد توسعه يابد. در گام آخر هم بايد اسباب بازدارندگي را افزايش دهيم. خيلي از افراد وقتي كه جريمه مي‌شوند اصلا برايشان مهم نيست و مي‌گويند كه پرداخت مي‌كنيم كه به نظر ما اين جريمه‌هاي نقدي براي افراد جواب نمي‌دهد و بايد به سمت جريمه‌هاي حيثيتي حركت كنيم.

تشكري هاشمي تصريح كرد: گاهي اوقات اين تنبيهات انضباطي اثر بخش‌تر از تنبيهات مادي است.

پس از سخنان معاون شهردار تهران، ابراهيم حقيقي عضو هئيت داوران بيانيه اين هئيت را خواند و گفت: به اعتقاد من بايد از اين عكس‌ها حمايت كنيم. وي نوع نگاه عكاسان به سوژه‌ها را جزو اصلي‌ترين مولفه‌هاي گزينش اثار برشمرد.

در پايان اين مراسم هم با حضور هئيت داوران مشتمل بر ابراهيم حقيقي، دكتر يونس شكرخواه و ساعد نيك ذات از برگزيدگان هر دو بخش (پيامك و عكس) تقدير شد كه اسامي آنها به شرح زير است:

برندگان بخش پيامك:

1. محمدرضا خورشيدي

2. عباس عسگري

3. كيهان دخت فلاح

4. احمد سلطاني

5. منوچهر مهدي زاده

6. محمد فرج پور

7. مهدي رحيم زاده

8. مهدي روزبهان

9. امير يعقوبي

10. امير الفتي

11. حسن ايماني

12. محمد ادريسي

13. سيد رضا هاشمي

14. حامد مدني

15. سيد رضا حسيني

16. رسول صالحمندي

17. رضا محبي

برندگان بخش عكس:

1. مسعود مومن ها

2. عليرضا مقدمي نيا

3. ناهيد كديور

4. احمد سلطاني

5. مريم احمدي

6. مهران قديمي

7. نيوشا آراني

8. سعيد مقدس پور

9. رضا توكلي

10. محمد حسين صفري