جمعه 4 اسفند 1396 | به روز شده: 31 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 22 دی 1395 - 15:48:03 | کد مطلب: 358452 چاپ
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت تشريح كرد:‌

جزئیات پیگیری ایران برای حج ۹۶ | هیات ایرانی ۵ اسفند عازم عربستان می‌شود

دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت درباره دعوت عربستان از کشورمان برای حضور در مناسک حج تمتع امسال، گفت: هیات ایرانی در پاسخ به این دعوت،‌ پنجم اسفند ماه ۹۵ به عربستان اعزام می‌شود.

به گزارش ايرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر با اعلام اين خبر افزود: قرار است در این دیدار، مواضع جمهوری اسلامی تشریح شود و امیدواریم مقدمات کار در دیدار یاد شده، آغاز شود و به نتیجه برسیم.

وی با اشاره به اعلام نظرات برخی مسئولان دیگر دستگاه‌ها در خصوص حج امسال، خاطرنشان کرد: تا کنون در مورد حج امسال هیچ موضوعی قطعی نیست و ما تا زمانی که شرایط برایمان فراهم نشود در مراسم حج حضور پیدا نخواهیم کرد زیرا مسایل و مشکلات باید حل شود.

روابط تهران - ریاض پس از فاجعه منا که در مراسم رمی جمرات حج سال 94 اتفاق افتاد و 464 زائر ایرانی به شهادت رسیدند، متشنج و این رابطه دیپلماتیک به دنبال حمله عده‌ای به سفارت عربستان در تهران، قطع شد.

فاجعه منا در دوم مهر ماه 1394 در مراسم رمی جمرات رخ داد و بیش از هفت هزار زائر از کشورهای مختلف جهان جان خود را از دست دادند.

به گفته مسئولان و دست‌اندرکاران کشورمان، مسئولان حج عربستان سال گذشته با بهانه‌تراشی‌های مختلف و اتلاف وقت، مانع اعزام زائران ایرانی به حج 95 شدند.