شنبه 2 تیر 1397 | به روز شده: 50 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 20 دی 1395 - 02:14:00 | کد مطلب: 358141 چاپ
سردار سلامی در مراسم معارفه فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع):

شکل‌گیری بسیج مردمی قدرتمند در سوریه/ تروریست‌ها در حال عقب‌نشینی هستند

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: در سوریه یک ارتش نیرومند و بسیج مردمی قدرتمند شکل گرفته و خوشبختانه آن ید واحده در قالب یک نیروی نظامی قدرتمند در حال شکل‌گیری است.

به گزارش سپاه نیوز، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم معارفه فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع)، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران شبیه به بعثت اولیه اسلام بود، اظهار کرد: زمانی که آیات وحی برای اولین بار بر قلب پیامبر(ص) ظهور کرد و پرتوهای آزادی، کرامت، اخلاق و معرفت را بر صفحه‌ دل‌ها تاباند هیچ کس تصور نمی‌کرد که اسلام با این سرعت طول و عرض عالم را طی کند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه 38 سال است همه جنگ‌های بزرگ و کوچک عالم در منطقه‌ای به نام اسلام و در منطقه‌ای که ام‌القرای جهان اسلام است به نام ایران صورت می‌گیرد، ادامه داد: اساس انقلاب اسلامی ایران برای در هم شکستن جغرافیایی سیادتی بود که دنیای استکبار برای استیلا بر مسلمانان ایجاد کرده بود.

سردارسلامی افزود: برای مسلمانان ننگ‌آور بود که کشورهای استکباری بر سرنوشت آنان مسلط شوند و ثروت‌های ملی، مذهبی و دیگر ثروت‌های آنان را به غارت ببرند ولی این سرنوشت جهان اسلام تا قبل از انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به تسلط آمریکا و انگلیس بر سرنوشت مسلمانان حداقل در 100 سال اخیر، تصریح کرد: استکبار سرنوشت غم‌باری برای مسلمانان ایجاد کرده بود که تحمل این وضعیت برای یک روحانی آزاده سخت بود.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه شکست دادن آمریکای آن روز جز به دست انسانی که بر خدا تکیه داشت ممکن نبود، تصریح کرد: با دست خالی و غلبه بر امپراطوری آن روز تنها نشان از نصرت الهی بود.

وی با اشاره به ائتلاف قدرت‌های استکباری افزود: این قدرت‌ها ائتلاف کردند تا از گسترش جغرافیای اسلام جلوگیری کنند چرا که می‌دانستند شکل‌گیری این جغرافیا و گسترش آن هیچ سکویی برای اینکه آنان قدرت جهانی شوند نمی‌گذارد.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه هر منطقه‌ای که جنگ‌های زیادی در آن رخ می‌دهد نشان‌دهنده این است که این منطقه برای آنان یک منبع درآمد است، خاطرنشان کرد: به فضل الهی شرایطی که آنان می‌خواستند برای ما بسازند که چقدر رشد کنیم، چقدر پیشرفت کنیم، چه کسانی را دشمن و چه کسانی را تروریست بدانیم، محقق نشد.

وی با اشاره به اینکه در منطق استکبار، رژیم صهیونیستی گروهی است که با تروریست‌ها مقابله می‌کند و گروه‌های جهادی فلسطینی تروریست هستند، بیان کرد: این در حالی است که می‌دانیم بیشترین کشته‌ها در دنیا که حدود 8 میلیون نفر به صورت مستقیم هستند توسط آمریکایی‌ها صورت گرفته است.

سردار سلامی ادامه داد: همه دیکتاتورهای عالم محصول سیاست آمریکا است و هر گروه تروریستی ساخته دست آمریکا و متحدان آنان هستند و همه آزادی‌خواهان عالم به دست آنان به زندان رفته‌اند و در جنگ‌های 38 سال گذشته که در غرب آسیا رخ داده است یک طرف آنها آمریکا، بخشی از کشورهای اروپایی و رژیم‌ها مرتجع منطقه مثل آل‌سعود بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه آمریکا و متحدانش طی این سال‌ها به 14 کشور مسلمان حمله کرده و ملت‌ها را آواره کرده است، افزود: اکنون 10 میلیون زن و کودک سوری از پیامدهای جنگ خونین رنج می‌برند که آمریکا و هم‌پیمانانش آن را برای سیادت خود به راه انداخته‌اند.

وی با اشاره به وضعیت بد منطقه بیان کرد: به یمن، پاکستان، عراق و لبنان که نگاه کنیم، می‌بینیم این جهان اسلام یک حامی نیرومند و صادق به نام جمهوری اسلامی دارد که بدون هیچ چشم‌داشتی به ثروت‌های مادی آنان، از آنان حمایت می‌کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران یک پناهگاه معنوی بزرگ است که در مقابل این صف‌آرایی قدرت‌های بزرگ، از مظلومان دفاع می‌کند، افزود: ما هیچ منافع مادی در فلسطین، سوریه، لبنان و عراق نداریم منافع ما تنها آبرو، عزت، حفظ کرامت، امنیت مسلمانان و حفظ و احیای ارزش‌های اسلامی است که به فضل الهی همان‌طور که می‌بینید هر چه دشمن پرونده گشود تا توسط آن به انقلاب اسلامی آسیب برساند، مختومه و باطل شد.

وی با بیان اینکه کشور ایران در قالب جنگ 8 ساله در قواره یک قدرت بزرگ ظاهر شد، اظهار کرد: تحریم اقتصادی یک جنگ واقعی است که اگر به این شکلی که الان بر ملت ایران تحمیل شده بر قدرتی بزرگ و جهانی تحمیل شود کمر آن را می‌شکند.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: امروز سیمای یک اقتصاد تحریم شده را در جمهوری اسلامی نمی‌بینیم، هرچند قرار بود با تحریم‌های علمی و اقتصادی فلج شویم ولی این تنها رویای غرب بود چرا که ما در تحریم، هسته‌ای شدیم نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌های مهم ساختیم و دیگر اقداماتی که شاهد آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن می‌خواست با تهاجم فرهنگی ملت ایران را از نظام خود، جوانان را از اسلام، دختران را از حجاب، مساجد را خالی و اعتماد مردم به رهبری را کم کنند، افزود: یکی دیگر از کارهایی که می‌خواستند انجام دهند این بود که ما را درون مرزهای جغرافیایی خودمان محصور کنند، اما آنچه که اتفاق افتاد عکس این بود و امروز ساختمان‌های بزرگی از قدرت به دلیل فرصت تحریم‌ها برای انقلاب اسلامی ایران ایجاد شده است.