پنج شنبه 31 خرداد 1397 | به روز شده: 9 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 4 اسفند 1395 - 04:17:00 | کد مطلب: 362764 چاپ

فریدون ناصحی قطعه تام و جری را اجرا می‌کند

فرهنگ > هنر - همشهری‌آنلاین:
رسیتال پیانوی فریدون ناصحی با آثاری متفاوت از موسیقی همانند قطعه تام و جری، ششم اسفندماه ساعت ۲۰ در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

 روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران ضمن اعلام این خبر نوشت: در این کنسرت فریدون ناصحی نوازنده با سابقه پیانو به اجرای آثار بزرگان موسیقی کلاسیک جهان می‌پردازد و آثاری چون قطعه سونات ازشوبرت که یک قطعه آوازی با پیانو است را اجرا می‌کند، سپس قطعه به معنی درطبیعت راه می‌رود به همراه ۶ قطعه از شوپن و قطعه تام و جری از والت دیزنی و قطعاتی از بزرگ‌ترین آهنگ‌سازان دورهٔ رمانتیک ، آهنگساز برجسته مجارستان فرانتس لیست، برای مخاطبان موسیقی کلاسیک غربی اجرا خواهد کرد.
فرانتس لیست در تاریخ موسیقی کلاسیک نخستین هنرمندی است که جرأت کرد کنسرت کامل با ساز تنها برگزار کند و محبوبیتی در حد ستارگان موسیقی پاپ و راک امروزی را در قرن نوزدهم تجربه کند.

فریدون ناصحی فرزند حسین ناصحی آهنگساز در سال ١٣۵۴ موفق به اخذ بورسیه جهت ادامه تحصیلات خود در کشور آلمان گردید. وی بعد از اتمام دوره تحصیلاتش در رشته سولیستی پیانو و اجرای چندین رسیتال پیانو در این کشور و اتریش به ایران بازگشت و چندین اجرا در تالار وحدت، فرهنگسرای نیاوران و... را در کارنامه داشته است.

علاقمندان برای تهیه بلیط این اجرا می‌توانند به سایت ایران کنسرت کنند.